PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości odczytu plików CR3 w "pudełkowym" lightroom



Bayangol
16-12-2022, 10:41
Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Canona R5. O podobnych problemach czytałem tu na forum ale jak zwykle szczegóły i niuanse sprawy jednak nieco się różnią.
Niestety zainstalowana na moim Mac'u pudełkowa wersja Lightroom 6.0 nie czyta plików .CR3
Wolałbym uniknąć przechodzenia na subskrybowaną nowszą wersję Lightroom'a a także konwersji plików przed obróbką - czy jest na to jakaś szansa?
Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas.

jan pawlak
16-12-2022, 12:26
Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Canona R5. O podobnych problemach czytałem tu na forum ale jak zwykle szczegóły i niuanse sprawy jednak nieco się różnią.
Niestety zainstalowana na moim Mac'u pudełkowa wersja Lightroom 6.0 nie czyta plików .CR3
Wolałbym uniknąć przechodzenia na subskrybowaną nowszą wersję Lightroom'a a także konwersji plików przed obróbką - czy jest na to jakaś szansa?
Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas.

Albo nowsze wersje Adobe albo oprogramowanie Canona i zamiana na tif by pracować w świecie Adobe.

jp

robcio
16-12-2022, 13:19
Pudełkowy lightroom jest za stary, poza wymienionymi wyżej jest jeszcze możliwości użycia Adobe DNG converter zrobi on z Twoich plików cr3 pliki DNG które Twoja leciwa już nieco wersja pudełkowa Lightrooma powinna odczytać bez większych problemów.

sonix
13-01-2023, 17:34
Używam tego samego Lightroom i potrzebna jest odpowiednia wersja Camere Raw
Zobacz tutaj
https://helpx.adobe.com/pl/camera-raw/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html