PDA

Zobacz pełną wersję : Canon R i oryginalny grip



Cmola
04-02-2024, 09:23
Witam serdecznie użytkowników R i oryginalnego gripa. Mam do was pytanie czy u was też oryginalny grip odstaje od korpusu od strony baterii. Dając pod światło widać że nie dolega, mam prześwit , mam 2 R-ki ale jeden grip i na obu sprawa wygląda tak samo . Czy to normalne ? U was też tak jest ?.

cybulski
04-02-2024, 09:43
U mnie jest bez prześwitu. Może pokaż na zdjęciu jak to wygląda.

Cmola
04-02-2024, 09:59
Normalnie tego nie widać , ale pod światło wygląda to tak : https://ibb.co/Gtj32Jn . Proszę wybaczyć ale nie wiem jak wrzucić tutaj zdjęcie.

cybulski
04-02-2024, 10:15
Może i jest taki prześwit jak się przyjrzeć. Nie zwróciłem na to w ogóle uwagi. A to w czymś przeszkadza oprócz samopoczucia ?

Cmola
04-02-2024, 10:24
W niczym , po prostu u mnie przesiadka ze starego 5DMKII i 6D na 2 R-ki i trochę zawiedziony jakością np. malowania, czy jak w tym przypadku spasowania . Tam zwłaszcza w 5D całkiem inna jakość . Ale chyba te czasy mineły .

cybulski
04-02-2024, 10:49
Przesiadłem się kilka lat temu z m.inymi 5dmk4. Wg mnie Rka jest w porządku. Nie zauważam jakichś niedoróbek w wykonaniu body.

mystek
04-02-2024, 11:21
#Cmola - wiele osób przesiadało się z 6D na tym forum, ja również. Moje pierwsze wrażenie było podobne, tj "po co zmieniałem?!", bo 6D jest naprawdę super aparatem i pierwsze wrażenie po przesiadce nie były jakieś "wow", tylko na zasadzie "jest lepiej, ale bez szału". Ale im dłużej fotografowałem/fotografuję Rką tym jestem zdecydowanie bardziej zachwycony. Rka to przede wszystkim zupełnie inny poziom ostrości i detali oraz zauważalnie wyższy DR. Lubię oglądać stare zdjęcia z 6D (ten aparat miałem 10 czy 11 lat) i jak cropuję do 100% te zdjęcia, a robię to samo Rką, to zupełnie 6D nie ma podjazdu. Kolorystyka owszem - bardziej pasowała mi w 6D, ale nie można powiedzieć, że R ma słabe kolory. Co do jakości to 6D był wg mnie bardziej plastikowy od Rki. Te plastiki w Rce bardziej mi pasują osobiście.

marfot
04-02-2024, 11:23
W stosunku do 6D jakość wykonania R jest znacznie wyższa. Ja przesiadłem się na R z 5DII i uważam, że R też jest lepiej wykonana.

Cmola
04-02-2024, 11:37
A Panowie #marfot i #mystek mają może grip do tego ? Chcę poznać opinie o tym spasowaniu , czy też są takie prześwity ?

mystek
04-02-2024, 14:14
ja nie mam gripa

Bangi
04-02-2024, 15:10
Aż mnie zmusiłeś do założenia gripa (na co dzień go nie używam) i u mnie wszystko jest spasowane jak należy, niemniej nie szukałbym sensacji ;)

Cmola
04-02-2024, 15:17
Nawet pod światło nic nie widać u Ciebie ? , U mnie normalnie wydawało by się że wszystko leży idealnie. Zauważyłem przez przypadek jak ustawiałem światło do foto produktowego.

Bangi
04-02-2024, 17:23
Nawet pod światło nic nie widać u Ciebie ? , U mnie normalnie wydawało by się że wszystko leży idealnie. Zauważyłem przez przypadek jak ustawiałem światło do foto produktowego.

Ja poświecę latarką z drugiej strony to i pojedyncze promienie się przebijają, ale to "na siłę" muszę się przyglądać.

Cmola
04-02-2024, 17:50
Dziękuję ci bardzo za odpowiedź pomimo tego że jest to temat raczej błahy to fajnie mieć jest tutaj ludzi którzy zawsze pomogą ,odpowiedzą, porównają do swojego sprzętu.

Kolekcjoner
04-02-2024, 18:06
Ja poświecę latarką z drugiej strony to i pojedyncze promienie się przebijają, ale to "na siłę" muszę się przyglądać.

:lol:
Przepraszam Bangi ale zrobiłeś mi dzień tym wpisem :lol:.....

Cmola
04-02-2024, 18:16
:lol:
Przepraszam Bangi ale zrobiłeś mi dzień tym wpisem :lol:.....
Ja tu widzę życzliwość kolegi ;) , chciał mi pomóc.

Bangi
04-02-2024, 20:06
:lol:
Przepraszam Bangi ale zrobiłeś mi dzień tym wpisem :lol:.....

Cieszę się, że mogłem komuś pomóc, a innych rozbawić :lol:
Po prostu jestem dociekliwy aż nadto ;)

cybulski
05-02-2024, 10:16
Grip ważne aby spełniał zadanie. Oryginał w mojej opinii spełnia, jest dobrze zaprojektowany, wygodny, wszystko działa jak należy. Zdjęcia pionowe robi się tak samo wygodnie jak poziome.

mxw
05-02-2024, 23:52
Dodam tu informacyjnie: mam oryginalny grip Canona do RP i R8 (to jest must-have dla tych body) - i jakiś czas temu ukręciła mi się śruba mocująca, tzn. obraca się to duże kółko, ale śruba nie wykręca się z aparatu.

Także chyba faktycznie czasy najwyższej jakości oryginalnych akcesoriów minęły bezpowrotnie.

Kolekcjoner
06-02-2024, 17:05
Dodam tu informacyjnie: mam oryginalny grip Canona do RP i R8 (to jest must-have dla tych body)...
Nie zgodzę się. Te małe body kupuje się w dużym stopniu po to żeby było małe ;). Po kiego grzyba miałbym robić z tego ciężkiego kloca? Żadne "must have"...

mxw
06-02-2024, 18:47
Ale widziałeś tego gripa do RP/R8? :roll:

Kolekcjoner
06-02-2024, 22:44
Ale widziałeś tego gripa do RP/R8? :roll:

Chodzi o oryginał Canona - ten płaski? Bo jeśli tak to nie wiem co by to mi miało dać?

mxw
06-02-2024, 23:57
Tak, chodzi o ten płaski oryginał Canona - w zasadzie nie grip, a extension - dodaje do body dokładnie ten brakujący centymetr i nic więcej (nic nie waży, nie ma tam baterii, nie ma też niestety schowka na drzwiczki) - także nie rozumiem co to ma wspólnego z "Po kiego grzyba miałbym robić z tego ciężkiego kloca?" - chyba jednak myślałeś o jakimś innym gripie ;)

15777

Anyway - kończymy offtop - do innych R czegoś takiego brakuje, a normalny grip do R to faktycznie jest kloc.

Kolekcjoner
07-02-2024, 08:18
Tak, chodzi o ten płaski oryginał Canona - w zasadzie nie grip, a extension - dodaje do body dokładnie ten brakujący centymetr i nic więcej (nic nie waży, nie ma tam baterii, nie ma też niestety schowka na drzwiczki) - także nie rozumiem co to ma wspólnego z "Po kiego grzyba miałbym robić z tego ciężkiego kloca?" - chyba jednak myślałeś o jakimś innym gripie ;)

15777

Anyway - kończymy offtop - do innych R czegoś takiego brakuje, a normalny grip do R to faktycznie jest kloc.

To tak samo jak ja nie rozumiem po co kupować małe body żeby je później powiększać - dla mnie totalne nieporozumienie a nie żadna konieczność jak zdałeś się sugerować ;)...

BTW: ten grip miałby jeszcze jakąś ksztynę sensu gdyby miał dodatkową baterię....a tak to 4 stówki wywalone do klopa ;)

szwayko
07-02-2024, 09:44
Ja mam te gripy aluminiowe za 100 Newella/Meike do R i R5. Dla mnie w sam raz na czwarty palec, od razu z mocowaniem statywowym, nie za duże. Do innych tematów mam duże bateryjne podróby. Ten pośredni trochę bez sensu, ani baterii, ani mocowania do statywu nie ma i drogi.

mxw
07-02-2024, 21:27
To tak samo jak ja nie rozumiem po co kupować małe body żeby je później powiększać - dla mnie totalne nieporozumienie a nie żadna konieczność jak zdałeś się sugerować ;)
Bo jest 3x tańsze od dużego body?
Żeby mieć małe body w razie czego?

A trzymać jakoś trzeba i trzema palcami niewygodnie. ;)


Ten pośredni trochę bez sensu, ani baterii, ani mocowania do statywu nie ma i drogi.
I nie schowasz drzwiczek (czyli zgubisz) :roll: I do tego jeszcze ukręca się śruba.... :shock: No ale cóż, Canon to Canon. 8-) Kto bogatemu zabroni. :mrgreen:

mystek
07-02-2024, 22:00
To tak samo jak ja nie rozumiem po co kupować małe body żeby je później powiększać - dla mnie totalne nieporozumienie

Bo powiększyć się da, a zmniejszyć już nie bardzo :) Także dla każdego coś miłego.

Eberloth
08-02-2024, 12:29
I nie schowasz drzwiczek (czyli zgubisz) :roll:

W gripie Newell na "czwarty palec", czyli ten bezbateryjny, przekłada się drzwiczki z body do gripa, czyli jest po bożemu jak w dużych odpowiednikach gripa. Mało tego, ma od razu profil arca swiss, więc dla mnie do kompletu ergonomii jest to akurat must have.

mxw
08-02-2024, 20:29
No i to jest super, dzięki za info - ale to jest Newell do EOS R - szkoda, że do RP/R8 takiego nie robią.

szwayko
09-02-2024, 09:55
No i to jest super, dzięki za info - ale to jest Newell do EOS R - szkoda, że do RP/R8 takiego nie robią.

robią, ja mam Mcoplus do EOS R ale jest podobny do RP
https://pl.aliexpress.com/item/4000121688794.html

mxw
10-02-2024, 20:37
Oo. ok, dzięki 8-)