PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatory



Tomasz1972
16-06-2006, 21:27
Czy doładowywanie niewyczerpanego akumulatora Li-ionowego lub NiMh jest dla takiego akumulatorka szkodliwe ? Czy lepiej jest wyczerpać całą energię i ładować pusty , czy też nie ma to znaczenia ?

mattnick
16-06-2006, 21:37
nie ma znaczenia bo te akumulatorki nie posiadają pamięci cokolwiek by to znaczyło...

Amek
16-06-2006, 22:36
No, nie wiem slyszalem, ze raczej nie powinno sie doladowywac aku,ale sam ostatnio mialem dylemat czy podlaczyc, czy nie bo byl mi potrzebny a mam tylko jeden! Wiec tez jetem ciekaw opini!

Tomasz1972
16-06-2006, 23:06
Wiem , że teoretycznie tego typu aku nie mają efektu pamięci , ale chciałbym to zweryfikować u osób posiadających doświadczenie z aku ;)

minek
17-06-2006, 00:13
Ja tam przesądny nie jestem, ale czasami profilaktycznie rozładowuję do przysłowiowego zera. Oczywiście jak są na wyczerpaniu i jak mam czas na takie zabawy, to znaczy nie są mi potrzebne na zachwilę.
Jak? No wiadomo, że nie podczas fotografowania. Aku do lampy - w latarce (włączonej), aku do aparatu - w aparacie. Włączam autoplay w 350d i sobie gra najwyżej parę godzin. Muszą być jakieś zdjęcia na karcie. Potem się wyłącza.

Paweł Ubysz
17-06-2006, 00:35
NiMH - raz na kilka cykli mozna głęboko rozładować ( do ok.0,9 V na ogniwo ).
LiIon - wolna amerykanka - ładujemy jak i kiedy chcemy. trzeba tylko pamiętać że przechowywanie w pełni naładowanych LiIonek powoduje szybszą nieodwracalną utratę pojemnosci niż przechowywanie nienaładowanych. W związku z tym stosuję następującą metodę - ładuję aku przed fotografowaniem a nie po.

mattnick
17-06-2006, 00:42
W związku z tym stosuję następującą metodę - ładuję aku przed fotografowaniem a nie po.

Czyli po każdym foceniu wyrzucasz aku ?? :)

szycho
17-06-2006, 14:32
LiIon - wolna amerykanka - ładujemy jak i kiedy chcemy. trzeba tylko pamiętać że przechowywanie w pełni naładowanych LiIonek powoduje szybszą nieodwracalną utratę pojemnosci niż przechowywanie nienaładowanych. W związku z tym stosuję następującą metodę - ładuję aku przed fotografowaniem a nie po.

A to news!! TEGO nie wiedziałem. Jużlece rozładować awaryjne akumulatory.
A tak ogólnie,to zawsze ładuje jak już nic z nich nie można wyciągnąć.

lewAp7
17-06-2006, 14:44
ja zwykle wyładowuję aku (NiMH) robiac zdjęcia, ale czasami też doladowuje nie w pełni rozładowane i nie zauważyłem, żeby coś się z nimi działo (zmniejszyły pojemność). Jeśli jednak wiem, że nie będę wykorzystywał ich przez dłuższy okres czasu (przyjąłem sobie tydzień i więcej), to je rozładowuję - u mnie akurat ładowarka to umożliwia. W instr. obsługi, i ładowarki, i aku pisało żeby tak robić...

Paweł Ubysz
17-06-2006, 15:25
Czyli po każdym foceniu wyrzucasz aku ?? :)

Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym to robić? Po prostu nie ładuję ich jak się rozładują tylko ładuję je przed użyciem.