PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw m50



damhol
09-10-2022, 20:48
Witam pierwszy raz mam styczność z bezlusterkowcem jaki obiektyw polecacie do Canon m50 mark2 standardowo był 15-45mm

Czuję że można więcej wycisnąć z tej maszynki:) interesują mnie rozmyte portrety oraz dobrze jak by w ciemności dobrze się spisywał tele raczej odpada no ale ten też ma kiepski zoom mile widziane linki do amazon ponieważ tylko tam staram się kupować.. Mieszkam w niemczech z góry dziękuję!

marfot
09-10-2022, 21:10
Witam pierwszy raz mam styczność z bezlusterkowcem jaki obiektyw polecacie do Canon m50 mark2 standardowo był 15-45mm

Czuję że można więcej wycisnąć z tej maszynki:) interesują mnie rozmyte portrety oraz dobrze jak by w ciemności dobrze się spisywał tele raczej odpada no ale ten też ma kiepski zoom mile widziane linki do amazon ponieważ tylko tam staram się kupować.. Mieszkam w niemczech z góry dziękuję!

Do portretów Sigma 56/1.4. Znakomite szkło.

Eberloth
09-10-2022, 21:17
Canon zrobił ef-m 32mm f/1.4 i lepszego nie zrobi. Mam używkę za 5k PLN jak chcesz :lol:

damhol
09-10-2022, 21:52
Canon zrobił ef-m 32mm f/1.4 i lepszego nie zrobi. Mam używkę za 5k PLN jak chcesz :lol:

O tym mowa? ?

--- Kolejny post ---

O tym mowa? ? CANON Objectif EF-M 32mm f/1.4 STM https://amzn.eu/d/2qqnSFl

Eberloth
09-10-2022, 22:14
Tak, o tym.

damhol
09-10-2022, 23:25
Tak, o tym.

To za ile?

Eberloth
09-10-2022, 23:28
To za ile?

Jakieś nawet ogłoszenie popełniłem, ważne do jutra ;)
https://www.olx.pl/d/oferta/canon-eos-m50-mki-obiektywy-i-wyposazenie-zmiana-cen-CID99-IDPZJmx.html?bs=olx_pro_listing

damhol
09-10-2022, 23:33
Tak, o tym.

A na co mi reszta..

Eberloth
09-10-2022, 23:43
A na co mi reszta..

Trzeba czytać ze zrozumeniem. Są też ceny komponentów ogłoszenia.

damhol
10-10-2022, 00:05
Tak, o tym.




Trzeba czytać ze zrozumeniem. Są też ceny komponentów ogłoszenia.

No tak zrozumienie 5k - 5000

damhol
13-10-2022, 15:18
Canon zrobił ef-m 32mm f/1.4 i lepszego nie zrobi. Mam używkę za 5k PLN jak chcesz :lol:

Ale mnie namówiłeś ze najlepsze pokusiłem się i co się okazuje nie ma żadnego zoomu a jak próbuje ze fotę strzelić to ujmuje tylko sama twarz a standardowy pół mnie

Eberloth
13-10-2022, 15:40
Ale mnie namówiłeś ze najlepsze pokusiłem się i co się okazuje nie ma żadnego zoomu a jak próbuje ze fotę strzelić to ujmuje tylko sama twarz a standardowy pół mnie

A gdzieś napisałem, że to zoom? Podałem pełną nazwę obiektywu, już po niej się można było domyśleć, że to stałka. Pełna specyfikacja jest sieci. Gratuluję zakupu.

P.S Ciesz się że nie kupiłeś wspomnianej Sigmy 56/1.4, byłoby jeszcze ciaśniej.

damhol
13-10-2022, 16:06
W odpowiedzi wspomniałem o zoomie ale to szczegół można nożny ? tylko jak chce sam sobie bo nie ma mi kto tu jest wielka lipa

damhol
13-10-2022, 16:41
A gdzieś napisałem, że to zoom? Podałem pełną nazwę obiektywu, już po niej się można było domyśleć, że to stałka. Pełna specyfikacja jest sieci. Gratuluję zakupu.

P.S Ciesz się że nie kupiłeś wspomnianej Sigmy 56/1.4, byłoby jeszcze ciaśniej.

W odpowiedzi wspomniałem o zoomie ale to szczegół można nożny 😂 tylko jak chce sam sobie bo nie ma mi kto tu jest wielka lipa

PS. nie ja jakichs ustawien aby z reki uchwycic wiecej mnie a nie sama twarz ? a co do fotek najgorsze nie sa tylko ten szczegol.. dzieki

cosinus
14-10-2022, 05:11
Ale mnie namówiłeś ze najlepsze pokusiłem się i co się okazuje nie ma żadnego zoomu a jak próbuje ze fotę strzelić to ujmuje tylko sama twarz a standardowy pół mnie

A gdzieś napisałem, że to zoom? Podałem pełną nazwę obiektywu, już po niej się można było domyśleć, że to stałka. Pełna specyfikacja jest sieci. Gratuluję zakupu.

P.S Ciesz się że nie kupiłeś wspomnianej Sigmy 56/1.4, byłoby jeszcze ciaśniej.


Trzeba czytać ze zrozumeniem
Eberloth dlaczego oczekujesz zrozumienia od kogoś, kto pisze w takim języku?

Eberloth
14-10-2022, 08:47
Eberloth dlaczego oczekujesz zrozumienia od kogoś, kto pisze w takim języku?

Naiwność, ale leczę się z tego...

marfot
14-10-2022, 18:15
Eberloth dlaczego oczekujesz zrozumienia od kogoś, kto pisze w takim języku?

Wypowiedź jest jasna, mniejsza o język. Okazało się, że szkło ma służyć do robienia selfie z ręki i tę funkcję realizuje źle.
Sprawdziłem na moim M6II i efekt nie jest akceptowalny.
Ja polecałem Sigmę 56/1.4 jako szanowane szkło portretowe i to dopiero jest katastrofa :mrgreen:.
Klasyczny sprzęt foto po prostu będzie przegrywał ze smartfonem dopóki ludziom nie urosną ręce o długości rzędu 150cm.

damhol
14-10-2022, 19:19
Myślisz że wywaliłem tyle tylko do samojebek? Na aparat i obiektyw.. lubię strzelać fotki ludziom :) a to tylko dodatek na czym się zawiodłem a teraz inaczej jest jakiś obiektyw lepszy od standardowego co by taka ogólna funkcje spełniał? Czy już więcej się nie wycisnę z m50 nie żebym nie był zadowolony z zakupu :)

--- Kolejny post ---

Ps jak wspomniałem ze myślę że da rady więcej wycisnąć z tego aparatu czy się mylę?

marfot
15-10-2022, 06:19
jest jakiś obiektyw lepszy od standardowego co by taka ogólna funkcje spełniał?

Tak, jest - M22/2.

Eberloth
15-10-2022, 08:32
Tak, jest - M22/2.

Przynajmniej teraz nie do mnie będą pretensje :D

cosinus
15-10-2022, 09:05
Myślisz że wywaliłem tyle tylko do samojebek? Na aparat i obiektyw.. lubię strzelać fotki ludziom :) a to tylko dodatek na czym się zawiodłem a teraz inaczej jest jakiś obiektyw lepszy od standardowego co by taka ogólna funkcje spełniał? Czy już więcej się nie wycisnę z m50 nie żebym nie był zadowolony z zakupu :)

--- Kolejny post ---

Ps jak wspomniałem ze myślę że da rady więcej wycisnąć z tego aparatu czy się mylę?

Tak, po odrobinie wysiłku
Tutaj (https://helion.pl/kategorie/fotografia-cyfrowa)

Bez wysiłku tak:
albo tutaj (https://allegro.pl/kategoria/smartfony-i-telefony-komorkowe-165)

atsf
15-10-2022, 21:23
Tak, jest - M22/2.

Przepraszam za upierdliwość, ale nie znam takiej broni palnej, jak M22/2 :mrgreen:. Chyba, że chodzi o EF-M 2/22 :lol:

marfot
15-10-2022, 21:35
Chyba, że chodzi o EF-M 2/22 :lol:

Ekstremalnie ciemna stałka z ekstremalnie krótką ogniskową :roll: Nie wiem czy się przyjmie ;)

cosinus
16-10-2022, 09:12
Ekstremalnie ciemna stałka z ekstremalnie krótką ogniskową :roll: Nie wiem czy się przyjmie ;)

:) Bingo, uprzedziłeś mnie

Mnie też wq...ia , a nawet producenci zaczęli tak grawerować, odwrócenie ułamka.
To kopiuje nawet na testach optyczne.pl

Producentów bym bardziej zrozumiał, nad inżynierem który wie, o co chodzi, jest pięć poziomów managerów, którzy wczoraj zajmowali się hot-dogami albo byli w mediach d/s nowych cycków gwiazd, ale optyczne ???

Liczba przysłony zawsze była w mianowniku, bo taka jest naprawdę, a w liczniku ogniskowa (wyrażona liczbą czy symbolicznie f, kij z tym)
Dodać ekspertów na tyle mondrych, że uczących innych fotografii, dla których 'f' to liczba przysłony

marfot
16-10-2022, 10:06
Mnie też wq...ia , a nawet producenci zaczęli tak grawerować, odwrócenie ułamka.


Nie zaczęli bo tak było od dawna. Za komuny na pewno ruskie i enerdowskie szkła miały: jasność/ogniskowa.
Obecnie chyba tylko Nikon i Canon konsekwentnie stosują "ułamek" ogniskowa/jasność. Reszta producentów: jak popadnie.

szandor
16-10-2022, 10:09
Tak, po odrobinie wysiłku
Tutaj (https://helion.pl/kategorie/fotografia-cyfrowa)

Bez wysiłku tak:
albo tutaj (https://allegro.pl/kategoria/smartfony-i-telefony-komorkowe-165)


Świetna odpowiedź

Leon007
16-10-2022, 10:38
Enerdowskie, a za nimi ruskie, zrzynały z Zeissa.
Mam dwa jeszcze krótsze i ciemniejsze obiektywy: 1.4/50 i absolutny rekord - 1.4/85! Nie wiem jak oni to zrobili, ale coś jednak widać. Niemiecka technika, chociaż ostatnio jakby japońska. ;)

Taki stary skecz o marketingu
https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

FlatEric
18-10-2022, 12:46
Formalnie to przysłonę, ergo otwór względny, podaje się w formie ułamka z licznikiem 1 dzielonym przez liczbę przysłony, np. 1:2,8 - i tak przynajmniej robi teraz na obiektywach Canon, Nikon, Sigma czy Tamron, poprzedzając to ogniskową wyrażoną osobno w milimetrach. Acz taki Artisan faktycznie czaduje w stylu 40/2.8.

Dodać ekspertów na tyle mondrych, że uczących innych fotografii, dla których 'f' to liczba przysłony
O to, o to - i potem mamy na forach pouczenia w stylu "aby zwiększyć głębię ostrości, przymknij bardziej f".

damhol
22-10-2022, 15:02
A co myślicie o tym? Przyszło mi z propozycji amazon po kupnie tego obiektywu Canona lepszy czy gorszy? :)
Rozumiem że bez zoomu i dwa razy większy?


https://www.amazon.de/gp/product/B07YM1RWCF?ref=em_1p_1_ti&ref_=pe_4107741_741479811

marfot
22-10-2022, 17:21
Jeżeli już Sigma to szeroka 16mm lub portretowa 56mm. Oba znakomite.
Nie rozumiem po jakiego interesujesz się tą akurat Sigmą mając już najlepsze szkło w systemie M :shock:.

damhol
22-10-2022, 18:03
Dziękuję

Przydałoby się coś ogólnego poza standardowym

marfot
22-10-2022, 18:06
Dziękuję

Przydałoby się coś ogólnego poza standardowym

No to masz EF-M 22mm f/2 lub zooma EF-M 11-22mm - szkła dobrej jakości szersze od 32mm, które Ci są za wąskie.

damhol
22-10-2022, 18:32
Warto zamienić ten standardowy na ten z zoomem? 340e na amazon

--- Kolejny post ---

Ps ma 9 lat..

marfot
22-10-2022, 19:11
Warto zamienić ten standardowy na ten z zoomem? 340e na amazon

--- Kolejny post ---

Ps ma 9 lat..

Jeżeli brakuje Ci szerokości to M 11-22 będzie bardzo dobry, jako uzupełnienie standardowego szkła.

damhol
22-10-2022, 19:56
Z szerokością w standardowym ok więc kasa w błoto? :)

Eberloth
22-10-2022, 22:50
Z szerokością w standardowym ok więc kasa w błoto? :)

W twoim przypadku tak.

wagant
22-10-2022, 23:04
Czytam i ręce mi opadają . Chłopie ogarnij się . Masz obiektyw 15-45 , ustaw kolejne ogniskowe od najkrótszej do max i popatrz jak zmienia się kąt widzenia , czyli ile widać na konkretnych ogniskowych . Później zastanów się która ogniskowa najbardziej ci odpowiada , którą będziesz najczęściej używał do ulubionych tematów, albo której ci brakuje - dłuższej czy krótszej . Dopiero wtedy myśl o kolejnych zakupach . Tak naprawdę to zanim zaczniesz kupować powinieneś nauczyć się świadomie korzystać ze swojego sprzętu . Polecam https://www.youtube.com/c/FotografiajestFajna/videos , wypadało by zacząć od działu dla początkujących .
Aha , kupiłeś obiektyw 32 mm to +/- odpowiednik 50mm dla filmu 35mm czyli standard . Taki obiektyw do wszystkiego. Kiedyś kupowało się aparat tylko z takim obiektywem i część amatorów innego w ogóle nie miała . Czyli ten zakup nie był taki zły. Nie znam jakości tego szkła ale do nauki będzie dużo lepszy niż zoom .

cosinus
23-10-2022, 13:25
Jeżeli już Sigma to szeroka 16mm lub portretowa 56mm. Oba znakomite.
Nie rozumiem po jakiego interesujesz się tą akurat Sigmą mając już najlepsze szkło w systemie M :shock:.

Czego nie rozumiesz? To proste.

"Mój poprzedni / obecny sprzęt robi kiepskie zdjęcia, jaki kupić nowy"

--- Kolejny post ---



Z szerokością w standardowym ok więc kasa w błoto? :)

W twoim przypadku tak.

+1
genialne