PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon Z



candar
25-07-2023, 14:17
Znakomita informacja dla użytkowników systemu Nikon Z!

Pełnoklatkowy obiektyw Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD będzie od jesieni bieżącego roku dostępny także w wariancie z mocowaniem bagnetowym Nikon Z. (https://www.optyczne.pl/19058-news-Tamron_35-150_mm_f_2-2.8_Di_III_VXD_z_nowym_mocowaniem_(Aktualizacja).h tml)

Według komunikatu zamieszczonego na stronie firmy Tamron (https://www.tamron.com/global/consumer/news/detail/a058z_20230725.html) wariant obiektywu 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD z mocowaniem Nikon Z ma wejść do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Cena nie została jeszcze ogłoszona.

14268

14269

g69
25-07-2023, 16:22
jest szansa,że dzieki produktom Tamrona Nikon nie znajdzie sie obok Pentaxa ;))

candar
25-07-2023, 16:29
jest szansa,że dzieki produktom Tamrona Nikon nie znajdzie sie obok Pentaxa ;))

Ja wręcz jetem tego pewien. Serio - gdybym miał od zera wybierać system dla siebie w klasie semi-profi to patrząc na szkła Sigmy oraz Tamrona z mocowaniem Z bez żadnego zastanowienia wybrałbym Nikona!

g69
25-07-2023, 16:37
Ale przeciez Sigma nie robi nic pod FF Nikona... Tamron dopiero cos zaczął i sa to szkła pod Sony czyli te wysmiewane FF z bagnetem apsc... w dodatku wszystkie droższe niz do Sony.

candar
25-07-2023, 17:08
Ale przeciez Sigma nie robi nic pod FF Nikona... Tamron dopiero cos zaczął i sa to szkła pod Sony czyli te wysmiewane FF z bagnetem apsc... w dodatku wszystkie droższe niz do Sony.

?

Pełnoklatowe szkła Tamrona z mocowaniem Z - tzw "święta trójca" w dobrych cenach (połowa ceny natywnej optyki)
Nikon Nikkor Z 17-28 mm f/2.8 (https://www.nikon.pl/pl_PL/product/lenses/mirrorless/nikkor-z-17-28mm-f2.8)
NIKON Nikkor Z 28-75 mm f/2.8 (https://www.nikon.pl/pl_PL/product/lenses/mirrorless/nikkor-z-28-75mm-f2.8)
Nikon Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 (https://www.nikon.pl/pl_PL/product/lenses/mirrorless/nikkor-z-70-180mm-f2.8)
zaraz dojdzie 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD

Dla entuzjasty amatora a nawet profi szukającego jakości w dobrej cenie to genialny komplet pod korpusy Nikona z mocowaniem Z.

Obiektywy z mocowaniem SIGMA Nikon Z (https://www.sigma-global.com/en/magazine/m_series/others-lenses/nikon-z-mount/sigma-zmount-lenses/) pod APS-C jak na razie, ale to również super optyka.
16mm F1.4 DC DN Contemporary
30mm F1.4 DC DN Contemporary
56mm F1.4 DC DN Contemporary

Mało?

ps.
TAMRONA 28-75mm f/2.8 DI III VXD G2 Sony FE używałem przez 2 lata i konkurował parametrami i jakością zdjęć z optyką natywną Sony G Master

WinSho
25-07-2023, 17:22
Ja wręcz jetem tego pewien. Serio - gdybym miał od zera wybierać system dla siebie w klasie semi-profi to patrząc na szkła Sigmy oraz Tamrona z mocowaniem Z bez żadnego zastanowienia wybrałbym Nikona!

Czyli jakie body np. byś wybrał? Bo sam się waham...Z7II niby fajne ale ten Af nie do końca sobie radzi, Z8 jednak ciut drogawy no i ciężki.

g69
25-07-2023, 17:31
> Candar.... Przeczytałes na co odpowiadasz?? Pisze o Sigmie ,która nic dla Nikona w FF nie robi! Szkła Tamrona to szczepy z Sony, które w Sony i tak sa wyraznie tańsze... w apsc to Nikon w ogóle słabizna i tez to co zaczeli dla niego robić, dawno można kupić w innych bagnetach,więc czym w Nikonie sie podniecać?? Zresztą jak widze,że wrzucasz jakieś swoje foty,to i tak robisz je A7 III a nie Z6... w szkła też inwestujesz w sigmy pod Sony ,więc cos mi sie nie klei w tych twoich zachwytach Nikonem.. :) choć mam podejrzenie,że to tylko kolejne prowokacje Canoniarzy... :)) a gdybys teraz miał wchodzic w Nikona to dla jakiego szkła czy korpusu..??? W nowym Z8 odpadaja mocowania ;)) a działajacy serwis chyba za granicą... ;)

candar
25-07-2023, 17:39
> Candar.... Przeczytałes na co odpowiadasz?? Pisze o Sigmie ,która nic dla Nikona w FF nie robi! Szkła Tamrona to szczepy z Sony, które w Sony i tak sa wyraznie tańsze... w apsc to Nikon w ogóle słabizna i tez to co zaczeli dla niego robić, dawno można kupić w innych bagnetach,więc czym w Nikonie sie podniecać?? Zresztą jak widze,że wrzucasz jakieś swoje foty,to i tak robisz je A7 III a nie Z6... w szkła też inwestujesz w sigmy pod Sony ,więc cos mi sie nie klei w tych twoich zachwytach Nikonem.. :) choć mam podejrzenie,że to tylko kolejne prowokacje Canoniarzy... :)) a gdybys teraz miał wchodzic w Nikona to dla jakiego szkła czy korpusu..??? W nowym Z8 odpadaja mocowania ;)) a działajacy serwis chyba za granicą... ;)

Pisałem już kilka razy, że mojego Z6 ze szkłami Nikona 50 1.8 S i 85 1.8 przechwyciła żona bo... Sony jest dla niej za skomplikowane :roll: Tak więc jest jak jest, ale faktycznie ergonomia Nikona bije Soniacze na głowę.

--- Kolejny post ---


Czyli jakie body np. byś wybrał? Bo sam się waham...Z7II niby fajne ale ten Af nie do końca sobie radzi, Z8 jednak ciut drogawy no i ciężki.

Na chwilę obecną dla siebie? Raczej Z6 II ze względu na optymalne 24 Mpix (archiwizacja jest ułatwiona - mniejszy rozmiar plików). Nie miałem i nie mam ciśnienia na topowe puszki typu Z8 i Z9 podobnie jak A9 i A1 w Sony.

WinSho
25-07-2023, 17:56
Pisałem już kilka razy, że mojego Z6 ze szkłami Nikona 50 1.8 S i 85 1.8 przechwyciła żona bo... Sony jest dla niej za skomplikowane :roll: Tak więc jest jak jest, ale faktycznie ergonomia Nikona bije Soniacze na głowę.

--- Kolejny post ---



Na chwilę obecną dla siebie? Raczej Z6 II ze względu na optymalne 24 Mpix (archiwizacja jest ułatwiona - mniejszy rozmiar plików). Nie miałem i nie mam ciśnienia na topowe puszki typu Z8 i Z9 podobnie jak A9 i A1 w Sony.

Dzięki, ja też rozważam Sony ale ergonomia Nikona na podstawie tego co miałem w łapach (Z7II) też mi pasuje. Nowe body pod kątem zdjęć przyrodniczych typy orzeły i inne kuropatwy :mrgreen: Stąd np. wolę Z7II czy Sony 7rV.

candar
25-07-2023, 18:11
Dzięki, ja też rozważam Sony ale ergonomia Nikona na podstawie tego co miałem w łapach (Z7II) też mi pasuje. Nowe body pod kątem zdjęć przyrodniczych typy orzeły i inne kuropatwy :mrgreen: Stąd np. wolę Z7II czy Sony 7rV.


Pod ptaki to brałbym na 100% Z7 II + NIKKORA Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR (https://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/mirrorless-lenses/nikkor-z-180-600mm-f%252f5.6-6.3-vr.html?fbclid=IwAR3TaFKBymCV0au3UuENYoheIhmO2J9tb dGgIuKxromFvuSVNurgfyRH2IM) - świetny obiektyw w rewelacyjnej cenie!.

WinSho
25-07-2023, 18:18
Pod ptaki to brałbym na 100% Z7 II + NIKKORA Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR (https://www.nikon.pl/pl_PL/product/lenses/mirrorless/nikkor-z-180-600mm-f5.6-6.3-vr) - świetny obiektyw w rewelacyjnej cenie!.

No dzięki ale z drugiej strony jest też Sony A7RV plus 200-600 - tak tylko daję pod rozwagę. Jednak Sony można nieco taniej kupić.

capo-di_tutti-capi
25-07-2023, 19:11
Pełnoklatowe szkła Tamrona z mocowaniem Z /.../
Mało?

Zapomniałeś o 70-300 https://www.ceneo.pl/139235033

candar
25-07-2023, 20:31
No dzięki ale z drugiej strony jest też Sony A7RV plus 200-600 - tak tylko daję pod rozwagę. Jednak Sony można nieco taniej kupić.

Gdy znajomy Adam Wawrzyniak jest w 3M to sobie czasem wspólnie pstrykamy :) Obecnie używa właśnie A7RV + SIGMA 60-600 F4.5-6.3 DG DN i powiem, że jego makro oraz foty ptaków wymiatają! Sam Adam twierdzi, że matryca z A7RV do tego nadaje się idealnie. Jak chcesz zobaczyć efekty takiego zestawu to jego foty tutaj: https://www.facebook.com/groups/146299936097923/search/?q=adam%20wawrzyniak

--- Kolejny post ---


Zapomniałeś o 70-300 https://www.ceneo.pl/139235033

Zaś prawda! Tak więc cały zakres ogniskowych jest pokryty Tamronami z mocowaniem Z od 17mm do 300mm :)

WinSho
25-07-2023, 20:53
Gdy znajomy Adam Wawrzyniak jest w 3M to sobie czasem wspólnie pstrykamy :) Obecnie używa właśnie A7RV + SIGMA 60-600 F4.5-6.3 DG DN i powiem, że jego makro oraz foty ptaków wymiatają! Sam Adam twierdzi, że matryca z A7RV do tego nadaje się idealnie. Jak chcesz zobaczyć efekty takiego zestawu to jego foty tutaj: https://www.facebook.com/groups/146299936097923/search/?q=adam%20wawrzyniak

--- Kolejny post ---



Zaś prawda! Tak więc cały zakres ogniskowych jest pokryty Tamronami z mocowaniem Z od 17mm do 300mm :)

Możesz coś napisać na temat twoich odczuć apropk Z7 II versus A7RV?
Ten link, który podesłałeś nie działa :(

Jacek_Z
25-07-2023, 20:56
Czyli jakie body np. byś wybrał? Bo sam się waham...Z7II niby fajne ale ten Af nie do końca sobie radzi, Z8 jednak ciut drogawy no i ciężki.
Mam Z7II i AF jest bardzo dobry. Fakt, że wolałbym Z8, ale to własnie dlatego, że większy i cięższy (lepiej wyważone większe szkła).


.... a gdybys teraz miał wchodzic w Nikona to dla jakiego szkła czy korpusu..??? W nowym Z8 odpadaja mocowania ;)) a działajacy serwis chyba za granicą... ;)
W system się wchodzi dla wszystkiego po trochu. Niekoniecznie dla okreslonego body, bo tak to by można było zmieniac system co 2-3 lata. Nie dla jednego szkła, ale dla potrzebnego (dla siebie) kompletu szklarni. Dla ergonomii, która komuś pasuje. Bo to nie jest tak, że każdemu zależy na tym samym. Przykładowo dla mnie przycisk ISO mógłby być gdziekolwiek, a jest w cennym miejscu, obok spustu. Ja bym wolał mieć tam np przycisk Lock, na którym nie zależy nikomu. Ze względu na pracę na wielu body nie lubię indywidualnej konfiguracji, cieszę się co prawda z 2 guzików funkcyjnych między obiektywem a gripem, ale to tyle. Guziki opisane przez firmę mają robić to co na nich napisane. Gdybyś pracował w szkole, gdzie 100 uczniów (kilka klas) przestawia coś tam w menu i musiał co chwila wracac do ustawień fabrycznych to byś wiedział dlaczego. Prywatnie też ergonomia Nikona mi najbardziej pasuje, zagospodarowałem tylko jeden guzik funkcyjny. Sony to koszmar, Canon gdzieś tak po środku (wolę Pentaxa). Parametry matryc? DR i ciagnięcie z cieni tu tez przewaga Nikona (matryc Sony).
Co do szklarni to facet z YT (Kubul nadaje) ma absolutną rację. Canon ma topową optykę (strasznie drogą, ale za jakość się płaci) i taniznę by przyciagać do systemu amatorów. Gdy ktoś do celów zawodowych potrzebuje kilku dobrych szkieł to już wydaje majątek. Mniej potrzebne ogniskowe można ogarnąć "średniakami". Sęk w tym, że u Canona ich praktycznie nie ma. To co zrobić? Zbankrutowć wydając 60-100 tys na system (jeśli chce sie mieć dwa body R5 lub R3 to ponad 100 tys), czy wydać połowe tego i mieć kilka nieakceptowalnych jakosciowo obiektywów by pokryć ogniskowe?A takich szkieł od firm trzecich raczej tez nie będzie. W Nikonie jest dużo szkieł ze średniej połki, sa topowe i są takie tanie zapchajdziury. W dodatku są Tamrony (2 pod nazwą Tamron i 3 pod nazwą ... Nikkor) i 3 Sigmy z czego można wnioskować, że będą kolejne szkła. Portretowy tani Viltrox tez nie jest zły.
Pewnie w dobie dobrych wysokich ISO system błysku jest mniej ważny, ale nie dla wszystkich. Niektórzy nadal pracują z błyskiem. I tu też Nikon nie ma sie czego wstydzić, ten system błysku jest uważany za najlepszy. Ostatnio zakomunikowano o partnerstwie Nikona i Profoto.
W filmowaniu wspomniany już tu Kabul z YT wypunktował, że parametry, funkcje przemawiają za Nikonem (Z8) a nie za Canonem, Panasonicem czy nawet Sony.
Nie należy polegać na stereotypach. Ja pamiętam bardzo dobrze kilka z nich, jakie tu "panowały" lata temu.
Sony się chwali, że jest nr 1, ale to sprzedaż w danym roku. Więcej ludzi pracuje na Canonach i Nikonach, bo ich jest u fotografów więcej. Myślę, że część ludzi z Sony wróci do Nikonów, natomiast Canon strzelił sobie w stopę z tym blokowaniem optyki innych producentów. Na zmianę stereotypów trzeba czasu, za powiedzmy 3 lata zobaczymy co ludzie kupują chętniej. Nikon powinien rosnąć, o ile tylko ich sprzęt będzie dostępny w sklepach i o ile nie będzie głośnych spraw z jakąś nową wtopą. Nieistotną, ale rozdmuchaną przez fanboyów innych marek. Nikoniarze przetrzepali internet i znaleźli dwa przypadki Z8 z wadą.

candar
25-07-2023, 21:35
Możesz coś napisać na temat twoich odczuć apropk Z7 II versus A7RV?
Ten link, który podesłałeś nie działa :(

Link już będzie działa (dodałem Cię do grupy na FB " W obiektywie SIGMA")

Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.


https://www.youtube.com/watch?v=I9bBfzxXEPU

WinSho
25-07-2023, 21:46
Link już będzie działa (dodałem Cię do grupy na FB " W obiektywie SIGMA")

Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.


Wiem, wiem i wielkie dzięki za poświęcony czas! Pozdrawiam.

candar
25-07-2023, 21:48
Wiem, wiem i wielkie dzięki za poświęcony czas! Pozdrawiam.

Również dziękuję i pozdrawiam!

capo-di_tutti-capi
26-07-2023, 10:03
Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.

No nie bierze jeńców.

Nikon Z7 II: 12000 [14000] zł
Sony A7R V: 20000
-tyle kosztuje Z8

g69
26-07-2023, 10:32
Z7 II jest najstarszy z całej trójki i afem pod ptaki raczej wyraznie odstaje, co dowiesz sie rozmawiając z normalnymi właścicielami a nie fanboyami...matryca Sony 61 mp vs 45 Nikona wiec tez bedzie łatwiej cropować.

WinSho
26-07-2023, 13:18
Dzięki ale już może nie odchodźmy od tematu, ja już swoją decyzję podjąłem i nie ma co dalej drążyć :mrgreen:

Jacek_Z
26-07-2023, 20:43
Z7 II jest najstarszy z całej trójki i afem pod ptaki raczej wyraznie odstaje, co dowiesz sie rozmawiając z normalnymi właścicielami a nie fanboyami...matryca Sony 61 mp vs 45 Nikona wiec tez bedzie łatwiej cropować.
Oczywiście, że Z7II ma najstarszy i najmniej klejący się do obiektu AF. Natomiast Z8 to już inna bajka. Jak ci się zechce zrobić serię zdjęć to ci A7R V ...., szybko ruszające się obiekty często robi się seriami. 10 fps ma teoretycznie, w praktyce daje się robic 7 fps (w RAW) a 9 Mpx wizjera robi sie wtedy wadą a nie zaletą.