PDA

Zobacz pełną wersję : R6 się wiesza



compur
04-06-2023, 21:37
Hej, nie mogę znaleźć trapiącego mnie problemu przez wyszukiwarkę, może ktoś coś czytał... Opisałem już na grupie FB mój przypadek. Dotyczy r6, a od wczoraj też r6 II. Po kilkudziesięciu zdjęciach podczas zlecenia aparat zaczął wydawać z siebie krótkie dźwięki brzmiące trochę jak silniczki starych tanich obiektywów. Dodatkowo obraz w wizjerze zacinał się jakby się odświeżał co sekundę. Niestety zdjęcia mam w dużej mierze totalnie nieostre. W jednym aparacie zdarzyło się to z obiekt. Canon 135mm, w drugim z Sigmą Art 50mm. Adaptery są oryg. Canona, baterie też. Macie może pomysł, co to jest i czy można to naprawić? Po powrocie do domu i włączeniu aparatu było już ok. Obawiam się teraz, co będzie na kolejnym zleceniu ?

cauchy
04-06-2023, 22:10
może to losowy przypadek? mi też R6 zawiesił się kilka razy, ale zrzucam to na bug oprogramowania, reset z wyjęciem baterii zawsze naprawiał problem

robertskc7
05-06-2023, 07:39
Ja miałem sezon że wieszał się bardzo często. Później miałem przygody z 50L i oddałem do serwisu. Wymienili mi płytę główną i już wiesza się bardzo rzadko. Zazwyczaj z sigma 35A - błąd komunikacji styków . Kumplowi tez wymienili na nowy aparat bo miał to samo i uszkodzone mocowanie stopki lampy.

TomekCanon
05-06-2023, 21:47
Jak możecie pracować zawodowo czymś co się bardzo często wiesza? Dla mnie taki aparat jest automatycznie dyskwalifikowany i trafia do serwisu.
Na przysiędze małżeńskiej która trwa minutę też będziecie wyjmować i wkładać baterie?
A co jeżeli akurat TYM RAZEM nie odwiesi się?

robertskc7
05-06-2023, 21:59
Jak możecie pracować zawodowo czymś co się bardzo często wiesza? Dla mnie taki aparat jest automatycznie dyskwalifikowany i trafia do serwisu.
Na przysiędze małżeńskiej która trwa minutę też będziecie wyjmować i wkładać baterie?
A co jeżeli akurat TYM RAZEM nie odwiesi się?

YYYYY Mamy drugie body. W szczycie sezonu czasami ciężko oddać aparat na tydzień czy dwa do serwisu a zawiechy( a raczej restart) trwają sekundę max. Płyta wymieniona. Problem z głowy.
Zresztą pokaż mi aparat ( bezlustro) wolne od wad :)

g69
05-06-2023, 22:00
Dokładnie. Sprzet do serwisu!

slawekko
29-06-2023, 14:51
i jak się sprawa zakończyła?