PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter EF - Z i obiektywy Sigma



ajab
06-06-2023, 12:13
Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.

zdebik
06-06-2023, 13:17
Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.Może i podepniesz, nawet może uda się odpalic AF. Olej temat i kup natywne szkło. Obiektywy Canona nawet na Sony potrafią byc kapryśne.

ajab
06-06-2023, 14:40
Może i podepniesz, nawet może uda się odpalic AF. Olej temat i kup natywne szkło. Obiektywy Canona nawet na Sony potrafią byc kapryśne.

Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R ;)

zdebik
06-06-2023, 14:48
Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R ;)Zgadzam się, canon nawet zdjęć nie robi.

candar
06-06-2023, 15:34
Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.

Ale po co tak na okrętkę? To nigdy nie będzie działało jak natywne szkło. Z pocałowaniem ręki w każdym sklepie internetowym (https://www.interfoto.eu/?page=produkty&id=311) kupisz natywne szkło systemowe oddając w rozliczeniu swój obiektyw. Osobiście pozbyłem się wszystkich szkieł canona na rzecz obiektywów Sony i Nikona do moich A7 III i Z6. Ale oczywiście używam też adapter Techart TZE-01 do przypinania szkieł Sony na Bagnet Nikona Z ;)


Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że adapter Sigma MC-11 nie działał mi na połowie obiektywów canona podpinanych przez niego do Sony A7 III. Tak więc nie radzę iść tą drogą ;)

--- Kolejny post ---


Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R ;)

To ja to od razu zdementuję bo połowa moich L-ek canona miała problemy w działaniu przez Sigmę MC-11 do Sony A7 III. Działały jak natywne wyłącznie obiektywy Sigmy z mocowaniem EF podpinane przez MC-11 do Sony.

ajab
06-06-2023, 18:17
Ale po co tak na okrętkę? To nigdy nie będzie działało jak natywne szkło. Z pocałowaniem ręki w każdym sklepie internetowym (https://www.interfoto.eu/?page=produkty&id=311) kupisz natywne szkło systemowe oddając w rozliczeniu swój obiektyw.

Dzięki za radę. Tak będę musiał zrobić - kupić Nikkora albo Viltroxa. A dlaczego na okrętkę? Z dwóch powodów, a nawet trzech.
Obiektyw kupiłem niecałe dwa lata temu, jest mało używany, wciąż na gwarancji. W komisach i Allegro takie Sigmy są po 2500-2900 zł. Sklep fotoforma wycenił mi go w rozliczeniu na 1500 zł :) Pocałowanie ręki? Odczułem to jako cios młotkiem ;) Obiektyw jest kupiony na firmę, czyli trzeba będzie zapłacić PIT i składkę zdrowotną, czyli kolejne 20 proc. w plecy. Niezbyt się sprzedaż opłaca, zwłaszcza w rozliczeniu.

Dlatego wolałbym Sigmę zostawić i używać z przyszłym bezlustrem. Tym bardziej, że wciąż używam do codziennych zdjęć poczciwego Canona 60D a Sigma robi na nim za jasne 50mm. Do tego mam klasycznego EOS 300 i 35mm czasami się przydaje.

candar
06-06-2023, 18:43
Dzięki za radę. Tak będę musiał zrobić - kupić Nikkora albo Viltroxa. A dlaczego na okrętkę? Z dwóch powodów, a nawet trzech.
Obiektyw kupiłem niecałe dwa lata temu, jest mało używany, wciąż na gwarancji. W komisach i Allegro takie Sigmy są po 2500-2900 zł. Sklep fotoforma wycenił mi go w rozliczeniu na 1500 zł :) Pocałowanie ręki? Odczułem to jako cios młotkiem ;) Obiektyw jest kupiony na firmę, czyli trzeba będzie zapłacić PIT i składkę zdrowotną, czyli kolejne 20 proc. w plecy. Niezbyt się sprzedaż opłaca, zwłaszcza w rozliczeniu.

Dlatego wolałbym Sigmę zostawić i używać z przyszłym bezlustrem. Tym bardziej, że wciąż używam do codziennych zdjęć poczciwego Canona 60D a Sigma robi na nim za jasne 50mm. Do tego mam klasycznego EOS 300 i 35mm czasami się przydaje.

Zależy u kogo wyceniasz ;) Cały system Fuji zamieniłem w Cyfrowych na Sony. Natomiast canony sprzedawałem na sztuki bo magia logo tej f-my cały czas czyni cuda :mrgreen: Wystarczy dopisek "kultowy" oraz "zroszony łzami jednorożca podczas składania w nocy na taśmie produkcyjnej" i był milion chętnych na canony 8-) Niestety z ww. Sigmą to raczej nie zadziała, ale możesz pisać że dopinałeś ją do korpusów canona co dodało jej szlachectwa i tytułów oraz zaszczytów ;)

ajab
06-06-2023, 21:46
Zależy u kogo wyceniasz ;) Cały system Fuji zamieniłem w Cyfrowych na Sony. Natomiast canony sprzedawałem na sztuki bo magia logo tej f-my cały czas czyni cuda :mrgreen: Wystarczy dopisek "kultowy" oraz "zroszony łzami jednorożca podczas składania w nocy na taśmie produkcyjnej" i był milion chętnych na canony 8-) Niestety z ww. Sigmą to raczej nie zadziała, ale możesz pisać że dopinałeś ją do korpusów canona co dodało jej szlachectwa i tytułów oraz zaszczytów ;)

Nie mogę znaleźć wiadomości od Cyfrowych, ale jeśli dobrze pamiętam, ich oferta była lepsza chyba o 100 zł od tej z fotoformy, czyli też bez całowania ;) W każdym razie lustrzankę z literą C sprzedałem sam w popularnym serwisie i wyszedłem na tym znacznie lepiej niż, gdybym się zgodził na rozliczenie w sklepach. Albo tak mi się tylko zdaje, bo jeszcze podatku nie zapłaciłem. I tak samo zrobię z Sigmą. Myślisz, że magia nie zadziała? Toż to kultowe szkło, dla ART-ystów! Kolory jak z bajki i niepowtarzalna plastyka. O ostrości nie wspominając, bo w sztuce emocje są istotne, nie technikalia :]

candar
06-06-2023, 23:04
Nie mogę znaleźć wiadomości od Cyfrowych, ale jeśli dobrze pamiętam, ich oferta była lepsza chyba o 100 zł od tej z fotoformy, czyli też bez całowania ;) W każdym razie lustrzankę z literą C sprzedałem sam w popularnym serwisie i wyszedłem na tym znacznie lepiej niż, gdybym się zgodził na rozliczenie w sklepach. Albo tak mi się tylko zdaje, bo jeszcze podatku nie zapłaciłem. I tak samo zrobię z Sigmą. Myślisz, że magia nie zadziała? Toż to kultowe szkło, dla ART-ystów! Kolory jak z bajki i niepowtarzalna plastyka. O ostrości nie wspominając, bo w sztuce emocje są istotne, nie technikalia :]

Magia zadziała, ale trzeba jej pomóc ;) Pisać należy, że ową Sigmą Art fotografowano święte miejsca oraz świętych ludzi (którzy ją nawet przez sekundę trzymali w rękach) i sam ARTysta wyrażając głęboki żal zmuszony został do rozstania się ze swoim najlepszym szkłem ;) No i dwa słowa kluczowe "kultowa" oraz "niesamowita plastyka obrazu" dadzą z marszu lepszą sprzedawalność ^^

Jacek_Z
14-06-2023, 23:38
Candar nie wiem tylko czy stwierdzenie, że przypięcie obiektywów Canona do Sony nie jest dobre jest równoznaczne z tym, że na Nikona będzie źle.Tym bardziej, że sam piszesz, że przejsciówka z Sony na Nikona jest dobra. Czyli można wyciagnąć wniosek odwrotny, że podpinanie do Nikona nie jest złe. ajab jesli ktoś nie próbował to niestety się nie dowiesz.

candar
15-06-2023, 07:29
Candar nie wiem tylko czy stwierdzenie, że przypięcie obiektywów Canona do Sony nie jest dobre jest równoznaczne z tym, że na Nikona będzie źle.Tym bardziej, że sam piszesz, że przejsciówka z Sony na Nikona jest dobra. Czyli można wyciagnąć wniosek odwrotny, że podpinanie do Nikona nie jest złe. ajab jesli ktoś nie próbował to niestety się nie dowiesz.

Trzeba spróbować bo nie znam nikogo kto próbował. Albo zaryzykować i kupić adapter EF-Z (https://fotoplus.pl/viltrox-adapter-bagnetowy-ef-z-canon-ef-do-nikon-z) w ciemno.

Co do przejściówki Sony E na Nikona Z to mówimy o technologi komunikacji szkieł pomiędzy dwoma belzusterkowcami a system canona EF był tłuczony jeszcze w analogach i dlatego mogą być problemy z AF-em (to moje własne niczym nie poparte przemyślenia).

Jacek_Z
17-06-2023, 23:32
Trzeba spróbować bo nie znam nikogo kto próbował. Albo zaryzykować i kupić adapter EF-Z (https://fotoplus.pl/viltrox-adapter-bagnetowy-ef-z-canon-ef-do-nikon-z) w ciemno..
Na forum Nikona sa osoby, które pracują z takimi kombinacjami. Na YT są tez filmy o tym.
https://www.youtube.com/watch?v=0LoU553rJmc
https://www.youtube.com/results?search_query=Cenon+lens+EF+body+Nikon+Z

g69
18-06-2023, 13:22
Nie wiem czy jest dziś sens bawić się w średnio działajace adaptery miedzysystemowe,czy nie łatwiej sprzedac te Sigme EF i zamienić pod Nikona F,jeśli ma być Sigma?? Przecież taki adapter też kosztuje juz niemało, więc wg mnie słaby pomysł. Ja próbowałem testować kilka szkieł EF na N Z5,adapter Viltroxa i działa słabo,raz wcale,raz tylko AFS. Lepiej już wypadał mc11 z Sony A7III, choc też róznie i AFC to porażka np z Canonem 70-300is,większość opcji AF w ogóle niedostepna. Po tym teście dałem sobie spokój z badaniem innych adapterów.Osobiście próbowałbym tylko natywnych rozwiązań.

candar
18-06-2023, 14:05
Nie wiem czy jest dziś sens bawić się w średnio działajace adaptery miedzysystemowe,czy nie łatwiej sprzedac te Sigme EF i zamienić pod Nikona F,jeśli ma być Sigma?? Przecież taki adapter też kosztuje juz niemało, więc wg mnie słaby pomysł. Ja próbowałem testować kilka szkieł EF na N Z5,adapter Viltroxa i działa słabo,raz wcale,raz tylko AFS. Lepiej już wypadał mc11 z Sony A7III, choc też róznie i AFC to porażka np z Canonem 70-300is,większość opcji AF w ogóle niedostepna. Po tym teście dałem sobie spokój z badaniem innych adapterów.Osobiście próbowałbym tylko natywnych rozwiązań.

Też tak uważam, bo nawet na nikoniarzach ostatnio był wpis (pisał Dariusz Breś), że po ostatniej aktualizacji Z9 adapter metabones (czy też megadap) przestał mu działać. I dokładnie to samo miałem w Fuji z adapterem na Canona. A później na aktualizację oprogramowania w adapterze można czekać nawet pół roku. Tak więc adaptery międzysytemowe są dobre do czasu kiedy działają ;)

zdebik
19-06-2023, 11:06
Sprzedaj tego kundla :) i kup jakiś nirmalny słoik Nikona dużo tam tego mają pod Z.

candar
19-06-2023, 13:08
Adaptery międzysystemowe to czas dany od aktualizacji puszki przez jej producenta do czasu aktualizacji oprogramowania adaptera

Jeśli ktoś pracuje zawodowo to taka aktualizacja może bardzo boleć.


13511