PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS R - adaptery EF



Galipette
09-10-2023, 07:59
Cześć. Z racji, że na dniach stanę się posiadaczem aparatu z systemu R to mam pytanie o adaptery z mocowaniem EF. Jakie zamienniki polecicie i czy warto zainwestować od razu w adapter z filtrami lub pierścieniem z możliwością konfiguracji jakiejś funkcji aparatu. Rozważam marki Commlite lub Viltrox. chyba te są najlepiej jakościowo wykonane. Chyba, że ktoś ma coś sprawdzonego i jest równie dobre to chętnie usłyszę opinię.

szwayko
09-10-2023, 08:34
Viltrox odpuść, ten bolec blokujący jest cienszy niż w oryginalne i jak masz ciężkie szkła to zawsze jest luz obrotowy. Oryginał lepiej trzyma szkła. Commlite nie miałem.

mkamelg
13-10-2023, 11:21
Gdyby kogoś interesował zakup oryginalnego adaptera mocowania Canon EF-EOS R w uczciwych cenach, to może go ponownie dokonać w dwóch sklepach:

https://www.amazon.pl/Canon-CR-EF-EOSR-Adapter-Bagnetowy-Srebrny/dp/B07H5SL6W3?th=1

https://store.canon.pl/canon-adapter-mocowania-canon-ef-eos-r/2971C005/

Tak dla przypomnienia:

https://store.canon.pl/store-faqs/


Czy mogę zażądać zwrotu podatku VAT za mój zakup?

Nie. Nasz sklep internetowy jest przeznaczony dla klientów indywidualnych. Nie wystawiamy faktur VAT za produkty kupione w naszym internetowym sklepie dla klientów indywidualnych, dlatego firmy nie mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT za zakupy dokonane w tym sklepie.

arkosol
13-10-2023, 12:39
Też kupowałem na Amazonie.

Kolekcjoner
31-10-2023, 23:40
Gdyby kogoś interesował zakup oryginalnego adaptera mocowania Canon EF-EOS R w uczciwych cenach, to może go ponownie dokonać w dwóch sklepach:
https://store.canon.pl/canon-adapter-mocowania-canon-ef-eos-r/2971C005/


"Produkt niedostępny"... :(
Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.

atsf
31-10-2023, 23:49
"Produkt niedostępny"... :(
Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.

Według mnie oryginalny adapter jest doskonale spasowany, a w kwestii luzów proponuję sprawdzić, czy śruby flanszy bagnetu na obiektywie się nie poodkręcały.

Kolekcjoner
01-11-2023, 02:31
Według mnie oryginalny adapter jest doskonale spasowany, a w kwestii luzów proponuję sprawdzić, czy śruby flanszy bagnetu na obiektywie się nie poodkręcały.

W 3 Elach równocześnie - wątpię ;)...
Oryginał sprawdzę jak tylko będę miał czas żeby się spotkać z kolegą który takowy posiada.

robertskc7
01-11-2023, 10:00
Mam dwa canona i oba świetnie spasowane.

maxwawa
01-11-2023, 11:35
Nie rozumiem sensu pozornego jak się okazuje oszczędzania i kupowanie podróbek.
Testowałem oryginał Canona, działa idealnie i jest spasowany rewelacyjnie.

zbirr
01-11-2023, 12:34
"Produkt niedostępny"... :(
Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.
2 tygodnie temu kupowalem, może niedługo się pojawią.
W canon store było taniej niż na amazon, ebay, że o allepodobne nie wspomnę. Wszystkie szkła elegancko się zapinają. Żadnych luzów pomiędzy adapter-szkło, adapter-body.

Bangi
01-11-2023, 14:35
Nie rozumiem sensu pozornego jak się okazuje oszczędzania i kupowanie podróbek.
Testowałem oryginał Canona, działa idealnie i jest spasowany rewelacyjnie.

Sens jest taki, że jest problem z dostępnością oryginałów, a niektórzy nie mogą czekać nie wiadomo ile, bo muszą robić zdjęcia...

Ketchup
01-11-2023, 15:42
Sens jest taki, że jest problem z dostępnością oryginałów, a niektórzy nie mogą czekać nie wiadomo ile, bo muszą robić zdjęcia...

Ogólnie to się zastanawiam co się w Canonie podziało, że takiej technologicznej prostej rzeczy zabrakło. Aż nie chce mi się wierzyć w teorie spiskowe co niektórych, że Canon specjalnie ogranicza dostępność żeby na RF przechodzić.

Leon007
01-11-2023, 16:04
Nie chcesz, ale musisz.

Ketchup
01-11-2023, 16:31
Nie chcesz, ale musisz.

eee - ja nic nie muszę, dostałem za 1 zł przy zakupie jednego z aparatów i leży w razie godziny "W" ;) .

Hubert Multana
01-11-2023, 16:32
Po prostu przerost popytu nad podąża. Wyprzedało się co było, zrobili dostawę która się wyprzedała i czekają na kolejna dostawę. Pomijam ze pewnie wykupuje towar jakaś grupa spekulantów, która podbija ceny na rynku wtórnym. Prędzej czy później sytuacja się unormuje.

Leon007
01-11-2023, 16:50
Urocze są Twoje wpisy w każdym miejscu, gdzie tylko coś nie tak o canonie.

Hubert Multana
01-11-2023, 16:52
No przepraszam, ale to wieje poziomem filmów spiskowych z żółtymi napisami.

atsf
01-11-2023, 17:29
No przepraszam, ale to wieje poziomem filmów spiskowych z żółtymi napisami.

A obejrzałeś chociaż jeden ze zrozumieniem? :mrgreen:

cybulski
01-11-2023, 19:14
Był czas, że wszyscy sprzedawali adaptery, gdy były w komplecie z aparatem, teraz na powrót wszyscy rzucili się kupić. Jak cos jest i jest tanie to się kupuje wtedy a nie czeka na jeszcze taniej. Czas się przestawić na nowe tory Panowie.

Leon007
01-11-2023, 19:22
To jest filozofia ze schyłkowych lat komunizmu. Jest kolejka, to stanę; może kupię odkurzacz, a może 2 kilo sera.

Z canonem zaczynałem na bagnecie FD. Po stworzeniu EOSa, canon wyprodukował niewielką ilość wysokiej jakości przejściówek FD-EF - one muszą mieć optykę w sobie, więc jakość jest ważna. Spróbujcie teraz taką kupić. Może to i teoria spiskowa, ale delikatnie się kojarzy.

Kolekcjoner
01-11-2023, 21:40
Nie rozumiem sensu pozornego jak się okazuje oszczędzania i kupowanie podróbek.
Testowałem oryginał Canona, działa idealnie i jest spasowany rewelacyjnie.

A cóż tu jest do rozumienia :roll:?
VVV

Sens jest taki, że jest problem z dostępnością oryginałów, a niektórzy nie mogą czekać nie wiadomo ile, bo muszą robić zdjęcia...
Like it! 8-)


Ogólnie to się zastanawiam co się w Canonie podziało, że takiej technologicznej prostej rzeczy zabrakło.
To się podziało że Canon nie docenił ilu jest użytkowników jego optyki, którzy kupując korpus RF nie widzą sensu inwestowania w "natywną" optykę.


Aż nie chce mi się wierzyć w teorie spiskowe co niektórych, że Canon specjalnie ogranicza dostępność żeby na RF przechodzić.
I słusznie bo te teorie zakładają że w Canonie siedzą idioci, a to się kłóci z pozycją tej firmy na świecie.

Hubert Multana
07-11-2023, 12:41
Duzo osob ich szuka takze, daje info, ze wjechala do Polski dostawa adapterow EF-Eos R
(https://cutt.ly/RwTgoQ0o)

15478

porcupine3
07-11-2023, 13:51
Nie do Polski tylko do sklepu cyfrowe.pl. Jak w piątek były dostępne w oficjalnym sklepie Canona za 490zł to nie dawałeś znać ;)
Dodam tylko, że Canon Polska ma dostawy towarów w czwartki. Możliwe więc, że w piątek znowu się pojawi dostępny w sprzedaży w bardziej ludzkiej cenie.

Hubert Multana
07-11-2023, 14:30
Dobrze wiedzieć z ta dostawa w czwartki, przyznam szczerze nie śledzę sklepu Canona bo nie wystawiają faktury.

robcio
07-11-2023, 19:33
Już chyba nie ma tych adapterów, szybko się skończyły (https://www.cyfrowe.pl/canon-adapter-mount-ef-eos-r-p.html)

mirror
07-11-2023, 21:01
problem nie jest nowy jak kupowałem R5 to też latałem jak głupi po mieście za adapterem, nawet przez moment myślałem że kupię ten z ringiem bo był bardziej dostępny, a ja zdesperowany

Kolekcjoner
08-11-2023, 04:00
Duzo osob ich szuka takze, daje info, ze wjechala do Polski dostawa adapterow EF-Eos R
(https://cutt.ly/RwTgoQ0o)

To znaczy że bardzo szybko z powrotem wyjechały ;) bo:
"Aktualnie niedostępny"
"Wyprzedany"

Hubert Multana
08-11-2023, 07:06
To znaczy że bardzo szybko z powrotem wyjechały ;) bo:
"Aktualnie niedostępny"
"Wyprzedany"
Z tego co patrzyłem po 3 godzinach juz nie było.

Kolekcjoner
08-11-2023, 16:10
Z tego co patrzyłem po 3 godzinach juz nie było.

Parodia jakaś....

Leon007
08-11-2023, 18:45
Co nie? W normalnej firmie, która wykorzystuje koniunkturę, te przejściówki powinny być wszędzie, nawet na kasie w Biedronce i w płatkach kukurydzianych.
Ile ich tam przyszło do cyfrowych, trzynaście?

Albo staje się otworem do klienta.

zanussi
09-11-2023, 11:04
Czy ja wiem? Cyfrowe to też nie jedyny na świecie odbiorca adapterów ;)

Hubert Multana
09-11-2023, 11:17
Wjechały adaptery na stronę Canona :)

Galipette
10-11-2023, 08:47
Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......:mad:

Hubert Multana
10-11-2023, 09:47
Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......:mad:
Dziala, ale towar na wyczerpaniu juz.

robcio
10-11-2023, 09:49
Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......:mad:

Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…

Hubert Multana
10-11-2023, 09:56
Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…
A potem rynek się nasyci, z czasem przestana być potrzebne i cena poszybuje w dol.

robcio
10-11-2023, 15:36
Póki co jesteśmy dopiero w fazie nasycania, skoro towar trafia do dużego dystrybutora i w ciągu kilku godzin znika.

Hubert Multana
10-11-2023, 16:52
Mysle, ze jestemy na etapie anomalii po bardzo mocnych przecenach Canona R6 przy okazji festiwalów jakie ostatnio miały miejsce. To nie jest tak, ze nagle ludzie masowo stwierdzili, ze chcą podpinać obiektywy EF. Po prostu pojawiło się nagle mnóstwo nowych osób, których nie było w bagnecie RF. Skutkiem ubocznym jest zwiększone zapotrzebowanie na adaptery, które jak pokazuje sytuacja na rynku nie został wzięty pod uwagę zarówno przez dystrybutora krajowego jak i same sklepy.

Sklepy są od tego, żeby sprzedawać. Nikt na sile nie ogranicza sprzedaży przy rosnącym zapotrzebowaniu bo nie ma to sensu.

Obstawiam, ze to jednorazowa sytuacja która bardzo szybko minie - nie wydaje mi się, żeby naczekała na kolejna tak duża fala napływu nowych użytkowników w tym bagnecie którzy przesiadają się z lustrzanek. Proces ten pewnie będzie trwał, ale juz nie tak nagle i intensywnie jak przez ostatni miesiąc.

Leon007
10-11-2023, 17:25
Sklepy są od tego, żeby sprzedawać. Nikt na sile nie ogranicza sprzedaży przy rosnącym zapotrzebowaniu bo nie ma to sensu.
W takich sytuacjach decydująca jest podaż od producenta. Canon jest (był? :mrgreen:) słynny ze swojej optyki, zaś aparaty, czyli matryce odstawały według opinii ludu. Więc jest taka hipoteza, że posiadacze świetnych obiektywów próbują, czy ten korpus to wreszcie to.

Galipette
10-11-2023, 17:35
Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…

Skoro Canon wycenił adapter we własnym sklepie na 490 zł a Mediaexpert prawie drugie tyle to jest chore jak dla mnie.
Tak czy inaczej już nie ma na stronie Canona

cybulski
10-11-2023, 17:55
Straszna jest ta popularność Canona :twisted: Lustrzankowcy wchodzą w ML?
Zawsze można zmienić system na ten z dołu listy albo przynajmniej drugi :D

mystek
10-11-2023, 18:13
Tak swoją drogą, to po ile takich adapterów trzymacie? I ile macie obiektywów EF? Czyli pytanie jest w zasadzie o stosunek adapterów do posiadanych obiektywów :) U mnie jest 1 adapter do 3 obiektywów EF

PS: wczoraj wszedłem na stronę Canona, już miałem klikać zakup drugiego adaptera, ale stwierdziłem, że na cholerę mi on, a 500zł to nie mało mimo wszystko. Kolejny ciężar w plecaku, a komfortu nie będzie wcale lepiej, bo tak czy siak muszę przekręcić obiektyw - czy będzie już z podpiętym adapterem, czy nie będzie, tak czy siak odkręcić dekielek muszę i zakręcić do aparatu.

Leon007
10-11-2023, 18:44
Straszna jest ta popularność Canona :twisted: Lustrzankowcy wchodzą w ML?
Zawsze można zmienić system na ten z dołu listy albo przynajmniej drugi :D
Niby sobie żartujesz, ale to fakt. Gdyby moje hipotetyczne wejście w ML wiązało się z kupnem i aparatu, i obiektywów to nie trzymałbym się canona. Szukałbym czegoś, co daje możliwość podpinania różnych fajnych obiektywów renomowanych firm, nawet skundlonych.

atsf
10-11-2023, 19:16
W takich sytuacjach decydująca jest podaż od producenta. Canon jest (był? :mrgreen:) słynny ze swojej optyki, zaś aparaty, czyli matryce odstawały według opinii ludu. Więc jest taka hipoteza, że posiadacze świetnych obiektywów próbują, czy ten korpus to wreszcie to.

Nawet znam jednego takiego frajera :mrgreen:

cohontes
10-11-2023, 21:06
Gwarantuję, że jeśli ktoś się zapisze na listy z powiadomieniem o dostępności to nie powinien czekać dłużej niż 2 tygodnie.
Sam w sumie nie chciałem nawet tygodnia więc kupiłem od razu w niemieckim MM, gdzie dostępność jest naprawdę duża. Jak paczka już przyszła to co chwilę sklepy wrzucały informację, że mają na stanie. Oczywiście na drugi dzień już nie było dostępności, no ale możlwość kupna była.

Hubert Multana
10-11-2023, 21:25
Skoro Canon wycenił adapter we własnym sklepie na 490 zł a Mediaexpert prawie drugie tyle to jest chore jak dla mnie.
Tak czy inaczej już nie ma na stronie Canona
Dla mnie ten sklep to ogólnie jaki pic na wodę. Regularne ceny sprzętu są raczej zawyżone względem tego co jest w polskich autoryzowanych sklepach. Ten adapter jest akurat tańszy, ale to jednostkowy przypadek.

No i ogolnie sklep ma dziwna konstrukcje. Niby zarejestrowany jest w Holandii, ale ma Polski NIP - chociaż nie da się tam kupić nic na fakturę, tylko na paragon i tylko w ilościach dla gospodarstwa domowego. Czyli np jakbyś chciał zamówić 10 takich adapterów, to nie zamówisz.

mystek
10-11-2023, 23:54
Hubert, ale tego typu molochy elektroniczne (Media Expert, Media Markt itp) raczej nie specjalizują się w sprzedaży sprzętu fotograficznego. Wydaje mi się, że mają w ofercie aparaty bo są to urządzenia elektroniczne i to jedyny powód posiadania ich w sprzedaży :). Generalnie nie chodzę do tego typu sklepów, ale jakiś czas temu poszedłem do Media Markt tak aby zobaczyć sobie aparaty Canona, pomacać, potrzymać itp. Nie znalazłem. W miejscu gdzie daaaaaawno temu można było spotkać aparaty są albo klawiatury i myszki gamingowe, albo przestrzeń na telefony komórkowe przejęły tę część sklepu. W skrócie więc - mają cenę chorą, bo nie spuszczają się za bardzo na ofercie sprzętu foto. Zresztą sprzęt fotograficzny stał się jednak trochę wyspecjalizowany, tj dla mniejszej grupy osób, pasjonatów mniejszych lub większych, którzy wiedzą, jak działa Google :). Pasjonatów telewizorów, czajników elektrycznych, czy lodówek jest jednak mniej. Tych modeli telewizorów jest tak mnóstwo, że to aż chore. Jest jakiś jeden model telewizora a w modelu jeden ma literki "BG", kolejny ma "CDT" a jeszcze z 3 inne mają jeszcze inne dopiski literkowe. Różnią się jakimiś detalami. Tak jakby był Canon R6 z bluetooth, bez BT, z GPSem/bez GPS itd itp.

Kolekcjoner
11-11-2023, 01:51
Dla mnie ten sklep to ogólnie jaki pic na wodę. Regularne ceny sprzętu są raczej zawyżone względem tego co jest w polskich autoryzowanych sklepach. Ten adapter jest akurat tańszy, ale to jednostkowy przypadek.

No i ogolnie sklep ma dziwna konstrukcje. Niby zarejestrowany jest w Holandii, ale ma Polski NIP - chociaż nie da się tam kupić nic na fakturę, tylko na paragon i tylko w ilościach dla gospodarstwa domowego. To jakim cudem ja kupuję tam wszystko na firmę :shock:?

Pieknografia
11-11-2023, 08:56
Obstawiam, ze to jednorazowa sytuacja która bardzo szybko minie - nie wydaje mi się, żeby naczekała na kolejna tak duża fala napływu nowych użytkowników w tym bagnecie którzy przesiadają się z lustrzanek. Proces ten pewnie będzie trwał, ale juz nie tak nagle i intensywnie jak przez ostatni miesiąc.

Hubercie, jesteś w błędzie, bo:
1. To nie jednorazowa sytuacja. Długoterminowa niedostępność adapterów Canon miała już miejsce w przeszłości kilkukrotnie.
2. Obecna niedostępność nie trwa tylko miesiąc, jak twierdzisz. Największe sklepy w Polsce od przeszło 2 miesięcy czekają na zamówione u dystrybutora adaptery i wciąż nie znają daty realizacji zamówienia.
3. Twierdzisz, że "Nikt na sile nie ogranicza sprzedaży przy rosnącym zapotrzebowaniu bo nie ma to sensu.", a jednak na innych kontynentach stoki z adapterami Canon pękają w szwach. Gdyby komuś z kierownictwa Canon naprawdę zależało na uzupełnieniu braków w Europie to transport adapterów nie zająłby miesięcy.

Część osób, podobnie jak Ty, próbuje niedostępność adapterów określić jako normalny stan rzeczy związany z większym popytem na aparaty. Argumentują, że takie sytuacje są nagminne i nie dotyczą tylko adapterów Canon, ale w przeszłości także innych aparatów czy obiektywów także innych producentów. Różnica jest jednak diametralna i polega na tym, że taki adapter to nie Z8, Z9, czy RF28-70, które kosztują po kilka tys. dolarów. Ewentualna nadprodukcja czy przeszacowana dystrybucja adapterów nie byłaby finansowym problem dla producenta (w odróżnieniu od podanych w przykładzie aparatów i obiektywu).

Tymczasem, adapterów nie ma ani na Amazonie, ani na Canon Store. Jedyne sensowne oferty nowych egzemplarzy z cenami poniżej 669 zł (czyli ostatniej sklepowej ceny adapterów z polskiej dystrybucji) znajdziemy na OLX i Allegro.

Ja, tak na wszelki wypadek (to w sumie żaden koszt przy obecnych cenach obiektywów), gdyby miało się okazać, że jest to początek końca dostępności adapterów, kupiłem sobie 2 dodatkowe sztuki :) i dla wygody podpiąłem do obiektywów EF, dla których nie mam zastępstwa w wersji RF.


To jakim cudem ja kupuję tam wszystko na firmę :shock:?

No właśnie, jakim cudem? Korzystasz z procedury sklepowej (która została podana w przykładzie Huberta) czy kontaktujesz się via e-mail, żeby złożyć zamówienie na firmę?

mirror
11-11-2023, 10:14
kiedyś nasza ulubiona firma miała taką dobrą praktykę i dodawała ten kawałek rurki do sprzedawanego korpusu, nawet taniego korpusu i nie było problemów.

Hubert Multana
11-11-2023, 11:42
kiedyś nasza ulubiona firma miała taką dobrą praktykę i dodawała ten kawałek rurki do sprzedawanego korpusu, nawet taniego korpusu i nie było problemów.

Jak kupowałem M6 mark II to w promocji dostałem adapter ef- eos m. Potem przy RF widziałem podobne promocje ale teraz wolałbym po prostu większą zniżkę na aparat.

mirror
11-11-2023, 12:22
Jak kupowałem M6 mark II to w promocji dostałem adapter ef- eos m. Potem przy RF widziałem podobne promocje ale teraz wolałbym po prostu większą zniżkę na aparat.

ze zniżkami sobie radzę :mrgreen: ale nie przepadam za bieganiem po wsi i szukaniem adaptera jak ogarniam zakup nowego korpusu, wyjazd i inne sprawy - adapter powinien być w paczce jak kupuję najbardziej wypasiony korpus (w czasie kiedy kupowałem) naszej ulubionej firmy (i to nie jest roszczeniowa postawa to mi się po prostu należy :mrgreen: parafrazując znane powiedzenie) - następnym razem kupię Lajkę bo w podobnej cenie i może tam bardziej dopieszczają klienta :mrgreen: - ogólnie to ze sklepu w którym kupowałem jestem bardzo zadowolony - złego słowa nie mogę powiedzieć - obsługa wzorcowa, ale na "nie mamy dzisiaj na stanie bo wyjszły" niewiele mogłem poradzić już nawet miałem kupować z ringiem taki byłem zdesperowany.

dodam że nadal nie posiadam ani jednego obiektywu z mocowaniem RF :mrgreen: i nie czuję dyskomfortu - czekam na te Elki EF dorzucane w promocji do hamburgera (tak miało przecież być bo tak pisano na forum) ostanio coś dokupiłem, kupiłbym jeszcze

robcio
11-11-2023, 20:28
Skoro Canon wycenił adapter we własnym sklepie na 490 zł a Mediaexpert prawie drugie tyle to jest chore jak dla mnie.
Tak czy inaczej już nie ma na stronie Canona

Właśnie o to „już nie ma na stronie” chodzi.

Sklep który nie ma towaru może wycenić go nawet na 1 zł tylko co z tego, skoro nie ma towaru by dokonać realnej transakcji.
Nie twierdzę, że wobec braku towaru nie jest widoczna spekulacja ale z tym nic nie zrobisz, tzn zrobisz - możesz kupić tam gdzie jest jeszcze dostępny w cenie jakiej zarządają albo nie kupić wcale.

Kolekcjoner
12-11-2023, 04:54
No właśnie, jakim cudem? Korzystasz z procedury sklepowej (która została podana w przykładzie Huberta) czy kontaktujesz się via e-mail, żeby złożyć zamówienie na firmę?
Normalnie. Proszę o fakturę i dostaję. Żaden problem, jak w każdym innym sklepie.



dodam że nadal nie posiadam ani jednego obiektywu z mocowaniem RF :mrgreen: i nie czuję dyskomfortu - czekam na te Elki EF dorzucane w promocji do hamburgera (tak miało przecież być bo tak pisano na forum) ostanio coś dokupiłem, kupiłbym jeszcze
To tak samo jak ja. Póki co u mnie potrzeba kupowania obiektywów RF jest zerowa. I też czekam na te promocje, dlatego namawiam usilnie wszystkie marudy do kupowania Sony ;)...

Hubert Multana
12-11-2023, 09:08
Na pewno mówimy o tym samym sklepie? Tak jak byk jest napisane w regulaminie że nie wystawiają faktury VAT. Co jak dla mnie jest sprzeczne z polskimi przepisami i nie chce mi się w to wierzyc ale no tak mają napisane.

Bangi
12-11-2023, 16:32
Na pewno mówimy o tym samym sklepie? Tak jak byk jest napisane w regulaminie że nie wystawiają faktury VAT. Co jak dla mnie jest sprzeczne z polskimi przepisami i nie chce mi się w to wierzyc ale no tak mają napisane.

Może mają tak tylko z du...y napisane, żeby zniechęcić do zakupów przez firmy, bo ja też kojarzę, że nie mają prawa odmówić wystawić faktury, nawet jak jest zakup prywatny. Tym bardziej, że gdzieś też podają nr VAT z PL.

Kolekcjoner
12-11-2023, 19:15
Na pewno mówimy o tym samym sklepie? Tak jak byk jest napisane w regulaminie że nie wystawiają faktury VAT. Co jak dla mnie jest sprzeczne z polskimi przepisami i nie chce mi się w to wierzyc ale no tak mają napisane.

Mówię o sklepie mediaexpert, zarówno stacjonarnym jak i internetowym.

Mamrot
12-11-2023, 19:58
Na pewno mówimy o tym samym sklepie? Tak jak byk jest napisane w regulaminie że nie wystawiają faktury VAT. Co jak dla mnie jest sprzeczne z polskimi przepisami i nie chce mi się w to wierzyc ale no tak mają napisane.

Gdzie mają coś takiego napisane, który punkt regulaminu?
O jaką dziwną konstukcę firmy chodzi?
Kupowałem tam parę drobiazgów na fakturę, stacjonarnie i internetowo i nie miałem problemu.
Z ciekawości wrzuciłem jakieś bezlustro entry-level w ceneo i cena jest w środku stawki (są tańsi od cyfrowych).

Hubert Multana
12-11-2023, 20:24
Mówię o sklepie mediaexpert, zarówno stacjonarnym jak i internetowym.
Aaaaa, ja mowie o sklepie online canon polska.

15514

Jacek_Z
12-11-2023, 20:37
Sklep Nikon Polska też w praktyce nie wystawia nam FV. https://store.nikon.pl/b2c/faq

Czy mogę dokonać zakupu z odliczeniem podatku?Towar jest wysyłany z Holandii. Prosimy o podanie ważnego numeru identyfikacyjnego VAT UE. Następnie możemy zastosować zerową stawkę podatku VAT dla dostaw wewnątrzwspólnotowych, w przypadku których Państwa firma musi zgłosić wewnątrzwspólnotowe nabycie w kraju, do którego towar trafi. Należy pamiętać, że przed wystawieniem faktury Państwa numer identyfikacyjny VAT UE zostanie sprawdzony pod kątem jego ważności.

Kupujesz jako osoba prywatna? Wtedy transakcja ta będzie traktowana jako transakcja sprzedaży na odległość między przedsiębiorstwem a konsumentem w UE. Oznacza to, że na fakturze zastosujemy lokalną stawkę VAT, która obowiązuje w Twoim kraju. W tym przypadku podatek VAT nie podlega zwrotowi.

Hubert Multana
12-11-2023, 20:45
Sklep Nikon Polska też w praktyce nie wystawia nam FV. https://store.nikon.pl/b2c/faq

Czy mogę dokonać zakupu z odliczeniem podatku?Towar jest wysyłany z Holandii. Prosimy o podanie ważnego numeru identyfikacyjnego VAT UE. Następnie możemy zastosować zerową stawkę podatku VAT dla dostaw wewnątrzwspólnotowych, w przypadku których Państwa firma musi zgłosić wewnątrzwspólnotowe nabycie w kraju, do którego towar trafi. Należy pamiętać, że przed wystawieniem faktury Państwa numer identyfikacyjny VAT UE zostanie sprawdzony pod kątem jego ważności.

Kupujesz jako osoba prywatna? Wtedy transakcja ta będzie traktowana jako transakcja sprzedaży na odległość między przedsiębiorstwem a konsumentem w UE. Oznacza to, że na fakturze zastosujemy lokalną stawkę VAT, która obowiązuje w Twoim kraju. W tym przypadku podatek VAT nie podlega zwrotowi.
Ale to jest cos innego. Zastosowanie zerowej stawki VAT przy podaniu NIP EU to normalna procedura w takiej sytuacji. Przy czym wtedy kwota zakupu jak rozumiem jest korygowana właśnie o ten należny podatek VAT, który rozliczamy sobie sami z US.