PDA

Zobacz pełną wersję : Czy IS w obiektywach RF "szarpie"?



Poozon
16-12-2022, 23:43
Cześć Wam,

Mam pytanko: czy w obiektywach RF stabilizacja (IS) podczas nagrywania wideo potrafi "szarpnąć" od czasu do czasu?

Pytam bo w dwóch obiektywach EF którymi coś tam próbuję filmować właśnie to się zdarza. Od czasu do czasu pojawia się lekkie "szarpnięcie".
I to nieważne czy obiektyw trzymam nieruchomo czy też mega powoli panoramuję.

Te moje obecne obiektywy to EF 24-105 L IS oraz EF-S 10-18.

No i tak się zastanawiam czy przejście na jakiś obiektyw RF by coś zmieniło. Interesują mnie raczej w miarę krótkie i średnie ogniskowe, tak od 14 do 50 mm.

Macie pod tym kątem jakieś obserwacje w obiektywach RF?

Pozdrawiam

Hubert Multana
17-12-2022, 11:28
Nie zaobserwowałem nic takiego

Zobacz mój ostatni materiał, nagrany prawie w całości na RF 16 2.8 (gadająca głowa) i EF 35 1.8 z aktywnym IS (reszta ujec)

https://youtube.com/watch?v=6rGFC8W6rUw

Nozanu
17-12-2022, 21:49
Cześć Wam,

Mam pytanko: czy w obiektywach RF stabilizacja (IS) podczas nagrywania wideo potrafi "szarpnąć" od czasu do czasu?

Pytam bo w dwóch obiektywach EF którymi coś tam próbuję filmować właśnie to się zdarza. Od czasu do czasu pojawia się lekkie "szarpnięcie".
I to nieważne czy obiektyw trzymam nieruchomo czy też mega powoli panoramuję.

Te moje obecne obiektywy to EF 24-105 L IS oraz EF-S 10-18.

No i tak się zastanawiam czy przejście na jakiś obiektyw RF by coś zmieniło. Interesują mnie raczej w miarę krótkie i średnie ogniskowe, tak od 14 do 50 mm.

Macie pod tym kątem jakieś obserwacje w obiektywach RF?

Pozdrawiam

właśnie nabyłem RF 15-35 2,8 i jest genialnie, zupełnie cicho , bardzo stabilnie z R6 i ostro. Ale ja nie filmuję za dużo.

adawro
19-12-2022, 16:14
Czasami zdarzało mi się szarpanie w RF 24-105 F4 L IS USM przy panoramowaniu z ręki. Ale to było dwa apdejty firmłeru temu.
Na jednym nagraniu było kilka razy a na kolejnych nagraniach wcale. Jeszcze będę testował