PDA

Zobacz pełną wersję : Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działać?



Wojciech O.
10-01-2023, 18:43
Witam.

Coraz mocniej chodzi mi po głowie wejście w świat bezlusterkowców. Już nawet pogodziłem się z tragedią zaglądania na telewizor do piwnicy przez brudną szybę, bo tak dla mnie wygląda większość wizjerów elektronicznych(pomijam tu te najlepsze przypadki, ale nie celuję w nie cenowo)
Chciałem zapytać o doświadczenia z obiektywami niezależnymi starszych generacji ponieważ mam kilka ukochanych głównie Sigm EX z których baaardzo nie chciałbym rezygnować (jak 100-300/4 czy 12-24). Czy to będzie działać? czy jednak szukać 1Dx?

A może mamy kogoś z nadmiarem czasu w Krakowie i puszką R z adapterem kto poświęcił by mi pół godziny do godziny?
Pozdrawiam.

mystek
10-01-2023, 19:48
a skąd jesteś konkretnie w Krakowie? Akurat tych szkieł nie mam, ale zobacz czy na stronie Sigmy nie ma przypadkiem informacji o działaniu tych obiektywów z Rką? Tamron ma coś takiego na stronie.

Wojciech O.
10-01-2023, 19:57
Pracuje na Małym Płaszowie. Ale mogę dotrzeć w właściwie każde miejsce Krakowa. Myśl jest taka by zabrać całą szklarnie i zobaczyć jak to współpracuje i jaki efekt daje.
Sigma ma listę i ciągle uaktualnia, ale nikt się nie będzie przejmował szkłami z przed kilku czy kilkunastu lat, więc ich na liście nie uświadczymy.

mystek
10-01-2023, 20:30
No to jakoś na Bronowice musiałbyś dotrzeć :). Wtedy sobie możesz obadać R z Twoimi szkłami, a też może coś mi też się spodoba z tej szklarni co masz i kiedyś tam sobie kupię coś takiego :). Z tym, że naturalnie aktualnie pracuję do 17-19 mniej więcej, więc w tygodniu słabo. W sobotę też jestem w pracy, jak coś to niedziela wchodzi w rachubę.

Wojciech O.
10-01-2023, 21:32
Ja kończę o 13 :D A Bronowice to mi bliskie, jak jest pogoda i mam możliwość to męcze trasy w Wolskim. Myślę że niedziela to niezły pomysł.

Hubert Multana
10-01-2023, 22:23
Zapraszam na stare podgorze, mozemy sobie pogadac - mam R6 ;)

Wojciech O.
18-01-2023, 18:11
Jak by ktoś pytał to zdecydowanie stare sigmy działają. Ba działają nawet bardzo szalone konfiguracje w postaci SIGMA 100-300/4 EX HSM podłączona przez 2 telekonwertery 2x i 1,4x To nadal płynnie utrzymuje ostrość podczas nagrywania, trafia w punkt, jakość zdjęć dopiero ocenię przy dobrych warunkach bo na chwilę obecną cóż są zaszumione.1006410065

--- Kolejny post ---

A jak by ktoś chciał w pełnym rozmiarze:
10066

--- Kolejny post ---

A zestaw wygląda tak:
10067