PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS R100



candar
24-05-2023, 07:44
No i jest! wykastrowali bebechy canona M50, dali nowe opakowanie z EOSa 2000D i jest kolejny "potforek" :mrgreen:

R100 to wykastrowany M50 w nowej szacie i jest 1000x mniej funkcjonalny od canona M50 z którego wszystko pobrali :mrgreen: Przykładem tylny LCD w R100, czyli stały ekran, który nie jest wrażliwy na dotyk. Kuriozalny jest fakt, że aparat dedykowany jest w reklamach dla początkujących i generacji smartfonów, ale ma stały ekran bez jakiejkolwiek funkcji dotykowej, podobnie jak EOS 2000D. W przypadku wideo EOS R100 ogranicza się do AF z detekcją kontrastu, który jest znacznie wolniejszy. W EOS R100 poczyniono ustępstwa we wszystkich dziedzinach. Zdjęcia seryjne są ograniczone do 3,5 kl./s z ciągłym AF lub 6,5 kl./s z pojedynczym AF. EOS R50 wykonuje zdjęcia z prędkością do 12 kl./s (lub 15 kl./s z migawką elektroniczną). Ogólnie rzecz biorąc, zestaw funkcji jest archaiczny, co jakby mnie wcale nie dziwi.

Ponownie wykorzystali czujnik i procesor Digic 8 z EOS M50 Mark II z 2020 roku , przenieśli akumulator Canon LP-E17 z M50 i puścili swoich inżynierów do poszukiwania innych sposobów obniżenia kosztów w celu stworzenia najtańszej wydmuszki w systemie R. Nic dziwnego, że ostatecznie wykluczyli niektóre funkcje dostępne w aparatach EOS R w wyższych przedziałach cenowych.

Podstawowy aparat pojawi się na półkach sklepowych w lipcu 2023 r. w sugerowanej cenie detalicznej 479,99 USD za sam korpus (czyli w Polsce za ca 3k zł)lub w dwóch zestawach z obiektywem: 599,99 USD z obiektywem RF-S 18-45mm F4,5-6,3 IS STM lub 829,99 USD z tym obiektywem oraz obiektyw RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM.

https://www-dpreview-com.translate.goog/news/8006448003/canon-announces-eos-r100-entry-level-aps-c-rf-mount-camera?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

12877
12876

pawel.guraj
24-05-2023, 09:06
Już by sobie tą żenadę z kastracją touch-screen'a darowali...
Reszty to nie ma co komentować.

p,paw

candar
24-05-2023, 09:15
Już by sobie tą żenadę z kastracją touch-screen'a darowali...
Reszty to nie ma co komentować.

p,paw

Przecież wyrzyscy doskonale widzą o co chodzi. Wsadzili 5 letnie bebechy z M50 do 5 letniego opakowania EOS 2000D po to, aby sprzedawać jeszcze więcej szkieł z mocowaniem RF i RF-S. Teraz czekam tylko na kolejne R1000, R200 i R2000 jeszcze bardziej okrojone (zabiorą OVF i zostawią tylko LCD bez dotyku).

Od dawna pisze, że canon jest geniuszem biznesu bo będą te wydmuszki R100 znowu sprzedawać na kilogramy w marketach reklamując fałszywie, że to aparat dedykowany dla pokolenia generacji smartfonów. Ilu się złapie na takie slogany? Sądząc po wątku smartfonowym całkiem spora liczba osób święcie wierząca w slogany reklamowe producentów telefonów i aparatów foto. Widziałem rano na fejsbukowej grupie Canon Board jak Ekspert w grupie zażarcie bronił tego modelu nie mając pojęcia na jakich podwalinach został stworzony. Kasa, Panowie, kasa....

I znowu będzie wysyp zapytań na forum C-B jaki tani i dobry obiektyw kupić do R100 bo... te natywne to jednak dość drogie są :mrgreen:

WinSho
24-05-2023, 09:47
A w piździeeet idem do Nikona brak suuuf normalnie :mrgreen:

cauchy
24-05-2023, 10:35
z informacji prasowej:
"Uchwyć moment
EOS R100 wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela. Jest ona kilkakrotnie większa niż w topowych smartfonach"
dziękuję, dalej nie czytam
wydaje się, że RF 28mm jest znacznie ciekawszą nowością :D

bzdura1979
24-05-2023, 10:43
Straszne łajno...

Leon007
24-05-2023, 10:56
Ale, nikomu nie ubliżając, to działanie na Klientów podobnych do Was. Przypuszczam że każdy z Was miał bardzo dobry lub nawet topowy korpus i obiektywy EF. Warto było się rzucać na "nowość". Marketing, marketing, marketing...

candar
24-05-2023, 10:59
z informacji prasowej:
"Uchwyć moment
EOS R100 wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela. Jest ona kilkakrotnie większa niż w topowych smartfonach"
dziękuję, dalej nie czytam
wydaje się, że RF 28mm jest znacznie ciekawszą nowością :D

Nie, nie!

Najlepsze jest to:
"Wi-Fi® i trwale uruchomiona funkcja łączności Bluetooth®[4] umożliwiają użytkownikom płynne przesyłanie zdjęć i filmów na smartfona za pomocą aplikacji Canon Camera Connect do natychmiastowego udostępniania. "


Czyli mając smartfona kupujesz canona R10 po to, aby robić nim zdjęcia oraz przesyłać je na posiadanego smartfona celem natychmiastowego udostępniania. Clou programu to fakt, że R100 nie wykonasz selfie bo nie ma obrotowego tylnego ekranu LCD. Oni naprawdę klientów mają za idiotów :mrgreen:

capo-di_tutti-capi
24-05-2023, 11:13
4K na kropie,
USB 2.0.

cauchy
24-05-2023, 11:54
widocznie nie jest to aparat do selfie :)
a camera connect spoko działa z R6 :)

Eberloth
24-05-2023, 12:34
Jak kupuję samochód to najpierw czytam, jaką ma skrzynię biegów. A nie wsiadam po zakupie i krzyczę - "Ojej! Chciałem manualną a mam w automacie". Jak kupuję aparat fotograficzny to czytam. Np. czy ma uchylny ekran, czy nie. Nie podoba się brak uchylnego - nie kupuję. I po co to jojczenie, wiadomo głównie kogo, że stary, że wykastrowany, że... Nie podoba się - nie kupuj! Mógłbym użyć w tych emocjach bolda i czerwonej czcionki, ale być może złamałbym monopol autora wątku...

Wielcy fotografowie jak Wy pewnie go nie kupią. Ja jestem cieniem Waszego geniuszu fotograficznego, ale też bym tego do ręki nie wziął. Ale kto zabroni innym? Canon (jako geniusz marketingu, co było nie raz wspomniane przez profesjonalistę) nie jest firmą charytatywną i wie, jak prowadzić biznes, co i kiedy wstawiać na rynek. Nie podoba ci się to "znawco" (w uszy można wstawić dowolny nick niezadowolonego), to zostań CEO Canona i zmień tę politykę, albo przestań jojczyć na forach, bo nikt z Canona tego nie przeczyta.


A w piździeeet idem do Nikona brak suuuf normalnie :mrgreen:

Jakoś pomóc w pakowaniu? Daj znać,jakby co...

WinSho
24-05-2023, 12:43
Jak kupuję samochód to najpierw czytam, jaką ma skrzynię biegów. A nie wsiadam po zakupie i krzyczę - "Ojej! Chciałem manualną a mam w automacie". Jak kupuję aparat fotograficzny to czytam. Np. czy ma uchylny ekran, czy nie. Nie podoba się brak uchylnego - nie kupuję. I po co to jojczenie, wiadomo głównie kogo, że stary, że wykastrowany, że... Nie podoba się - nie kupuj! Mógłbym użyć w tych emocjach bolda i czerwonej czcionki, ale być może złamałbym monopol autora wątku...

Wielcy fotografowie jak Wy pewnie go nie kupią. Ja jestem cieniem Waszego geniuszu fotograficznego, ale też bym tego do ręki nie wziął. Ale kto zabroni innym? Canon (jako geniusz marketingu, co było nie raz wspomniane przez profesjonalistę) nie jest firmą charytatywną i wie, jak prowadzić biznes, co i kiedy wstawiać na rynek. Nie podoba ci się to "znawco" (w uszy można wstawić dowolny nick niezadowolonego), to zostań CEO Canona i zmień tę politykę, albo przestań jojczyć na forach, bo nikt z Canona tego nie przeczyta.



Jakoś pomóc w pakowaniu? Daj znać,jakby co...

Nie no żartuję sobie :mrgreen: Taka piękna premiera dziś, że się chce pouśmiechać i Tobie też proponuję :lol:

candar
24-05-2023, 12:49
Jak kupuję samochód to najpierw czytam, jaką ma skrzynię biegów. A nie wsiadam po zakupie i krzyczę - "Ojej! Chciałem manualną a mam w automacie". Jak kupuję aparat fotograficzny to czytam. Np. czy ma uchylny ekran, czy nie. Nie podoba się brak uchylnego - nie kupuję. I po co to jojczenie, wiadomo głównie kogo, że stary, że wykastrowany, że... Nie podoba się - nie kupuj! Mógłbym użyć w tych emocjach bolda i czerwonej czcionki, ale być może złamałbym monopol autora wątku...

Wielcy fotografowie jak Wy pewnie go nie kupią. Ja jestem cieniem Waszego geniuszu fotograficznego, ale też bym tego do ręki nie wziął. Ale kto zabroni innym? Canon (jako geniusz marketingu, co było nie raz wspomniane przez profesjonalistę) nie jest firmą charytatywną i wie, jak prowadzić biznes, co i kiedy wstawiać na rynek. Nie podoba ci się to "znawco" (w uszy można wstawić dowolny nick niezadowolonego), to zostań CEO Canona i zmień tę politykę, albo przestań jojczyć na forach, bo nikt z Canona tego nie przeczyta.


Eberloth - ale można jeszcze cokolwiek pisać o nowych aparatach canona na forum C-B komentując ich wyposażenie pokładowe, czy Ty oficjalnie właśnie tego zabroniłeś?

BTW - nie interesują mnie Twoje preferencje w dobieraniu wyposażenia pojazdów samochodowych przed zakupem oraz to, co czytasz, gdzie czytasz i kiedy czytasz. Jak chcesz się podzielić swoimi wyborami oraz preferencjami to załóż odrębny wątek bo ten jest o czymś zupełnie innym (podobno umiesz czytać).

cauchy
24-05-2023, 12:56
Ok to powiedz dla kogo to jest aparat? Kto jest targetem ktory rzuci sie tlumnie i wykupi caly naklad zgodnie z marketingiem canona?

candar
24-05-2023, 13:07
Ok to powiedz dla kogo to jest aparat? Kto jest targetem ktory rzuci sie tlumnie i wykupi caly naklad zgodnie z marketingiem canona?

Kto go kupi? Zakupowicze w marketach chociażby. Wystarczy znakomity marketing canona zachwalający R100 jako aparat dla każdego i do wszystkiego. Dodatkowo każdy sprzedawca jest punktowany za szybką sprzedaż tego typu sprzętu i będzie go wciskał każdej osobie pytającej o nowy aparat fotograficzny. No i clou programu - czyli sezon wakacyjny, gdzie zarzucą tymi wydmuszkami każde stoisko w każdym markecie i sukces oraz sprzedaż murowana!

W zestawie z obiektywem RF-S 18–45 mm IS STM - EOS R100 (https://fotoblogia.pl/canon-eos-r100-tanie-wejscie-we-wspolczesnosc-fotografii,6901445467990912a) ma kosztować 3429.99 zł i pojawi się na sklepowych półkach już w czerwcu 2023 r. :mrgreen:

cauchy
24-05-2023, 13:12
Watpie ale moze sie uda [emoji6]
Canon chyba zapomnial, ze ten segment tez zostaj zjedzony przez smartfony

pawel.guraj
24-05-2023, 13:15
Ok to powiedz dla kogo to jest aparat? Kto jest targetem ktory rzuci sie tlumnie i wykupi caly naklad zgodnie z marketingiem canona?

Nieświadomy klient z klubu "Kupię lustrzankę (tfu bezlustro) i będę pro". Ten sam klient, który kupował niskopółkowe Rebele.

p,paw

candar
24-05-2023, 13:22
Nieświadomy klient z klubu "Kupię lustrzankę (tfu bezlustro) i będę pro". Ten sam klient, który kupował niskopółkowe Rebele.
p,paw

Pisałem już na forum FB z gościem, który będzie polecał R100 w odpowiedzi na zapytania: "jaki nowy aparat kupić". Tak więc tzw. polecajek będzie od groma :mrgreen: Później na C-B pojawią się zapytania: "jaki dobry i jasny obiektyw do niego kupić?" :mrgreen: Czas start!

Eberloth
24-05-2023, 13:28
ale można jeszcze cokolwiek pisać o nowych aparatach canona na forum C-B komentując ich wyposażenie pokładowe, czy Ty oficjalnie właśnie tego zabroniłeś?

BTW - nie interesują mnie Twoje preferencje w dobieraniu wyposażenia pojazdów samochodowych przed zakupem oraz to, co czytasz, gdzie czytasz i kiedy czytasz. Jak chcesz się podzielić swoimi wyborami oraz preferencjami to załóż odrębny wątek bo ten jest o czymś zupełnie innym (podobno umiesz czytać).

Nie wiem czy można. Pytaj administrację w PM. Podobno umiesz pisać.

Mnie też nie interesuje co ci się podoba w Canonie co nie. Założyłeś kolejny wątek "z d...y" to się teraz broń jako ojciec-założyciel przed wpisami jak moje.


Ok to powiedz dla kogo to jest aparat? Kto jest targetem ktory rzuci sie tlumnie i wykupi caly naklad zgodnie z marketingiem canona?

Ani Ty ani ja. I...? Ale Canon się zapewne załamie z powodu negatywnych komentarzy na CB bo tej premierze...

candar
24-05-2023, 14:03
Mnie też nie interesuje co ci się podoba w Canonie co nie. Założyłeś kolejny wątek "z d...y" to się teraz broń jako ojciec-założyciel przed wpisami jak moje.


To po co się odzywasz tym wątku jeśli Cię nie interesuje co się komu podoba? A Twoje wpisy chyba wiesz gdzie mam i jak głęboko?

Eberloth
24-05-2023, 14:25
To po co się odzywasz tym wątku jeśli Cię nie interesuje co się komu podoba? A Twoje wpisy chyba wiesz gdzie mam i jak głęboko?

A ty jesteś kolejny atsf żeby mi zakazywać, gdzie mam pisać a gdzie nie? To po co odpowiadasz?!? Nie trać czasu i wkładaj sobie moje wpisy, gdzie tam głęboko lubisz...? :mrgreen:

candar - raz zdobądź się na wysiłek, odstaw wszystko co ci tam zaburza percepcję i odpowiedz sobie jak mężczyzna (?) na jedno generalne pytanie - po co jestem na forum CB? Że dla autorskiej galerii to szanuję i rozumiem. Może komuś trafisz w gust, że ktoś ubierze i wypacykuje panienkę, a profi tylko przyjdzie na koniec i uruchomi spust. Migawki. Różne są preferencje i poczucie estetyki, absolutnie nie zamierzam z tym polemizować.

Ale odpuść już sobie komentowanie sprzętu Canona, bo twoja opinia jest tu znana od lat. Cokolwiek się ukazało, czy zamierza być udostępnione przez Canona, będzie do bani od paska po dekielek. Weź załóż od razu wątki na sprzęt, który się jeszcze nie ukazał - R1, R1000 itp - i skrytykuj od razu, bo nic innego nie zrobisz, za nic innego ci nie płacą. A zaoszczędzisz sobie mnóstwo czasu i niepotrzebnej frustracji...

Nawet to jak zakładasz tytuły wątków (wykastrowany M50) od razu pokazuje, na jakim poziomie zamierzasz prowadzić dyskusję...

candar
24-05-2023, 14:37
Eberloth - poziom dyskusji sam wyznaczasz i brnij dalej. Wiesz gdzie mnie to...

BTW - dzisiejszych premier canona cd.
Cytuję za Opacznymi: "Przewód OC-E4A jest oferowany w cenie 1029,99 zł i zachowuje kompatybilność z aparatami EOS R3, EOS R6 Mark II, EOS R7, EOS R8, EOS R10, EOS R50 i EOS R5 C firmy Canon."

OC-E4A - czyli nowy przewód do stopki wielofunkcyjnej systemu RF w cenie 1029,99 zł zastępuje poprzedni przewód wyzwalający ETTL Canon OC-E3 za 129,99 zł. Ja bym to nazwał fantazją, ale każdy można zwać po swojemu jak chce ^^

WinSho
24-05-2023, 14:47
Ja się wtrącę bo mogę jeszcze :lol: Chyba, że ktoś zabroni :mrgreen:
Dziś jest nowa premiera całkiem nowy obiektyw Canona z bagnetem RF 400mmm/5.6 L , jest super leki i jasny ale nie czekaj to jednak nie jest rok 1993 :mrgreen:

bzdura1979
24-05-2023, 15:03
Eberloth - poziom dyskusji sam wyznaczasz i brnij dalej. Wiesz gdzie mnie to...
OC-E4A - czyli nowy przewód do stopki wielofunkcyjnej systemu RF w cenie 1029,99 zł zastępuje poprzedni przewód wyzwalający ETTL Canon OC-E3 za 129,99 zł. Ja bym to nazwał fantazją, ale każdy można zwać po swojemu jak chce ^^

Peron im odjechał.

pawel.guraj
24-05-2023, 15:15
OC-E4A - czyli nowy przewód do stopki wielofunkcyjnej systemu RF w cenie 1029,99 zł zastępuje poprzedni przewód wyzwalający ETTL Canon OC-E3 za 129,99 zł. Ja bym to nazwał fantazją, ale każdy można zwać po swojemu jak chce ^^

Nie doceniasz, przecież to jest cyfrowa technologia :)

p,paw

candar
24-05-2023, 15:29
Nie doceniasz, przecież to jest cyfrowa technologia :)
p,paw

No właśnie doceniam i cały czas przy każdej nowości canona mam paszczę coraz bardziej otwartą ^^ Od zawsze fascynowało mnie w tym systemie stopniowanie przyjemności w kolejnych odsłonach sprzętu. Zawsze dbali o to, aby człowiek od nadmiaru szczęścia nie dostał zawału xD

cauchy
24-05-2023, 18:17
Nieświadomy klient z klubu "Kupię lustrzankę (tfu bezlustro) i będę pro". Ten sam klient, który kupował niskopółkowe Rebele.

p,paw

Ten klient juz dawno sie przesiadł na smartfony.

marfot
24-05-2023, 18:25
Canon dokonuje transferu systemu M na bagnet RF.
Nowe R100 to odpowiednik M100. Tak to należy widzieć. Co dodali, co wycięli ale w stosunku do M100.
Nie ma gibanego ekranu ale jest EVF na przykład. Co lepsze to kwestia upodobań.
R100 podobie jak M100 nie wytrzyma porównania z żadnym sprzętem z wyższej półki.

pawel.guraj
24-05-2023, 18:34
Ten klient juz dawno sie przesiadł na smartfony.

No właśnie to nie jest ta grupa.
Ja mam prosty przykład z "mojego" podwórka. Foto kolejowe. Tego się nie da zrobić smartfonem (wbrew temu co twierdzi JP) a jest tam masa dzieciarni, która marzy za "lustrzanką". No i najczęściej właśnie celują w tego typu sprzęt - z resztą wiele więcej nie potrzeba.
Myślę, że takich "nisz" jest jeszcze sporo - choć oczywiście nie da się tego porównać do wolumenu użytkowników "ja i wieża Eiffela".

p,paw

WinSho
24-05-2023, 18:41
Super, że Canon pokazuje nowe aparaty ale niechże one będą nowe a nie odnawiane :mrgreen:

candar
24-05-2023, 19:10
Super, że Canon pokazuje nowe aparaty ale niechże one będą nowe a nie odnawiane :mrgreen:

12878

WinSho
24-05-2023, 20:33
12878

o dokładnie to to to:mrgreen:

Kolekcjoner
24-05-2023, 21:53
To po co się odzywasz tym wątku jeśli Cię nie interesuje co się komu podoba? A Twoje wpisy chyba wiesz gdzie mam i jak głęboko?
candar nie przesadzasz aby? Z takimi odzywkami to na podwórko. To nie jest Twój prywatny folwark żebyś ustalał zasady kto i gdzie może pisać!
Przy okazji zmieniłem ten idiotyczny tytuł.

Hubert Multana
24-05-2023, 22:30
https://youtu.be/StVxY0zOofI

Zebrałem wszystko co udało mi się przeyśleć na temat dzisiejszych premier i nagrać jeszcze dziś materiał.

cauchy
24-05-2023, 22:32
czemu nagrywasz materiał nie mając sprzętu w ręce?

WinSho
24-05-2023, 23:14
czemu nagrywasz materiał nie mając sprzętu w ręce?

Niestety to jest częsty przypadek aby mieć kontent i widzów takie moje zdanie i żeby nie było nie mam nic do tego zwyczajnie i tak omijam tego typu filmy a już szczególnie o takim aparacie jak ten tytułowy.

Bangi
24-05-2023, 23:21
A propos pisania przez niektórych o marketach (zakładam, że nie chodzi o klasyczne sklepy fotograficzne), to chciałem tylko nieśmiało napisać, że nie pamiętam by mnie kiedykolwiek namawiano na coś Canona, praktycznie za każdym razem wciskano Sony ;) A bywam często w marketach ;)

WinSho
24-05-2023, 23:31
A propos pisania przez niektórych o marketach (zakładam, że nie chodzi o klasyczne sklepy fotograficzne), to chciałem tylko nieśmiało napisać, że nie pamiętam by mnie kiedykolwiek namawiano na coś Canona, praktycznie za każdym razem wciskano Sony ;) A bywam często w marketach ;)

Po złych marketach chodzisz :mrgreen:
Ja powiem szczerze jak tylko skończę zlecenia zaczynam się zastanawiać nad przesiadką bo tutaj nie widać świetlanej przyszłości...i wiem, że pewnie nikogo to co tam po to jest forum :lol:

Hubert Multana
24-05-2023, 23:55
czemu nagrywasz materiał nie mając sprzętu w ręce?
Czemu sa 4 strony dyskusji, skoro nikt w niej uczestniczacy nie mial sprzetu w rece?

Kolekcjoner
25-05-2023, 01:20
A propos pisania przez niektórych o marketach (zakładam, że nie chodzi o klasyczne sklepy fotograficzne), to chciałem tylko nieśmiało napisać, że nie pamiętam by mnie kiedykolwiek namawiano na coś Canona, praktycznie za każdym razem wciskano Sony ;) A bywam często w marketach ;)

No ale jakby jest jeszcze reszta świata ;)....
Moim zdaniem typowa zapchajdziura - pewnie się jeszcze pojawi ku oburzeniu niektórych coś mniejszego bez wizjera.
A na pytanie po co - ano po to żeby się słupki sprzedaży zgadzały.

Hubert Multana
25-05-2023, 06:56
No ale jakby jest jeszcze reszta świata ;)....
Moim zdaniem typowa zapchajdziura - pewnie się jeszcze pojawi ku oburzeniu niektórych coś mniejszego bez wizjera.
A na pytanie po co - ano po to żeby się słupki sprzedaży zgadzały.

Trochę liczyłem na to ze r50 będzie bez wizjera.

candar
25-05-2023, 07:49
Trochę liczyłem na to ze r50 będzie bez wizjera.

Już za chwileczkę , już za momencik canon będzie papugować design po Nikonie Z30 (https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/35944-nikon-z30-pierwsze-wrazenia-opinia-cena-recenzja) i Sony. Tylko jak znam życie cena wyjdzie im x2

12880

Hubert Multana
25-05-2023, 08:29
Już za chwileczkę , już za momencik canon będzie papugować design po Nikonie Z30 (https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/35944-nikon-z30-pierwsze-wrazenia-opinia-cena-recenzja) i Sony. Tylko jak znam życie cena wyjdzie im x2

12880

Strasznie smutnym musisz być człowiekiem w życiu, żeby na każdy jeden post odpowiadać w taki sposób.

atsf
25-05-2023, 08:38
Jak ten R100 ma być tak samo ujowy, jak R10, a tańszy, to może kiedyś się skuszę :mrgreen:

capo-di_tutti-capi
26-05-2023, 20:55
Odpowiednika EOS 4000D
z matrycą 18 Mpix
w systemie R
nie będzie?

Kolekcjoner
26-05-2023, 21:04
Odpowiednika EOS 4000D
z matrycą 18 Mpix
w systemie R
nie będzie?

Cierpliwości :mrgreen:.
Jak już wyżej pisałem nie sądzę żeby R100 to było ostatnie słowo Canona w tej materii ;)....

becekpl
22-02-2024, 15:32
po 5 stronach pierd@lenia to mogę tylko doradzić co poniektórym by kupili sobie Prozak-świat wtedy jest dużo przyjemniejszy
podpatrzyłem u kolegi na wyjeździe i już u mnie jest
ponieważ cały czas jestem w ruchu, dodatkowo w miejscach zwanych "no-go zones"a komórka jednak "nieteges" ten aparat jest dla takich jak ja- tani i mały
teraz tworzy u mnie duet z R24-240 i nie jest to R6 ale jest o niebo lepiej niż z Iphone w reku

marfot
22-02-2024, 22:02
Trochę liczyłem na to ze r50 będzie bez wizjera.

R100 jest tylko nieco droższy od tegoż wizjera (EVF DC2):lol:

Canon sparzył się na M6II bez wizjera bo ludzie tego nie kupili. Ja mam M6II i jestem bardzo zadowolony.

becekpl
28-03-2024, 20:29
R100 zaliczył dwa wyjazdy, czas na moja opinię
szukałem małego aparatu na wyjazdy w trudne tereny, czegoś co wypluje lepszy obrazek od srajfona, fuji nie spełnił moich oczekiwań
myślałem o 100D/200D ale trzeba by stosować przejściówkę co powiększa i zwiększa ciężar zestawu
no i kupiłem R100
jego największą zaleta jest rozmiar a zaraz za tym system R, no i cena
niestety ucierpiała na tym funkcjonalność bo trzymając go w ręku dłonią się przyciska przypadkowe guziki co komplikuje sprawę
jego największą wadą jest brak blokady przycisków
przykładowe zdjęcia
15861

15862