PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)



Pawman
01-06-2023, 13:45
Witam wszystkich sedecznie i proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej taniej lustrzanki. Obecnie forografuję Nikonem p900 . Niby bardzo fajny kompakt ale bardzo mnie już ogranicza. O ile w słońcu zdjęcia są ok. o tyle gdy jest troche ciemniej to juz dużo gorzej. O zdjęciach w ruchu to nie ma mowy. ( zdjęcia do zobaczenia na pavio.flog.pl ) . Głownie fotografuję przyrodę ,makro itp. Budżet bardzo skromny myśle że ok. 1500 zł na body z kitem na początek. Potem coś do makro i jakis zoom. Na chwilę obecną kusi mnie Canon d200. Co o tym myśliće ? Przekonuje mnie ruchomy (koniecznie musi być) i dotykowy wyświetlacz no i to że nie jest to mega stary śrup 15 letni. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam sedecznie.

candar
03-06-2023, 12:08
Witam wszystkich sedecznie i proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej taniej lustrzanki. Obecnie forografuję Nikonem p900 . Niby bardzo fajny kompakt ale bardzo mnie już ogranicza. O ile w słońcu zdjęcia są ok. o tyle gdy jest troche ciemniej to juz dużo gorzej. O zdjęciach w ruchu to nie ma mowy. ( zdjęcia do zobaczenia na pavio.flog.pl ) . Głownie fotografuję przyrodę ,makro itp. Budżet bardzo skromny myśle że ok. 1500 zł na body z kitem na początek. Potem coś do makro i jakis zoom. Na chwilę obecną kusi mnie Canon d200. Co o tym myśliće ? Przekonuje mnie ruchomy (koniecznie musi być) i dotykowy wyświetlacz no i to że nie jest to mega stary śrup 15 letni. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam sedecznie.

I tym kitowym obiektywem będziesz robił zdjęcia makro?

Tak przy okazji zapodam obecny ceny nowych obiektywów makro

13203

13204

zdebik
03-06-2023, 12:25
Nie wiem jak wyglądają cenowo korpusy ale ze szkłem można experymentowac. Poszukaj w inetrnecie co to pierścienie odwrotnego mocowania.

Sam na szybko coś takiego znalazłem.

https://blog.cyfrowe.pl/makrofotografia-akcesoria-ktore-pozwola-w-latwy-sposob-uzyskac-powiekszenia-malych-obiektow/

Leon007
03-06-2023, 12:54
Do makro możesz również kupić pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki, na alegro są od 100 zł. Możesz ich używać do dowolnego obiektywu.
Jakbyś chciał mieć obiektyw makro, to spójrz na Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro (nie IS), bardzo dobry, tańszy niż te powyżej, ale cena ciągle większa niż Twój limit. :(
https://www.optyczne.pl/index.html?producent=26&obiektyw=160&typ=0&moc=0&sort=

A korpus jak to korpus, jeśli pasuje Ci taki mały to czemu nie.

atsf
03-06-2023, 13:59
Zależy, jakie to makro ma być- czy motylek, czy oko motylka. Jeżeli tylko motylek, to odpuścić sobie dedykowane obiektywy macro. EF-S 55-250 mm obojętnie w której wersji świetnie się do tego nadaje, ma AF i stabilizację, a obrazek zupełnie porównywalny do dedykowanej optyki makro. Też można mu założyć pierścienie pośrednie lub soczewki nasadkowe, albo telekonwerter, aby zwiększyć skalę odwzorowania.