PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EF 35/2.0 IS vs Canon RF 35/1.8 STM



jac+
15-09-2022, 00:13
Cześć po dłuższej niebytności na forum! ;)
Od jakiegoś czasu do mojego EOSa R mam "przyspawany" obiektyw EF 35mm/2.0 IS.
Czy wymieniając go na natywny obiektyw RF 35/1.8 STM coś realnie zyskam na jakości obrazu, pracy układu AF, czy też innych kwestiach? Zaznaczam, że wyłącznie fotografuję. Sprawa wielkości zestawu jest dla mnie pomijalna. Zestaw EOS R + adapter + 35/2.0 jest na tyle przyjemnie wyważony, że mniejszy rozmiar RF 35/1.8 nie ma dla mnie znaczenia.
Proszę o opinie praktyków, którzy zetknęli się z obydwoma szkłami, a może nawet dokonali "przesiadki" z jednego na drugi.
Z góry piękne dzięki!

robertskc7
15-09-2022, 09:32
Cześć po dłuższej niebytności na forum! ;)
Od jakiegoś czasu do mojego EOSa R mam "przyspawany" obiektyw EF 35mm/2.0 IS.
Czy wymieniając go na natywny obiektyw RF 35/1.8 STM coś realnie zyskam na jakości obrazu, pracy układu AF, czy też innych kwestiach? Zaznaczam, że wyłącznie fotografuję. Sprawa wielkości zestawu jest dla mnie pomijalna. Zestaw EOS R + adapter + 35/2.0 jest na tyle przyjemnie wyważony, że mniejszy rozmiar RF 35/1.8 nie ma dla mnie znaczenia.
Proszę o opinie praktyków, którzy zetknęli się z obydwoma szkłami, a może nawet dokonali "przesiadki" z jednego na drugi.
Z góry piękne dzięki!

Nic nie zyskasz poza gabarytami, głośniejszym i gorszym AF w wersji RF i trochę mniejszym minimalnym dystansem ostrzenia w RF.

jac+
15-09-2022, 09:47
Czyli wymiana bez sensu. Dodam, że 35/2.0 IS ma najgłośniejszy AF z całej mojej szklarni. Jeśli RF jest jeszcze głośniejszy, to ja dziękuję. ;)

marfot
18-09-2022, 13:16
Cześć po dłuższej niebytności na forum! ;)
Od jakiegoś czasu do mojego EOSa R mam "przyspawany" obiektyw EF 35mm/2.0 IS.
Czy wymieniając go na natywny obiektyw RF 35/1.8 STM coś realnie zyskam na jakości obrazu, pracy układu AF, czy też innych kwestiach? Zaznaczam, że wyłącznie fotografuję. Sprawa wielkości zestawu jest dla mnie pomijalna. Zestaw EOS R + adapter + 35/2.0 jest na tyle przyjemnie wyważony, że mniejszy rozmiar RF 35/1.8 nie ma dla mnie znaczenia.
Proszę o opinie praktyków, którzy zetknęli się z obydwoma szkłami, a może nawet dokonali "przesiadki" z jednego na drugi.
Z góry piękne dzięki!

Zostawiłem "na razie" EF35/2IS bo też nie mogę znaleźć argumentu za wymianą. Solidna budowa EF jakoś mnie demotywuje do zmiany.
Prawda też jest taka, że używam tego szkła bardzo rzadko i adapter mi nie przeszkadza.