PDA

Zobacz pełną wersję : Grip do Rki



Wojciech O.
25-01-2023, 01:40
Wiiitam.
Ponieważ jestem wielkim miłośnikiem gripów i pionowych kompozycji portretowych, chciałem zapytać, bo nie mogę nic konkretnego znaleźć.
Czy warto przepłacać za oryginalny grip do Rki czy jednak któryś z zamienników jest wystarczająco dobrej jakości?
Jakie są Wasze doświadczenia z poszczególnymi gripami.
Pozdro.

Bangi
25-01-2023, 10:49
Oryginał mam do R-ki (kupiony dość tanio w UK), miałem też oryginał do 6d2 i 6d, kiedyś miałem również Meike (już nawet nie pamiętam do którego body, ale chyba do aps-c). Wszystkie działały bez zarzutów. IMHO wykonie oryginałów lepsze, ale prawda jest taka, że obecny zamienników nie dotykałem. Jak poczytać w necie to dostępne zamienniki mają raczej dobre opinie.
Jeśli kusi Cię zamiennik to moja rada jest taka, aby kupić przez neta, w razie czego oddasz bez problemu (i tu na marginesie taki mały TIP mając Allegro Pay i odroczoną płatność można kupić z taką odroczoną płatnością kilka rzeczy i potem te które nie pasują odesłać, nie angażując w to własnych środków ;) polecam taką formę "na testy" drobnych rzeczy w tym gripów)

Lukas87
25-01-2023, 16:19
Mały offtop, to nie Allegro Pay umożliwia bezkosztowe odesłanie, a Allegro Smart :)

A tematowi chętnie się przyjrzę, bo zacząłem się zastanawiać nad kupnem gripa.

Bangi
25-01-2023, 16:44
Mały offtop, to nie Allegro Pay umożliwia bezkosztowe odesłanie, a Allegro Smart :)

Smart bezkosztowe odesłanie, ale Pay bezkosztowe odroczenie płatności.

Wojciech O.
25-01-2023, 23:16
Ja nie widzę sensu w odraczaniu płatności. Większy sens jest jeśli mamy odpowiednią umowę bankową i wtedy może się okazać że sprzęt nas kosztuje odrobinę mniej. Ale to już wyższa szkoła jazdy dostępna dla tych którzy mają duuużo.
Dzięki za info. Czyli obmacam sobie i porównam i tak.

Bangi
26-01-2023, 10:36
Ja nie widzę sensu w odraczaniu płatności. Większy sens jest jeśli mamy odpowiednią umowę bankową i wtedy może się okazać że sprzęt nas kosztuje odrobinę mniej. Ale to już wyższa szkoła jazdy dostępna dla tych którzy mają duuużo.
Dzięki za info. Czyli obmacam sobie i porównam i tak.

Najlepiej jest mieć wiele opcji :)

Powodzenia

Wojciech O.
26-01-2023, 16:25
Zgadzam się.
Zadam więc przewrotne pytanie ilu już testowało z Rką BG-R10 ?? trafiłem kiedyś na szczątkowe info iż działa.

Bangi
26-01-2023, 21:50
(...)
Zadam więc przewrotne pytanie ilu już testowało z Rką BG-R10 ?? trafiłem kiedyś na szczątkowe info iż działa.

A skąd takie przewrotny pomysł?

Wojciech O.
26-01-2023, 22:16
Z Australii. Ale nie do końca zrozumiałem z tłumaczenia. Coś że ma większą funkcjonalność.

Bangi
26-01-2023, 23:31
No tak, bo jest joystick, ciekawe, w sumie nic w necie nie znajduję na ten temat za bardzo.
Rozumiem, że to widziałeś?
https://www.dpreview.com/forums/post/64448917

Wojciech O.
28-01-2023, 01:13
To też widziałem. Ale było jeszcze jedno czego nie mogę odnaleźć. A telefon nie zapisuje mi historii.