PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt amatorski na imprezach sportowych



Poozon
20-11-2023, 00:07
Cześć Wam,
Ciekaw jestem czy macie jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o robienie zdjęć na imprezach sportowych gdzie ze sprzętem profesjonalnym nie wpuszczają kibiców, np. na meczach piłki nożnej.
Ja 3 razy próbowałem wejść ze sprzętem amatorskim, 2 razy mi się udało (raz miałem "małpkę", raz Canon 550D z obiektywem EF 100 mm).
Za trzecim razem mnie nie wpuścili z Canonem R i obiektywem EF 100 mm.
Regulamin na tych meczach piłkarskich nie jest w 100% jasny, w regulaminie jest np. przekreślona ikonka aparatu ze znakiem "> 10 cm". Co by wskazywało że coś w tych aparatach nie może być dłuższe niż 10 cm. Myślałem że chodzi o ogniskową większą niż 10 cm, ale widać same osoby kontrolujące wejście tego nie wiedzą. Raz na obiektyw 100 mm nie zwracają uwagi, innym razem 100 mm to za długo.

Teraz spróbuję jeszcze raz, tym razem wezmę Canona 6D i plastik-fantastik 50mm f/1.8. No i zobaczymy.

baracuda
20-11-2023, 11:20
Nigdy nie miałem problemów z ochroną, mam na myśli wejście na trybuny z biletem,
kiedyś duże lustro a teraz eRki, w torbie zawsze dwa szkła, 70/200 i 24/105.
Trafiasz na jakiś pacanów, inaczej nie można napisać, z obserwacji, najgorsi
są emeryci, którzy całe życie byli pod "butem" a teraz dostał kawałek władzy :lol:

becekpl
20-11-2023, 12:04
czynnik ludzki

Bangi
20-11-2023, 12:09
Jeśli chodzisz do jednego klubu ciągle i bardzo Ci na tym zależy, to może warto skontaktować się z klubem i uda się wejść jako MEDIA.

baracuda
20-11-2023, 12:25
...warto skontaktować się z klubem i uda się wejść jako MEDIA.

Wszelkie takie sprawy, akredytacje załatwiasz poprzez konto na https://accredito.com/
chyba że wujek jest w zarządzie klubu ;)

Bangi
20-11-2023, 21:25
Wszelkie takie sprawy, akredytacje załatwiasz poprzez konto na https://accredito.com/
chyba że wujek jest w zarządzie klubu ;)

A to mi coś da jeśli nie jestem amatorem / wolnym strzelcem bez zaplecza jakiejś redakcji?

baracuda
20-11-2023, 21:51
Bangi, zakładasz konto i masz dwie możliwości, akredytujesz z jakiejś
redakcji ewentualnie jako freelancer. Plus jest taki że nie musisz
pisać do danego organizatora imprezy za każdym razem.
Taka mała podpowiedź, w każdym mieście, miasteczku istnieją internetowe
portale opisujące sprawy regionalne, jeżeli dana redakcja jest zarejestrowana,
może wydawać legitymacje dziennikarskie, zdjęcia mają marne zazwyczaj,
proponujesz im że zawsze coś podrzucisz z lokalnego podwórka, taka współpraca,
a legitka pozostaje do Twojej dyspozycji i ogarniasz co Cię interesuje jako media.

Bangi
20-11-2023, 23:05
Bangi, zakładasz konto i masz dwie możliwości, akredytujesz z jakiejś
redakcji ewentualnie jako freelancer. Plus jest taki że nie musisz
pisać do danego organizatora imprezy za każdym razem.
Taka mała podpowiedź, w każdym mieście, miasteczku istnieją internetowe
portale opisujące sprawy regionalne, jeżeli dana redakcja jest zarejestrowana,
może wydawać legitymacje dziennikarskie, zdjęcia mają marne zazwyczaj,
proponujesz im że zawsze coś podrzucisz z lokalnego podwórka, taka współpraca,
a legitka pozostaje do Twojej dyspozycji i ogarniasz co Cię interesuje jako media.

Ja wiem jak to ogólnie działa. Tylko dlaczego miałbym płacić, bo rozumiem, że muszę coś płacić za "obsługę" czy tak? Czy to jest płatne dla organizacji tylko?

baracuda
20-11-2023, 23:30
Konto zakładasz bez żadnego płacenia, organizatorzy imprez płacą,
za obsługę i coś tam jeszcze.
Jak zakładałem, coś tam pisało o tym, lecz nie dotyczy to dziennikarzy,
konto masz free.

Bangi
21-11-2023, 12:52
Konto zakładasz bez żadnego płacenia, organizatorzy imprez płacą,
za obsługę i coś tam jeszcze.
Jak zakładałem, coś tam pisało o tym, lecz nie dotyczy to dziennikarzy,
konto masz free.

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Mnie akurat sport pod kątem fotografowania nie interesuje (choć raz byłem na żużlu i to było spoko), ale byłem ciekawy ja działa ten portal.

Bangi
21-11-2023, 12:54
Konto zakładasz bez żadnego płacenia, organizatorzy imprez płacą,
za obsługę i coś tam jeszcze.
Jak zakładałem, coś tam pisało o tym, lecz nie dotyczy to dziennikarzy,
konto masz free.

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Mnie akurat sport pod kątem fotografowania nie interesuje (choć raz byłem na żużlu i to było spoko), ale byłem ciekawy jak działa ten portal.

Poozon
22-11-2023, 22:25
No to byłem wczoraj na meczu Polska-Łotwa i mnie z Canonem 6D + EF 100mm f/2 nie chcieli wpuścić. Wyszło że kluczem jest wymienna optyka. Ale wcześniej na inny mecz z tym samym obiektywem ale Canonem 550D mnie wpuścili. Specjalnie zacząłem od niepozornego 550D, widać 6D wygląda już zbyt profesjonalnie.
Następnym razem wezmę coś z niewymiennym obiektywem i zobaczymy.

adawro
24-11-2023, 17:47
Z tymi kluczami różnie może być. Wymienna optyka - to już wiele razy gdzieś słyszałem. Parę razy kluczem było posiadanie statywu (należało dokupić specjalny bilet - np. w kopalni Wieliczka). Innym razem posiadanie przyłączanej lampy błyskowej.

tomfoot
25-11-2023, 10:31
No to byłem wczoraj na meczu Polska-Łotwa

Podziwiam za poświęcenie!

Poozon
26-11-2023, 00:02
Podziwiam za poświęcenie!
Eee tam, paru piłkarzy naprawdę świetnie grało, np. Slisz, Bednarek, a największe wrażenie zrobił na mnie bramkarz Bułka. Po prostu "boss".
Siedziałem w pierwszym rzędzie, zdjęcia wyszłyby super ale miałem tylko telefon.

No i mocno zastanawiam się aby kupić aparat ze stałym i w miarę jasnym obiektywem, i z w miarę dużą matrycą.
Wybór jest dosyć wąski, z sensownych i dostępnych w sprzedaży propozycji znalazłem np. Ricoh GR III. Nie znam tej firmy, na Optycznych bardzo dobrze ocenili ten aparat.
Może mi coś doradzicie? Leica odpada, za droga. FujiFilm X100V wygląda bardzo dobrze ale jest dosyć drogi.

Poozon
28-11-2023, 23:40
No to znalazłem rozwiązanie w postaci używanego Sony RX1.
Wygląda jak "małpka" a robi zdjęcia jak dobre fufu z bardzo dobrym obiektywem.

candar
29-11-2023, 16:04
No to znalazłem rozwiązanie w postaci używanego Sony RX1.
Wygląda jak "małpka" a robi zdjęcia jak dobre fufu z bardzo dobrym obiektywem.

Bez sensu ten RX1 z lamusa do fot na imprezach sportowych :roll: (konstrukcja z 2013 roku z dospawanym ob. 35mm) wizualnie bardziej jak "małpka" to wygląda pełnoklatkowy ZV-E1 z matryca 12 Mpix i wymienną optyką oraz najnowszym AF-em z AI, ale Ty raczej szukasz czegoś jak RX10 IV (https://fotoblogia.pl/sony-rx10-iv,6793583458317953a) z matrycą 1 calową oraz obiektywem o ekwiwalencie 24–600 mm f/2.4-4 i FPS 24 kl./s

--- Kolejny post ---


Cześć Wam,

Regulamin na tych meczach piłkarskich nie jest w 100% jasny, w regulaminie jest np. przekreślona ikonka aparatu ze znakiem "> 10 cm". Co by wskazywało że coś w tych aparatach nie może być dłuższe niż 10 cm. Myślałem że chodzi o ogniskową większą niż 10 cm, ale widać same osoby kontrolujące wejście tego nie wiedzą. Raz na obiektyw 100 mm nie zwracają uwagi, innym razem 100 mm to za długo.


Ciekawe, czy potrafiliby rozkmninić zakres zooma w RX10 IV :mrgreen: Wymiary: 133 x 94 x 145 mm ;)

15602

Poozon
29-11-2023, 16:46
Założyłem że ma być niewymienny obiektyw i że podejdę blisko. Niebawem testy będę robił. To ma być zabawa a nie na poważnie więc się nie napinam że każde zdjęcie wyjdzie dobre.

Qgiel
30-11-2023, 22:59
Bez sensu ten RX1 z lamusa do fot na imprezach sportowych :roll: (konstrukcja z 2013 roku z dospawanym ob. 35mm) wizualnie bardziej jak "małpka" to wygląda pełnoklatkowy ZV-E1 z matryca 12 Mpix i wymienną optyką oraz najnowszym AF-em z AI, ale Ty raczej szukasz czegoś jak RX10 IV (https://fotoblogia.pl/sony-rx10-iv,6793583458317953a) z matrycą 1 calową oraz obiektywem o ekwiwalencie 24–600 mm f/2.4-4 i FPS 24 kl./s

--- Kolejny post ---



Ciekawe, czy potrafiliby rozkmninić zakres zooma w RX10 IV Wymiary: 133 x 94 x 145 mm ;)



Jak zobaczą takiego klocka, to na bank nabiorą podejrzeń.
To wielki i ciężki aparat z szerokim szkłem z przodu.
Kiedyś się napaliłem na niego, ale jak wziąłem do ręki to mi przeszło.