PDA

Zobacz pełną wersję : Beauty of SWEDEN | Canon R6 + RF Sirui Anamorphic 50mm



Hubert Multana
04-07-2023, 21:43
Beauty of SWEDEN


https://www.youtube.com/watch?v=_r5Xe7y9fxE

Film nakręcony podczas dwutygodniowego pobytu w Szwecji - objazd dookola Skanii. Filmowane Canon R6 z obiektywem RF Sirui Anamorphic 50mm. Ostrość ustawiana manualnie, ujęcia z ręki bez stabilizacji.

Przemek_PC
06-07-2023, 11:49
Ostrość ustawiana manualnie w przypadku filmu to norma, ciekawostką byłoby gdybyś nagrał film z wykorzystaniem AF.

kmeg
23-08-2023, 12:12
Na kręceniu filmów się nie znam ale podoba mi się. Niedoskonałości anomorphika też robią robotę. Czasem mam tylko wrażenia, że niektóre cięcia są zbyt szybkie i człowiek nie ma nawet czasu na dokładniejsze przeskanowanie co na nich jest.

WzW
21-02-2024, 20:57
Filmik fajny, krótki, dobrze dobrane ujęcia - ogólnie dobrze się ogląda.

Widzę, że byłeś też w Ales Stenar (słynne miejsce w Szwecji z głazami ;) ) pod Ystad. Około 300 metrów od tego miejsca mieszka moja rodzina.

Hubert Multana
21-02-2024, 21:05
Byliśmy, co więcej, prawie nas tam aresztowali :) jak masz tam rodzinę to pewnie wiesz co jest na szczycie klifu tuż obok :)

WzW
21-02-2024, 21:07
Chodzi Tobie o radar wojskowy?

Hubert Multana
21-02-2024, 21:13
Tak, to nawet nie wojsko co agencja wywiadu. Trafiliśmy tam przypadkiem idąc od plaży po wejściu na wydmy ze wschodnim akcentem i całym sprzętem do nagrań w ręce. Chyba z pół godziny nas tam maglowali z bronią na widoku :D

WzW
21-02-2024, 21:25
No to ładnie :), ja miejscowości Kasseberga tak super nie znam, byłem w porcie kilka razy, znam kawiarnie, sklep samoobsługowy i byłem w Ales Stenar z 3 razy... Więcej jeździłem na plaże w kierunku wschodnim (w kierunku Simrishamn) oraz północno-wschodnim (Kivik). Tam są fajniejsze plaże, bo w Kasseberga prawie jej nie ma. Jest też plaża super czysta (jedna z najczystszych na świecie) kilkanaście km na Wschód od Kasseberga (nie pamiętam nazwy). Znam też dobrze Svarte i okolice (to już na Zachód od Ystad). W Szwecji byłem z 10 razy, głównie w Skane Lan.

Hubert Multana
22-02-2024, 00:25
No to ładnie :), ja miejscowości Kasseberga tak super nie znam, byłem w porcie kilka razy, znam kawiarnie, sklep samoobsługowy i byłem w Ales Stenar z 3 razy... Więcej jeździłem na plaże w kierunku wschodnim (w kierunku Simrishamn) oraz północno-wschodnim (Kivik). Tam są fajniejsze plaże, bo w Kasseberga prawie jej nie ma. Jest też plaża super czysta (jedna z najczystszych na świecie) kilkanaście km na Wschód od Kasseberga (nie pamiętam nazwy). Znam też dobrze Svarte i okolice (to już na Zachód od Ystad). W Szwecji byłem z 10 razy, głównie w Skane Lan.
Ogólnie zanim się dowiedzieliśmy z internetu co to jest to próbowaliśmy od lokalsow się dowiedzieć kto nas przesłuchiwał ale wszyscy nabierali wody w usta jak wskazywaliśmy na wzgórze, nie chcieli rozmawiać i szybko znikali z pola widzenia.

Znowu jak zaczęliśmy szukać w Google i znaleźliśmy to zaczęliśmy się obawiać że nas zgarną z pola namiotowego bo na pewno te wyszukiwania slow kluczowych są monitorowane (a dodatkowo byliśmy w okolicy). Generalnie jedna z najbardziej przypalowych akcji w życiu i serio się obawiałem że cała ta akcja może się źle skończyć.

Wszystkie te rejony zwiedziliśmy. Całe to wschodnie i południowe Wybrzeże Skanii to jest nasza wymarzona emerytura, a Kubik zdecydowanym faworytem.

Bangi
22-02-2024, 10:47
Ogólnie zanim się dowiedzieliśmy z internetu co to jest to próbowaliśmy od lokalsow się dowiedzieć kto nas przesłuchiwał ale wszyscy nabierali wody w usta jak wskazywaliśmy na wzgórze, nie chcieli rozmawiać i szybko znikali z pola widzenia.

Znowu jak zaczęliśmy szukać w Google i znaleźliśmy to zaczęliśmy się obawiać że nas zgarną z pola namiotowego bo na pewno te wyszukiwania slow kluczowych są monitorowane (a dodatkowo byliśmy w okolicy). Generalnie jedna z najbardziej przypalowych akcji w życiu i serio się obawiałem że cała ta akcja może się źle skończyć.

Wszystkie te rejony zwiedziliśmy. Całe to wschodnie i południowe Wybrzeże Skanii to jest nasza wymarzona emerytura, a Kubik zdecydowanym faworytem.

No ale były tam jakieś ostrzeżenia / zakazy fotografowania czy filmowania? Co to w ogóle za radar? Przecież to nawet nie jest blisko wschodniej flanki.

Mowa o tym: https://maps.app.goo.gl/1xkx57nGT4NnJfEU8 ?

WzW
22-02-2024, 12:00
Bangi - tak.

Jakby co to mam ten radar na zdjęciach :) Muszę tylko się do nich dokopać, bo robiłem dość dawno, jeszcze Nikonem D7100.

W tym roku miałem też tam jechać, ale Wizzair przestał latać do Malmo z Warszawy - nie wiem co się dzieje z tanimi liniami lotniczymi (??). Latają z Gdańska.

Hubert Multana
22-02-2024, 12:25
No ale były tam jakieś ostrzeżenia / zakazy fotografowania czy filmowania? Co to w ogóle za radar? Przecież to nawet nie jest blisko wschodniej flanki.

Mowa o tym: https://maps.app.goo.gl/1xkx57nGT4NnJfEU8 ?
Idac od miasteczka droga jest sporo ostrzeżeń. My trochę zabłądziliśmy idąc od morza ścieżka której nie było na mapie i prosto z zagajnika wylądowaliśmy przy drucie kolczastym. To jest stylizowane na farmę i początkowo myślałem, ze to krowy jak wszędzie indziej dookoła. A zanim się zorientowaliśmy, ze cos chyba jest na rzeczy to juz nas przepytywali. Oczywiście nie kręciłem tam, ale sam fakt kamery w ręce w miejscu gdzie w ogóle nie powinno nas być był problematyczny.

A lokalizacynie to jest najbardziej wysunięty punkt na południe na wschodnim wybrzeżu, do tego najwyższy w okolicy. Dobra lokalizacja.

Bangi
22-02-2024, 14:39
Może tam jakieś łodzie podwodne śledzą, ciekawa historia.
Mi chodziło, że do ruskich daleko.

15843

WzW
22-02-2024, 18:57
Jak zaczęła się wojna z Ukrainą dwa lata temu to podobno ruskie wypuściły łodzie podwodne w okolice Bornholmu i pod UK.

atsf
22-02-2024, 20:24
Mi chodziło, że do ruskich daleko.



Widocznie to do nas nie mają zaufania i wcale się im nie dziwię :mrgreen: