PDA

Zobacz pełną wersję : Kto w co gra?



cauchy
22-01-2023, 20:36
że tak zapytam - trochę al'a atsf - ile wy macie lat, że jeszcze gracie w gry? :shock: nie lepiej polecieć na Patagonię? ;)

atsf
22-01-2023, 21:28
że tak zapytam - trochę al'a atsf - ile wy macie lat, że jeszcze gracie w gry? :shock: nie lepiej polecieć na Patagonię? ;)

Ta, najlepiej na bilecie autobusowym MPK :mrgreen:

WinSho
22-01-2023, 21:31
że tak zapytam - trochę al'a atsf - ile wy macie lat, że jeszcze gracie w gry? :shock: nie lepiej polecieć na Patagonię? ;)

Ja mam z tego co widzę dwa więcej niż Ty :roll:

A ta Patagonia to dla mnie rewelacja ale cóż jakby Ameryki na razie czekajooo na swój czas...na razie mogę jedynie pozazdrościć pięknej wyprawy.

Wojciech O.
22-01-2023, 22:12
że tak zapytam - trochę al'a atsf - ile wy macie lat, że jeszcze gracie w gry? :shock: nie lepiej polecieć na Patagonię? ;)
Ja mam ponad 40. Ale podobne pytanie mi zadają jak jadę haratać w teren na rowerze.

Na grach można zarabiać. Tak grając w nie.
Piloci myśliwców też grają, jest to trening.
Wbrew pozorom gry odpowiednio dobrane mogą mieć walory treningowe i edukacyjne, jest to dość rozległy temat.
Tak na patagonię mnie nie stać w sumie nigdy mnie tam nie ciągnęło :D Kuźwa choć kawałek polski i Europy poznać.

atsf
22-01-2023, 22:39
A ja jeszcze czasami sobie gram w starą grę, która mi jeszcze chodzi na Win 8.1, czyli "Comanche 4", aby potrenować refleks, albo MS "CFS III", czasami "IL-2 Sturmovik". Tylko symulatory ;)

cauchy
22-01-2023, 22:40
Ja z tego wyrosłem w szkole. No prawie, raz na ruski rok odpale jeszcze Shoguna TW, tego oryginalnego, ale dac it :x

Ogladam rozmaite youtubery, z przeroznych dziedzin i zastanawiam sie czy jest choc jeden, ktory nie prowadzi rownoleglego kanalu z grami gdzie gra w towarzystwie kota, nawet ten hiker Kraig ma swoj :shock: dobra, koniec offtopa.

tomfoot
22-01-2023, 22:58
Ja gram codziennie. Lichess.

mystek
22-01-2023, 23:56
37 w tym roku na karku. Gry są spoko. Jak młoda uśnie, to lubię sobie zagrać z 1h czysto dla relaksu. Ale dawno temu, to był chyba 2017 rok grając w World of Tanks w klanie dość intensywnie zajęliśmy 3 miejsce w Europie w jednej kampanii (taki turniej dla klanów). Byliśmy wtedy też najlepszym polskim klanem i nie byłem tylko w tym klanie, ale też grałem w bitwach znaczące role. Ot taki mini sukces :)

a co do podróży to chyba każdy lubi, a już na pewno każdy fotograf. Z względu na budżet jeździmy z rodziną po Polsce. Mamy już na koncie niemal wszystkie szczyty najwyższych pasm górskich Polski i mnóstwo szczytów ogólnie. Nad morze jeżdżą tylko frajerzy... :PPPP

atsf
23-01-2023, 00:07
Nad morzem przynajmniej nie czuję się ceprem :mrgreen:

luck1985
23-01-2023, 00:27
że tak zapytam - trochę al'a atsf - ile wy macie lat, że jeszcze gracie w gry? :shock: nie lepiej polecieć na Patagonię? ;)

A czym się różni gra od podróży? Książki? Filmu?

Leon007
23-01-2023, 09:17
Ale fajny temat. Byłem i jestem fanem gier FPS. Ostatnio (czyli 2 miesiące temu) znalazłem instalkę Duke Nukem 3d na windę i przeszedłem całą na poziomie Come Get Some. Rewelacyjna zabawa po dwudziestu paru latach. Przypomniało mi się jak z synem tłukliśmy się w Deathmatchach.
Teraz szukam jakiejś fajnej wersji Quake'a. I w swoim archiwum płytowym znalazłem Half Life'a.

Bangi
23-01-2023, 10:41
Jeśli chodzi o gry obecnych czasów to grywam w CS:GO oraz Digital Combat Simulator. Czasami z synem w Fortnite mi się zdarzało.
Jednak to co lubię najbardziej to stare gry arcade z czasów mojego dzieciństwa, mam trochę emulatorów i czasami sobie lubię pograć w takie starocie.

pawel.guraj
23-01-2023, 11:32
Regularnie zachrzaniam we wszystkie możliwe przygodówki.
Teraz znowu przechodzę remake The Last Of Us Part I na PS5 (po remasteringu na PS5 jest to zapewne najlepsza przygodówka jaka kiedykolwiek powstała w historii).

Oczywiście Uncharted czy tam wszystkie Lary Croft przegrane po kilka razy - wszystkie "części".
W kolejce czeka kolejna cześć God Of War.

p,paw

Wojciech O.
23-01-2023, 12:09
Settlers 2 Gold. Wracam co jakiś czas. A z racji tego iż byłem beta testerem to czasem ze 2 razy do roku też odpalę powkurzać zawodowców w World of Tanks :D

zdebik
23-01-2023, 12:34
Rocznik 80, początki to C64, Amiga, 486.

Od 10 lat gram w War Thundera, wcześniej 4 lata World of Warcraft. Ostatnio dopełniam Minecraftem z synem, dla relaksu Wiedzmin 3 z RT.

W tamtym roku kupilem dzieciom Nintendo Wii i Wii U. Fajna sprawa, ponieważ na Wii można odpalać gry z gamecuba czyli czasy PSX'a ofc z niebo lepszą grafiką.

Posiadam jeszcze P3 z Voodoo2 12MB w SLI i SB 64 gold lub AWE 32.

Szkoda tylko, że czasu na to wszystko brak...

janhalb
23-01-2023, 13:23
Ja akurat w gry nie gram, nigdy mnie nie kręciły specjalnie, ale Twoje pytanie jest… Jakby to powiedzieć… trochę od czapy.

Jeśli nie rozumiesz dlaczego, porównaj cenę dowolnej gry (choćby najdroższej) z kosztami samych tylko biletów lotniczych do Ameryki Południowej, a może załapiesz, dlaczego niektórzy grają w gry, a nie jeżdżą do Patagonii :-)

palko
23-01-2023, 13:29
Ja gram codziennie. Lichess.
Super. Ja podobnie tylko, że chess.com od czasu do czasu.

pawel.guraj
23-01-2023, 13:31
Ja akurat w gry nie gram, nigdy mnie nie kręciły specjalnie, ale Twoje pytanie jest… Jakby to powiedzieć… trochę od czapy.

Jeśli nie rozumiesz dlaczego, porównaj cenę dowolnej gry (choćby najdroższej) z kosztami samych tylko biletów lotniczych do Ameryki Południowej, a może załapiesz, dlaczego niektórzy grają w gry, a nie jeżdżą do Patagonii :-)

No więc właśnie ja po tych fotkach zapaliłem się na tą Patagonie i bardzo szybko dostałem kubeł zimnej wody na łeb. Znalazłem sobie jakaś fajną 10-osobową wycieczkę (sorry, pod namiot nie pojadę) - no i cena mnie prawie, że złożyła, po czym okazało się że tam nie ma jeszcze wliczonych biletów przez ocean...

Na wiele mnie stać, ale porównywanie takiego wypadku z gierką to nieco bym powiedział nie na miejscu ;-)

p,paw

cauchy
23-01-2023, 13:42
Ta Patagonia to tylko pretekst do rozmowy o wykorzystaniu czasu wolnego, a nie o tym ile co kosztuje[emoji6] mi po ilus godzinach przed kompem po prostu szkoda czasu i oczu na gry, zreszta to kompletnie nie moja rozrywka. W Nepalu dwa tygodnie byłem calkowicie offline. Swoja droga na Pata wydalem 14k, z czego 8.7 zajely bilety, ktore teraz kosztuja 200% tego co przed zarazą, zeby dac niejaki obraz… Stany byly znacznie droższe.

pawel.guraj
23-01-2023, 13:49
Ta Patagonia to tylko pretekst do rozmowy o wykorzystaniu czasu wolnego, a nie o tym ile co kosztuje[emoji6] mi po ilus godzinach przed kompem po prostu szkoda czasu i oczu na gry, zreszta to kompletnie nie moja rozrywka. W Nepalu dwa tygodnie byłem calkowicie offline. Swoja droga na Pata wydalem 14k, z czego 8.7 zajely bilety, ktore teraz kosztuja 200% tego co przed zarazą, zeby dac niejaki obraz… Stany byly znacznie droższe.

No to mega tanio Ci wyszło. Z tego co patrzyłem, na porządną wycieczkę (taką w małym gronie z celem porządnego zwiedzania) trzeba wydać pod 16k plus bilety i jeszcze sporo wydatków dodatkowych.

Ja gram tylko na konsoli (bo gra ma PC to w/g mnie pomyłka). Traktuję to jako jeden z wielu odstresowywaczy, a że gier, które mi się podobają wychodzi 2-3 rocznie, to też nie przesadzał bym z tym poświęcaniem czasu na gry.

p,paw

atsf
23-01-2023, 13:51
Ta Patagonia to tylko pretekst do rozmowy o wykorzystaniu czasu wolnego, a nie o tym ile co kosztuje[emoji6] mi po ilus godzinach przed kompem po prostu szkoda czasu i oczu na gry, zreszta to kompletnie nie moja rozrywka. W Nepalu dwa tygodnie byłem calkowicie offline. Swoja droga na Pata wydalem 14k, z czego 8.7 zajely bilety, ktore teraz kosztuja 200% tego co przed zarazą, zeby dac niejaki obraz… Stany byly znacznie droższe.

No i zamiast sobie kupić RF 100-500 taszczyłeś 4 litery na drugi koniec świata, żeby obejrzeć widoczki, których w necie jest od groma, a zakup czegoś innego, niż Sigma 150-600 C, będziesz przeżywał, jak Lenin Rewolucję. Ale to Twoja sprawa :mrgreen:

cauchy
23-01-2023, 14:05
Jestem juz w takim wieku ze cash wole wydać na przezycia niz na przedmioty, ktore sa tylko srodkiem do celu. Dlatego na 3 dni do Yellowstone wydalem 10k bez mrugniecia, a na 100-500 bede sie zzymal do konca swiata i jeden dzien dluzej, ze ciemny krotki i drogi [emoji1787]

Ale dosc juz bo znow robie offtopa i zaraz dostane bana.

Jacek_Z
23-01-2023, 14:39
Nie robisz offtopa. To temat o grach. Wydzielony z pierwotnego wątku o Canonie R6.

Heldbaum
23-01-2023, 15:01
Ja gram z Synem, więc pokazuję mu gry z moich czasów i o dziwo, podobają mu się znacznie bardziej niż nowe. Plants vs Zombies, ale jedynka i dwójka, Half-Life Black Mesa, Earthworm Jim, Mortyr, Abe's odyssee i tym podobne. Ale numer 1, zawsze Half-Life.

atsf
23-01-2023, 16:10
Kiedyś robiłem nawet skiny do IL-2 Sturmovik.

10171

10172

10173

10174

10175

10176

10177

10178

Heldbaum
23-01-2023, 16:39
A ja nie mam Sturmovika :( Miałem, ale coś się stało i się nie instaluje. A chętnie bym pograł.

atsf
23-01-2023, 17:14
A ja nie mam Sturmovika :( Miałem, ale coś się stało i się nie instaluje. A chętnie bym pograł.

Parę lat temu pożyczyłem płyty znajomemu dla syna. Ciekaw jestem, czy jeszcze ich gdzieś nie posiał, czy da radę je odzyskać?

mxw
23-01-2023, 19:09
Escape from Tarkov (EfT) - choć od 24 lutego raczej przerwa, z wiadomych powodów

mystek
23-01-2023, 20:30
#Wojciech O - haha, taaa uwielbiam graczy, którzy się ulewają na ciebie. Giną oddając 1 strzał tracąc całe HP. Psują mi rozgrywkę i sobie przy okazji :P

#Heldbaum - ooo, sporo fajnych tytułów: Earthworm Jim i Abe's Oddysey. Super tytuły. Sporo godzin przegrane w to :). Mnie się jeszcze przypomina jak nie miałem komputera i chodziłem do kolegi pograć. Graliśmy w Sensible World of Soccer. On na joysticku a ja na klawiaturze. Piękne czasy! Kolega joystick urwał nawet :D Wszelkie Settlers i oczywiście - Heroes of Might and Magic 3 ! Kto nie grał ten z policji :lol:

Camilo
28-01-2023, 12:17
Regularnie zachrzaniam we wszystkie możliwe przygodówki.
Teraz znowu przechodzę remake The Last Of Us Part I na PS5 (po remasteringu na PS5 jest to zapewne najlepsza przygodówka jaka kiedykolwiek powstała w historii).

Oczywiście Uncharted czy tam wszystkie Lary Croft przegrane po kilka razy - wszystkie "części".
W kolejce czeka kolejna cześć God Of War.

p,paw

Uwielbiam The last of us jak i uncharted

Zapewne oglądasz serial T.L.O.U

Camilo
28-01-2023, 12:52
Kiedyś to Underground 2,medal of honor...,quake,mafia 1,2,wolfenstain return to the castle,tony hawk,call of duty...,twierdza,z nintendo to pamietam że contra,tanki,mario z amigi mortal combat,Lethal weapon,Franco the crazy revenge ,soccer kid z atari river ride

Przemek_PC
28-01-2023, 14:42
Symulatory lotu to moja pasja od lat 90-tych kiedy na komputerze Atari 800XE uruchomiłem z oryginalnego cartridge Flight Simulator, który był protoplastą Microsoft Flight Simulator. Do cartridge dołączone były mapy lotnicze kilku miast USA. Obecnie korzystam z X-Plane 12.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230128/a15929699880a21b0454d0fffbb50c48.jpg

zdebik
28-01-2023, 15:39
Symulatory lotu to moja pasja od lat 90-tych kiedy na komputerze Atari 800XE uruchomiłem z oryginalnego cartridge Flight Simulator, który był protoplastą Microsoft Flight Simulator. Do cartridge dołączone były mapy lotnicze kilku miast USA. Obecnie korzystam z X-Plane 12.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230128/a15929699880a21b0454d0fffbb50c48.jpgKiedyś miałem taki setup

https://youtu.be/mIsrWthbrMo


A tu wiesiek na 3070

https://youtu.be/7Rak3U4sMOw

WinSho
28-01-2023, 18:26
To i ja dodam w co gram. Obecnie na komputerze tylko w CS GO i to by było na tyle.

atsf
28-01-2023, 20:49
Ja jeszcze stawiam pasjansa :D

chuck_1
29-01-2023, 15:13
Ja lubię sobie czasami zagrać w starego dobrego Rome Total War. Ponadto Crusader Kings II i Euro Truck Simulator 2.

Leon007
29-01-2023, 19:19
Ja jeszcze stawiam pasjansa :D

Nie zapominaj o kierkach, które brzydko nazwali hearts. No i pełen wybuchów i przemocy saper.

atsf
29-01-2023, 20:39
Nie zapominaj o kierkach, które brzydko nazwali hearts. No i pełen wybuchów i przemocy saper.

Uwielbiałem sapera na windzie 98 :D

Teraz w robocie stawiam sobie pająka lvl "miszcz".

pawel.guraj
30-01-2023, 09:44
Uwielbiam The last of us jak i uncharted

Zapewne oglądasz serial T.L.O.U

A dopiero w ten weekend się odważyłem. No i nie żałuję. Od zawsze mówiłem że TLOU to świetny scenariusz na film :)
Szkoda, że tak straszliwie zje...li drugą cześć gry.

p,paw

cauchy
30-01-2023, 11:14
a to nie jest n-ty film/serial postapo o zombiakach? bo tak mi się kojarzy

pawel.guraj
30-01-2023, 11:23
a to nie jest n-ty film/serial postapo o zombiakach? bo tak mi się kojarzy

Może i jest n-ty, ale dla mnie pierwszy, którego da się strawić. TLOF (pierwsze część) zdecydowanie wybijała się scenariuszem ponad inne gry.

p,paw

zdebik
30-01-2023, 15:25
Jeśli mowa o post apo to Amazon robi serial oparty na Falloucie.