PDA

Zobacz pełną wersję : Picassa - zle pokazuje RAW-y



Xantos
19-06-2006, 13:28
Szukam dobrego programu do przeglądania RAW-ów. Padło na picassę. Fajny szybki intuicyjny tyle tylko, że rawy otwierane w tym programie są wyświetlane jakby były o ok 1,5-2EV za ciemne:eek:
Czy tak jest też u was? Szukałem jakiś ustawień w opcjach ale nic nie znalazłem.
Pozdr.

Wats0n
19-06-2006, 13:53
Picasa przede wszystkim koryguje rawy po swojemu, wiec jezeli zrobisz coś ciemnego (celowo) - program automatycznie wyciaga to o pare ev i zdjecie zaczyna wygladac jak zrobione komórką. Polecam Raw shooter. Fajny i darmowy.

Tomasz Golinski
19-06-2006, 13:56
Ale rawshooter nie jest przeglądarką obrazków, tylko rawów.

Jako przeglądarkę to polecam irfanview ;) Też otwiera rawy (poprzez jpgi lub dekompresuje z możliwością korekt).

Wats0n
19-06-2006, 14:12
Szukam dobrego programu do przeglądania RAW-ów.

Ale rawshooter nie jest przeglądarką obrazków, tylko rawów.


Wstyd, moderator a taki nieuważny :)

Tomasz Golinski
19-06-2006, 14:18
:mrgreen: to przepraszam.

pazurek
19-06-2006, 14:25
Mimo wszystko RS jest raczej pisany pod katem edycji niz przegladania. Picasa pokazuje nie tylko rawy, umozliwia robienie prezentacji, galerii www, itd. Faktycznie niestety czasem nie radzi sobie z poprawnym wyswietlaniem raw.

CIEKAWOSTKA ;)

- Picasa wyswietlajac RAW z pliku CR2 rozpoznaje czy zdjecie jest poziome czy pionowe, ale nie umie wyswietlic informacji z EXIFA

- IrfanView wyswietlajac RAW z pliku CR2 umie wyswietlic informacje z EXIFA, ale nie potrafi rozpoznac czy zdjecie jest poziome czy pionowe

:roll:

Jac
19-06-2006, 14:35
Mimo wszystko RS jest raczej pisany pod katem edycji niz przegladania. Picasa pokazuje nie tylko rawy, umozliwia robienie prezentacji, galerii www, itd. Faktycznie niestety czasem nie radzi sobie z poprawnym wyswietlaniem raw.

CIEKAWOSTKA ;)

- Picasa wyswietlajac RAW z pliku CR2 rozpoznaje czy zdjecie jest poziome czy pionowe, ale nie umie wyswietlic informacji z EXIFA

- IrfanView wyswietlajac RAW z pliku CR2 umie wyswietlic informacje z EXIFA, ale nie potrafi rozpoznac czy zdjecie jest poziome czy pionowe

:roll:
a jak masz w aparacie ustawione? "auto rotate" on czy off ;-).. wydaje _mnie_ sie ze irfan obraca jak ma takie info w exifie

pazurek
19-06-2006, 14:49
A obraca, obraca, ale tylko JPEG. Ogolnie chodzi o to, ze plugin wyswietlajacy exifa umie rozpoznac "orientacje" zdjecia, a plugin czytajacy CR2 juz nie.

mmsza
19-06-2006, 14:49
a jak masz w aparacie ustawione? "auto rotate" on czy off ;-).. wydaje _mnie_ sie ze irfan obraca jak ma takie info w exifie
RAW'ów niestety nie