PDA

Zobacz pełną wersję : Makieta aparatu dalmierzowego Nikon Zs



candar
18-11-2023, 22:41
Na razie makieta :) Ciekawe, czy Nikon ZS powstanie wcześniej niż niedawno wzmiankowany Canon "retro" (https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/37214-czy-canon-planuje-wypuscic-aparat-w-stylu-retro)? ;)

Jeśli się pojawi może zepchnąć fuji z piedestału ;)

https://cameraville.co/blog/list-of-nikon-rangefinder-film-cameras

15542

atsf
19-11-2023, 03:21
Ja tu widzę celownik lunetkowy, a żadnego dalmierza nie widzę ;)

cybulski
19-11-2023, 14:30
W Fuji tam na obraz optyczny, jest nakładana ramka (paralaksy) zależna od ogniskowej oraz inne informacje lub można włączyć normalny wizjer elektroniczny, seria Xpro i x100.

Leon007
19-11-2023, 14:47
Hobby na stylizację na stare aparaty jak miłość do produktów appla: mam fajny sprzęt i torbę akcesoriów, żeby dało się normalnie używać.

Ale, gdy stawiam obok siebie starego A-1 i nowego EOSa 5D, to chciałbym, żeby ten nowy miał wielkość i format starego.

cybulski
19-11-2023, 14:54
Nikon ma ładne te stare aparaty, więc stylistycznie nie musi wymyślać niczego nowego, starczy zwinnie skopiować.

djtermoz
20-11-2023, 15:46
Fajnie to wygląda ale Nikon ma jedną zasadniczą wadę - bardzo duża średnica bagnetu co powoduje, że nawet gdyby zrobili zgrabne i małe obiektywy do takiego retro-rangefindera to będą one pasowały jak pięść do nosa. No chyba, że to nie ma być mały rangefinder tylko coś dużego.

atsf
20-11-2023, 18:49
W Fuji tam na obraz optyczny, jest nakładana ramka (paralaksy) zależna od ogniskowej oraz inne informacje lub można włączyć normalny wizjer elektroniczny, seria Xpro i x100.

Dalej piszesz o celowniku lunetkowym, a dalmierz to dalmierz. Aparat jest stylizowany na dalmierzowy, ale owego dalmierza nie posiada. Chyb atylko Leica i Epson zrobiły dalmierzowe cyfrzaki do starych, dalmierzowych obiektywów.

cybulski
21-11-2023, 06:39
Nikt nie oczekuje działania dalmierzowego aktualnie, bo po co. Chodzi tylko o stylistykę.
To że Leica nadal robi to w ten sposób to można uznać za archaizm porównywalny do af na śrubokręt. I są obrońcy tej sekty :)
Mam jedno takie szkło do M gdzie śrubką robi się kalibrację gdy nie trafia :) no archaizm, podczas gdy to samo szło chodzi cacy na innym bezlusterkowcu na ostrzeniu manualnym z użyciem focus peaking.

Mamrot
21-11-2023, 09:44
Ja tu widzę celownik lunetkowy, a żadnego dalmierza nie widzę ;)

Ja widzę, tylko że wklejony z innego aparatu, nieudolny fotoszopista zapomniał dokleić drugi celownik.
15556
15557

Jacek_Z
22-11-2023, 21:01
Hm, gdzie tu widzisz podobieństwo??? Nic sie nie zgadza na tych zdjęciach/renderach.


Fajnie to wygląda ale Nikon ma jedną zasadniczą wadę - bardzo duża średnica bagnetu co powoduje, że nawet gdyby zrobili zgrabne i małe obiektywy do takiego retro-rangefindera to będą one pasowały jak pięść do nosa..
Oczywiście. Od razu pisałem,że albo nowa seria optyki (nowy bagnet) co jest bez sensu, albo przyjęcie bagnetu Leica, wypuszczenie jednego standardu, a reszta optyki od Voitka albo Leicy. Co tez jest bez sensu.
Tego aparatu nie będzie.
Prędzej uwierzę w średni format na bagnecie Z.

FlatEric
23-11-2023, 12:53
Ja tu widzę celownik lunetkowy, a żadnego dalmierza nie widzę ;)
Chyba, że to to kółko na prawo od napisu Nikon?

Kolekcjoner
25-11-2023, 23:50
Fajnie to wygląda ale Nikon ma jedną zasadniczą wadę - bardzo duża średnica bagnetu co powoduje, że nawet gdyby zrobili zgrabne i małe obiektywy do takiego retro-rangefindera to będą one pasowały jak pięść do nosa. No chyba, że to nie ma być mały rangefinder tylko coś dużego.
Taki aparat z "lustrzankowymi" obiektywami nie miałby najmniejszego sensu.

atsf
26-11-2023, 01:07
Chyba, że to to kółko na prawo od napisu Nikon?

Jeżeli nawet, to dioda samowyzwalacza gdzie?