PDA

Zobacz pełną wersję : R6 vs R8 vs R6 mark II - porównanie po kilku miesiącach użytkowania



Hubert Multana
07-01-2024, 23:10
W ciągu kilku miesięcy zamieniłem Canona R6 na Canona R8. Po chwili znowu kupiłem R6...by po trzech miesiącach zamienić go ostatecznie na Canona R6 mark II. Pół roku i cztery różne aparaty to dość zwariowany okres drugiej połowy zeszłego roku. Zapraszam Was do wysłuchania czym się sugerowałem i jak zmieniały się moje potrzeby w tak krótkim czasie.


https://www.youtube.com/watch?v=eEYaZSySIfE

Bangi
07-01-2024, 23:46
Po co w takich nagraniach w "studio" czapka? Poważnie pytam. W innych nagraniach też masz jakieś nakrycie głowy. Zawsze mnie to zastanawia.

Hubert Multana
08-01-2024, 00:28
Czapka dodaje pewności siebie przed kamerą :)

Jakkolwiek zabawnie to brzmi, to tak to właśnie dziala.

--- Kolejny post ---

Czapka dodaje pewności siebie przed kamerą :)

Jakkolwiek zabawnie to brzmi, to tak to właśnie dziala.

Bangi
08-01-2024, 09:54
Dzięki za wyjaśnienie, nawet o tym nie pomyślałem.
Sądziłem, że to jakiś myk, który działa na odbiorców, coś w stylu, brązowy kolor na prezentacjach, itp.

mystek
08-01-2024, 12:19
To też pewnie jakiś szczegół wyróżniający Huberta, po którym można go zapamiętać. Tak jak np jest kanał na YT "Miłośnicy czterech kółek" (swoją drogą nie lubię mocno przemądrzałego gościa, nie oglądam), to często jak ktoś zaczyna gadać o tym kanale to nie pamiętam nazwy tylko mówi "ten taki gruby, łysy z warkoczykami co gada o samochodach". Tym się wyróżnia gość :). Hubert ma czapkę oraz nietypowe imię i nazwisko.

Eberloth
08-01-2024, 16:29
Chłopie. Zanudziłeś mnie tym filmem strasznie. Ty ostrzegaj na starcie, że materiał jest raczej dla kamerunów a nie dla fotografów.

atsf
08-01-2024, 18:29
Chłopie. Zanudziłeś mnie tym filmem strasznie. Ty ostrzegaj na starcie, że materiał jest raczej dla kamerunów a nie dla fotografów.

Dzięki! Nie będę oglądał ;)

WinSho
08-01-2024, 20:14
Chłopie. Zanudziłeś mnie tym filmem strasznie. Ty ostrzegaj na starcie, że materiał jest raczej dla kamerunów a nie dla fotografów.

Mnie raz jedyny pokusiło aby włączyć film Huberta i po minucie wyłączyłem. Sorry nie mój klimat i nie mam nic do autora tylko...no właśnie, sprytnie omijane, że np. filmy są bardziej pod wideo a mnie to kompletnie nie obchodzi. Kilka argumentów jeszcze bym znalazł ale nie o tym:mrgreen:

Hubert Multana
08-01-2024, 21:12
Chłopie. Zanudziłeś mnie tym filmem strasznie. Ty ostrzegaj na starcie, że materiał jest raczej dla kamerunów a nie dla fotografów.
Przeciez umiejętność oceny własnych potrzeb i dopasowania do nich sprzętu oraz przede wszystkim dostrzeżenie kiedy należy go sprzedać aby na nim nie stracić to raczej rzeczy uniwersalne, pasujące zarówno dla foto jak i video.

--- Kolejny post ---


Mnie raz jedyny pokusiło aby włączyć film Huberta i po minucie wyłączyłem. Sorry nie mój klimat i nie mam nic do autora tylko...no właśnie, sprytnie omijane, że np. filmy są bardziej pod wideo a mnie to kompletnie nie obchodzi. Kilka argumentów jeszcze bym znalazł ale nie o tym:mrgreen:
Jeszcze nie raz klikniesz, hehe :D

WinSho
08-01-2024, 23:09
Przeciez umiejętność oceny własnych potrzeb i dopasowania do nich sprzętu oraz przede wszystkim dostrzeżenie kiedy należy go sprzedać aby na nim nie stracić to raczej rzeczy uniwersalne, pasujące zarówno dla foto jak i video.

--- Kolejny post ---

Jeszcze nie raz klikniesz, hehe :D

Mogę Ci poklikać jak zależy :mrgreen:

Nozanu
09-01-2024, 20:41
Mnie raz jedyny pokusiło aby włączyć film Huberta i po minucie wyłączyłem. Sorry nie mój klimat i nie mam nic do autora tylko...no właśnie, sprytnie omijane, że np. filmy są bardziej pod wideo a mnie to kompletnie nie obchodzi. Kilka argumentów jeszcze bym znalazł ale nie o tym:mrgreen:

No, a dlaczego ja nigdy nawet nie rozważam oglądania takich linków? Czy może moje życie jest bez tego gorsze?

WinSho
09-01-2024, 23:29
No, a dlaczego ja nigdy nawet nie rozważam oglądania takich linków? Czy może moje życie jest bez tego gorsze?

Tego nie wiem:roll: Jeśli masz ochotę to śmiało oglądaj ja nie mam nic do tego. Ja wolę inną tematykę i jeśli już coś oglądam z tematów foto to filmy związane z widełoo omijam szeroko.

zdebik
10-01-2024, 11:27
Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.

Z innej beczki wybrałem 5D4 jako zamiennik mk3. Mam R5 ale lustrem się jakoś mi się lepiej pracuje. No i czasem trzeba wbić jakiegoś gwoździa.

tomphoto
11-01-2024, 20:49
Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.

Z innej beczki wybrałem 5D4 jako zamiennik mk3. Mam R5 ale lustrem się jakoś mi się lepiej pracuje. No i czasem trzeba wbić jakiegoś gwoździa.

Dlaczego lepiej się pracuje lustrem ? :) rozwiń prosze

zdebik
12-01-2024, 13:39
Dlaczego lepiej się pracuje lustrem ? :) rozwiń prosze

W 80% to AF, 20% bateria.

Jeśli chodzi o baterię to spawa wiadoma, nowsze puszki szybciej padają. Gdy pracuje aparat jest włączony nawet 10h, ostatnio fotografowałem dwa dni, było chyba 18h zdjęć. Dwie baterie w gripie wystarczyły w 5D3. Nawet nie chcę myśleć jak długo pociągnąłby mój R5.

Auto Focus to to co w produktach sprawdza się lepiej. Wiadomo Dual Pixel jest super jeśli chodzi o ludzi, jednak czasem gdy mam stolik i ta textura jest nijaka, DP się wykłada a faza łapie bez problemu.
Śmieszne to, ponieważ 600D złapie ścieg na portfelu a DP w R6M2 się wyłoży.

Teraz żebym nie był gołosłowny pracuje, pracowałem na 600D, 60D, M50, 5D3, R5, R6M2 i u mnie fazowy lepiej się sprawdza w tym co robię. DP super ale jeśli chodzi o ludzi, produkty faza...

Hubert Multana
12-01-2024, 13:53
Tez włączyłem, ale siły brakło żeby na to patrzeć.
No proszę, a według statystyk jest to najlepiej oglądany film na kanale, przykuwający uwagę widza na najdłużej, generujący wyświetlenia a najkrótszym czasie. W myśl zasady, ze wszystkim się nie dogodzi statystycznie jesteś wyjątkiem ;)

atsf
12-01-2024, 15:15
Ja moim R7 ostatnio jedynie kameruję filmy dla Chińczyków, aby im udowodnić, co mi spier..lili, i- muszę przyznać- że jakoś to idzie, ale ja niczego nie ustawiam, przekręcam tylko wajchę, naciskam guzik, i goowno mnie obchodzi, jak ten film wyjdzie, a jego jedyną zaletą jest gotowy format MP4, którego nie muszę konwertować :mrgreen:

Co do DP to też stwierdziłem, najpierw na M5, a potem na R7, że to jest kompletna DooPa w wielu sytuacjach, w których DSLR radzą sobie wyśmienicie.

zdebik
12-01-2024, 15:25
Co do DP to też stwierdziłem, najpierw na M5, a potem na R7, że to jest kompletna DooPa w wielu sytuacjach, w których DSLR radzą sobie wyśmienicie.

Właśnie tak to wygląda, w dodatku punkt ostrości jest jakiś duży. Często szuka i znaleźć nie może, a faza łapie od kopa.

Bangi
12-01-2024, 17:51
No proszę, a według statystyk jest to najlepiej oglądany film na kanale, przykuwający uwagę widza na najdłużej, generujący wyświetlenia a najkrótszym czasie. W myśl zasady, ze wszystkim się nie dogodzi statystycznie jesteś wyjątkiem ;)

Bo tacy starzy wyjadacze jak tutaj ogólnie już się nie nabierają na youtubowe produkcje, a wciąż dochodzą nowi, potencjalni użytkownicy - wg mnie tak to działa.
Podkreślam jednak, że to moja osobista opinia i nie odnosi się konkretnie do Twoich filmów, a ogólnie do tego co jest na YT.

zdebik
12-01-2024, 18:29
Bo tacy starzy wyjadacze jak tutaj ogólnie już się nie nabierają na youtubowe produkcje, a wciąż dochodzą nowi, potencjalni użytkownicy - wg mnie tak to działa.
Podkreślam jednak, że to moja osobista opinia i nie odnosi się konkretnie do Twoich filmów, a ogólnie do tego co jest na YT.Na dzień dzisiejszy YT to szambo. Nowe filmy to w większości "recenzje". A te co mają nauczyć niedomagają.

tomphoto
12-01-2024, 19:42
W 80% to AF, 20% bateria.

Jeśli chodzi o baterię to spawa wiadoma, nowsze puszki szybciej padają. Gdy pracuje aparat jest włączony nawet 10h, ostatnio fotografowałem dwa dni, było chyba 18h zdjęć. Dwie baterie w gripie wystarczyły w 5D3. Nawet nie chcę myśleć jak długo pociągnąłby mój R5.

Auto Focus to to co w produktach sprawdza się lepiej. Wiadomo Dual Pixel jest super jeśli chodzi o ludzi, jednak czasem gdy mam stolik i ta textura jest nijaka, DP się wykłada a faza łapie bez problemu.
Śmieszne to, ponieważ 600D złapie ścieg na portfelu a DP w R6M2 się wyłoży.

Teraz żebym nie był gołosłowny pracuje, pracowałem na 600D, 60D, M50, 5D3, R5, R6M2 i u mnie fazowy lepiej się sprawdza w tym co robię. DP super ale jeśli chodzi o ludzi, produkty faza...

Dziękuje, mam podobne obserwacje, może za rok to dopracują