PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canon 400mm 2.8 l IS RF



Fotogamrat
03-10-2022, 17:34
Witam wszystkich. Od roku jestem posiadaczem flagowego szkła - 400 2.8 RF. Po miesiącu użytkowania pojawiła się na wewnętrznej stronie soczewki jakby mgła, która utrzymywała się tygodniami, ale bez wpływu na jakość zdjęć. Oddałem na ul Żytnią w ramach gwarancji. Naprawili, przynajmniej tak napisali. Po miesiącu, siedząc w zasiadce podczas lekkiego deszczu , ta sama wewn strona soczewki zaparowala tak, że nic już nie widziałem. Prawnik polecił mi wymianę na nowe szkło, i takie pismo skierowałem do Canona. Odpisali, że ponownie zapraszają na Żytnią. Obecnie czekam na propozycje sklepu, gdzie zakupiłem obiektyw- sklep to F...ma. Czy ktoś się już spotkał z podobnym problemem?

cauchy
03-10-2022, 17:37
powinni wymienić bez pytania, i bez pism
powodzenia życzę, mam nadzieję, że historia szybko i pomyslnie się zakończy

Ketchup
06-10-2022, 07:40
Jesteś kolejną osobą w PL o której słyszę która ma jakiś problem z tym szkłem. Poprzedni przypadek nówka szkło miał problem z ostrością po bataliach było wymienione na nowe - trochę słabo Canon już bardziej topowego obiektywu nie ma na rynku :( .



powinni wymienić bez pytania, i bez pism
powodzenia życzę, mam nadzieję, że historia szybko i pomyslnie się zakończy
Jasne - zejdź na ziemię to PL - już widzę jak wymieniają za 60 tys. zł szkło od ręki - w innym przypadku z tego co słyszałem było szarpanie się...

cauchy
31-12-2022, 13:28
Jak tam sytuacja?

HuleLam
01-01-2023, 12:22
Równolegle ja, na Twoim miejscu, napisałbym do ekipy z Lens Rentals:
https://www.lensrentals.com/rent/canon-rf-400mm-f2.8l-is-usm
1. czy mieli podobne kłopoty z którymkolwiek ze swoich obiektywów tego typu
2. czy planują zrobić test / rozbiórkę w najbliższym czasie.

Widzę, że rozbierali poprzednika tego obiektywu (EF 400 f/2.8 Mk III):
https://www.lensrentals.com/blog/2018/12/the-great-400mm-f2-8-teardown-competition-part-1-the-canon-400mm-f2-8-l-is-iii/

- ale nic "ciekawego" tam nie znaleźli. Może po prostu Twój egzemplarz jest jakiś "lewy" i nie ma odpowiedniej szczelności?
zdRAWki

Dzygit-Dublin
01-01-2023, 20:34
sie ma

Ja mialem problemy pare lat temu z 1dmk4 , canon IE olal to i chcieli kasowac po gwarancji.
Sprzet lezal w servisie lecz nie dalem za wygrana, pomogl email i tel do Canon eu chyba w niemczech maja.
Pro sprzet i przestal dzialac po deszczu , 200mm F2 IS tele tez zaparowalo na wrc - puscilo po 1-2 dniach.

Warunki byly extremalne ale pro ceny to i pro gwarancja.
- Canon eu zasponorowal wymienic czesc bez problem - caly system AF padl jak pamietam dobrze- Zalany - kondensacja powietrza.
Bij do canon eu , napisz ze jestes free lancerem i robisz zlecenia i to canon PL chce zrobil to kpina- jak sie juz wypowie lub beda krecic cos.