PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS R - przebieg migawki



joenskr
28-01-2024, 13:45
Hej Wszystkim,

Zakładam nowy wątek, bo nie znalazłam odpowiedzi odnośnie tego aparatu. Jeśli już gdzieś była, to proszę mnie pokierować.

Chodzi o to, że wystawiłam na sprzedaż Canona EOS R IS STM Kit - i co chwilę ktoś dopytuje o przebieg migawki, którego nie znam.

Nie wiem jak to sprawdzić, wiem, że nie da się online (próbowałam CameraShutterCount.com), nie udało mi się przez EOS Utility (niby widzi sam aparat, ale potem wywala błąd "not supported"), próbowałam jeszcze jednego darmowego programu i nic.

Czy jedyną opcją jest przesłanie body aparatu do autoryzowanego serwisu w Warszawie? Czy ewentualnie są serwisy w Krakowie lub okolicach (Katowice wliczam do okolic :)), gdzie można by to na miejscu sprawdzić?

Dzięki za pomoc,
Magda

Makudonarudo
28-01-2024, 15:17
W sumie ciekawe po co te pytania o przebieg. Z praktycznego punktu widzenia i tak nic to nie daje.
Tym bardziej w bezlusterkowcu który na rynku jest od niedawna.

No i po drugie - ja akurat 95% fot robię na migawce elektronicznej. (5% na mechanicznej jak muszę podpiąć lampę błyskową, lub mam za duży rolling shutter na elektronicznej)
Więc tu mi migawka pracuje tylko przy zmianie baterii/obiektywu. A że w międzyczasie poleci 1k zdjęć na elektronicznej?

Bangi
28-01-2024, 17:15
Było o tym w wątku o R i u mnie się sprawdziło, więc możesz spróbować tej metody


https://youtu.be/RKxT9eptwxI?si=z-qwpSSC81XfwNCD

joenskr
28-01-2024, 20:37
Bardzo dziękuję, na pewno spróbuję, dam znać czy u mnie też zadziałało :).

Pozdrawiam,
Magda

joenskr
28-01-2024, 21:11
Udało się! :) Super!

Wynik taki: <TotalShoot>42458</TotalShoot><TotalShutter>42390</TotalShutter>

Bardzo Ci dziękuję Bangi za pomoc! :D

Pozdrawiam,
Magda

Bangi
29-01-2024, 12:07
Nie ma za co. Powodzenia.

pawel.guraj
29-01-2024, 13:14
Przy okazji - próbował ktoś kiedyś tej medoty na innej R-ce.
U mnie w R5 wyglada na to, że nie da się odpalić takiego skryptu. Próbowałem kilka razy.

p,paw

gnd
01-02-2024, 23:02
Przy okazji - próbował ktoś kiedyś tej medoty na innej R-ce.
U mnie w R5 wyglada na to, że nie da się odpalić takiego skryptu. Próbowałem kilka razy.

p,pawTak. R6 też odczytałem, ale chyba zlot ma znaczenie ma 1 się nie udało a dopiero na 2 poszło.

pawel.guraj
01-02-2024, 23:04
Tak. R6 też odczytałem, ale chyba zlot ma znaczenie ma 1 się nie udało a dopiero na 2 poszło.

Mnie na R5 za którymś tam razem też się udało.
Zadziałało dopiero na małej karcie SDHC.

Pzdr, paw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Cmola
04-02-2024, 12:00
Potwierdzam , metoda działa ;) 2 R-ki kupione gdzie sprzedawcy zapewniali niskie przebiegi jeden poniżej 2000, odczyt jest na 1479 zdjęć, drugi mówił że poniżej 500 odczyt tutaj 556 zdjęć.

Kolekcjoner
04-02-2024, 18:10
W sumie ciekawe po co te pytania o przebieg. Z praktycznego punktu widzenia i tak nic to nie daje.
Tym bardziej w bezlusterkowcu który na rynku jest od niedawna.

No i po drugie - ja akurat 95% fot robię na migawce elektronicznej. (5% na mechanicznej jak muszę podpiąć lampę błyskową, lub mam za duży rolling shutter na elektronicznej)
Więc tu mi migawka pracuje tylko przy zmianie baterii/obiektywu. A że w międzyczasie poleci 1k zdjęć na elektronicznej?

To fakt. Mam krótko R8 i praktycznie mechanicznej nie używałem dotąd.