PDA

Zobacz pełną wersję : foto czy nie foto ? :)



MichalP
22-10-2004, 22:43
http://andrzejdragan.com/foto/nowawyrobniaeng.html

Na wstepie podwiem ze wrazenia po ogladnieciu galerii mialem niesamowite.. ale.. czy tu jest jeszcze fotografia czy w wiekszym stopniu PS ?
Nie mowie ze PS jest zly.. tylko czy aby fotografia nie odgrywa tu bardziej marginalnego znaczenia.. a prawdziwy efekt nadaje sie juz sztucznie...

Tomasz Golinski
22-10-2004, 23:53
thin line between love and hate. z fotografia i grafiką też tak jest ;)

kavoo
23-10-2004, 00:31
Na jednej z podstron jest miniaturka z poszczegolnymi fazami calego post-processu. Co prawda gowno widac na niej, ale conieco da sie wyobrazic ile wkladu w finalny efekt to PS, a ile samo zdjecie.
Nie da sie ukryc, ze Kwadrat mocno grzebie w PS, ale to nie tylko o to chodzi. Kompozycja kadru u niego to IMHO mistrzostwo swiata i okolic. Zreszta ze swojej techniki post-processu jest znany na calym swiecie - nawet na pbase niektorzy staraja sie dosc nieudolnie ;-) zmalpowac jego technike (sam raz sprobowalem :lol:), nazywajac ja... draganizacja zdjecia :lol: :lol: :lol:
A tak BTW to najwieksze wrazenie w jego dorobku zrobilo na mnie zdjecie, ktorego juz nie ma w jego PF na Plfoto - "Granica". Na jego stronie jest, ale mocno skadrowane. Szacunek dla nieuniknionego bije z tej foty na maxa, jak po chwili patrzenia na nia skumalem o co chodzi, to... ciarki mi po ledzwiach przebiegly :-)

BTW 2 ;-): jutro wybieram sie na jego wystawe portretow do Kotlowni, mam tam az 3 przystanki autobusem 8)

Dla mnie Kwadrat to jak na razie numero uno, jesli chodzi o portret :-) Ale jeszcze malo w zyciu widzialem (jesli chodzi o fotografie oczywiscie :lol:), wiec niewykluczone ze przyjdzie mi kiedys zweryfikowac poglady ;-)

[ Dodano: 23-10-2004 ]
A tak juz na zasadzie ciekawostki - zerknijcie na podstrone 'kontakt', tam jest napisane czym foci ;-)
Dorobil sie na tych portretach... jeszcze niedawno z 10D ganial ;-)

Tomasz Golinski
23-10-2004, 00:42
Na onephoto niejaki ennio miał w większym rozmiarze 2-3 foty w wersji szopowanej i oryginalnej. Porównanie dawało świetny efekt i dobre pojęcie o skali zmian. Niestety wywalił już oryginały...

Ja jestem pod wrażeniem Vigo i jego serii "Wojtek". http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=124515

BTW, chetnie też bym odwiedził tą wystawę w Kotłowni, ale za daleko...

kavoo
23-10-2004, 00:55
Vigo tez mam w ulubionych na plfoto :-) Ale to troche inna filozofia - tez odstawia "szopke", ale stara sie zachowac czysto fotograficzny charakter swoich prac. Jedna rzecz mi sie w jego portretach nie podoba - na wielu widac wokol modela(ki) aureole, pozostalosc po gaszeniu tla pedzelkiem w szopie ;-)

A ennio to klasa sama w sobie, "Gwiezdny pyl 2" rozklada mnie na lopatki za kazdym razem, gdy na to zdjecie spojrze. I zarazem pokazuje mi moje miejsce w szyku :lol:

Tomasz Golinski
23-10-2004, 18:37
A widziałes wersję oryginalną Gwiezdnego Pyłu?

satriani
24-10-2004, 00:53
to jest właśnie fotografika.

kavoo
24-10-2004, 00:56
A widziałes wersję oryginalną Gwiezdnego Pyłu?
Chyba nie widzialem, przynajmniej nie przypominam sobie. Tzn. widzialem jakas wersje, ale to byla padaka na maxa - ennio strasznie przesadzil z wyostrzaniem i wyszedl plastik.

Zaliczylem dzisiaj Kotlownie - generalnie dla kogos jak my, znajacy dorobek Kwadrata od podszewki, rewelacji wielkiej nie ma ;-) Tym bardziej, ze 80% zdjec jest znana chocby z Plfoto. Chociaz to zawsze inna bajka zobaczyc znane zdjecia w postaci duzych odbitek zamiast kompresowanych jpegow max. 680x600px ;-)

Ale jest tez kilka nowych prac :-) Fajna jest Kasia Nosowska, a wprost rozklada na lopatki Andrzej Mleczko... IMHO jeden z najlepszych portretow Kwadrata :-) Pewnie nowosci za chwile pokaza sie na Plfoto, wiec ci co maja daleko do 100licy niedlugo tez je zobacza.