PDA

Zobacz pełną wersję : uszkodzenie A95?



mld323
19-06-2006, 10:45
Witam:]
Mam pytanie dotyczace serwisowania aparatu cyfrowego Canon A95.W pewnym momemncie aparat zaczął robic zdjecia nieostre,rozmazane,potrzebuje znacznie wiecej czasu na naświetlenie zdjęcia.O robieniu "nocnych" zdjeć lepiej nawet nie wspominać.Prawdopodobnie stało sie to na skutek wstrząsu lub uderzenia aczkolwiek nie mam 100% pewnosci.Do tej pory punkty fotograficzne upierały sie że jest to kwestia ustawień ,jednak po wszelkich mozliwych zmianach ustawień efekt jest zerowy i aparat dalej nie działa poprawnie.Zasugerowano mi również uszkodzenie matrycy.Chciałbym sie dowiedziec czy wykonujecie takie usługi serwisowe oraz jaki jest przypuszczalny koszt takiej naprawy.
Jesli ktos by wiedział o co moze mojemu ustrojstwu chodzic to plz mailme screw_driver@o2.pl

Vitez
20-06-2006, 02:18
Chciałbym sie dowiedziec czy wykonujecie takie usługi serwisowe oraz jaki jest przypuszczalny koszt takiej naprawy.

Myyyyyy? :shock: ;)

A serio - podejrzewam walniecie w obiektyw/rozregulowanie AF.

mld323
20-06-2006, 06:27
moze sie znajdzie ktos z wrocławia jakims dziwnym trafem co naprawia taki sprzeccik:)lepiej sie spytać niz ogole nie wiedziec hehe
jak narazie na tej wrocławskiej wiosce wszyscy rozkładają ręce;/ a chciałem go zabrac na www.creamfields.pl bo do tejpory sie spisywał dobrze ciemnymi porami:]i wyglada na to ze bede musiał kombinowac
ps vitez spać nie możesz??:)hehehe

Nosferat
05-01-2007, 01:53
Topic juz jest to nowego nie zakladam.
W moim A95 na 99% przepala sie lampa, problem dokladniej opisany jest TUTAJ (http://foto.recenzja.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=62027&sid=53aaca3f9a63c7bb42fc23e608cf8a1e#62027) jak by ktos mial jakies propozycje to walcie smialo.
Czego mi potrzeba to nowej lampy i instrukcji montazu, a najlepiej serwisu ktory by mi to zrobil czego jednak pewnie nie zaznam, oryginalny serwis odpada (cena) za daleko nie ma tez co jezdzic (jestem z Kalisza) chyba ze by mi ktos to na pewniaka naprawil za niewysoka cene.
Jakies propozycje?

Zielony
05-01-2007, 02:38
Tyż posiadam A95. Kupiłem bo 20D mi się znudził :lol:
Nie no. Aparat mam od dosyć dawna, ale podobnych objawów nie zauważyłem. Pstrykam nim trochę więcej niż raz na tydzień. W sumie to chyba więcej filmików na nim nagrywam.
Myślę, że Żytnia bez dwóch zdań Cię czeka. Masz go na gwarancji? :roll:

[OT1]Jedynie mnie denerwuje, że mikrofon (w A95) sobie nie radzi np. na koncertach i z dźwięku nici.
Ostatnio na Sylwku próbowałem palcem go przytykać - efektu jeszcze nie sprawdzałem ;-)


[OT2]


Na tych akumulatorkach wykonalem juz jakies 1.8mln zdjec. (pentagram infinity 2300) ale watpie aby to byla ich wina.



Hehe, prawie jak Gudzowaty :mrgreen: :lol:

Nosferat
09-01-2007, 03:16
Gwarancja sie skonczyla pol roku temu, co do filmikow to wiadomo kamera to to nie jest, da rade nagrywac w domu przy niewielkiej ilosci ludzi ale na tym koniec.
W srode jade do wawy odwiedzic kilka serwisow, miedzy innymi firmowy, ktos sie orientuje ile taka wymiana lampy moze kosztowac?