PDA

Zobacz pełną wersję : fioletowe "smugi" na nowym filtrze



Kubak82
13-06-2006, 12:14
witajcie..

dotarł do mnie wlasnie filtr uv Hoya SMHC ale na jego powierzchni, pod swiatlo widac 2 fioletowe, dlugie na 1,5 cm smugi.. zrobilem pare fotek testowych - jest ok.. te smugi widoczne sa tylko pod swiatlo i to przy odpowiednim kacie wzgledem padajacych promieni slonca.. filterek byl profilaktycznie przeczyszczony - smugi dalej sa.. wyglada to jakby byly gdzies wewnatrz szkła.. i teraz pytanie - jesli nie wychodza na zdjeciu - reklamowac (wysyłka+czekanie na wymiane itp) czy olac sprawe i miec nadzieje, ze nie trafie na jakies specyficzne warunki gdy to "cos" mi wylezie na zdjeciach.. jade niebawem nad morze - tam uv'ka mi sie przyda wiec jestem w kropce.. mieliscie moze podobny przypadek?? czym moga byc te "smugi" ??

pozdrawiam

Robson01
13-06-2006, 12:18
Jeżeli za jakiś czas wyjdą Ci na zdjęciach jakieś "cuda" to sprzedawca może nie uznać twierdząc, że skoro były od początku to czemu nie reklamowałeś od razu. Może zadzwoń do niego i przedstaw mu problem.

Kubak82
13-06-2006, 12:26
normalnie z pewnoscia bym reklamowal ale dylemat mam z powodu wyjazdu.. na wymiane "przed" raczej nie ma szans i dlatego biore pod uwage mozliwosc bycia "krolikiem doswiadczalnym" choc przyznam, ze uspokoilby mnie post w stylu "ja tez mam takie smugi, olej to, nie maja wplywu na zdjecia" ;-) .. moze komus jednak zdarzyla sie podobna przygoda z "fioletowym czyms" na filtrze ;-) ..

canis_lupus
13-06-2006, 13:52
Moze to nierówno nałozone warstwy antyodblaskowe? Na zdjęciach nie wyjdą, ale pod światło widać.

mirhon
13-06-2006, 15:05
Może niedokładnie przeczyszczony? Sam miałem taki problem kiedyś z polarem.
Miałem taką fioletową smugę i nie bardzo dała się usunąć gdy delikatnie czyściłem fibrą nasączoną płynem (jakiś taki od szkieł optycznych - nie pamiętam nazwy). Pomogło dopiero gdy nalałem tego płynu na smugę poczekałem i po czasie starłem - było idealnie :-).

Kubak82
13-06-2006, 15:39
Moze to nierówno nałozone warstwy antyodblaskowe? Na zdjęciach nie wyjdą, ale pod światło widać.

tak to wlasnie wyglada.. jakby jakis zaciek czy "smuga" wewnatrz filtra..


Może niedokładnie przeczyszczony? ... Pomogło dopiero gdy nalałem tego płynu na smugę poczekałem i po czasie starłem - było idealnie :-).

czyscilem kilka razy taka jednorazowa (kilkoma jednorazowymi ;-) ) husteczkami do okularów, nasaczonymi czyms tam :mrgreen: .. te cholerstwa dalej tkwia gdzie tkwily.. pomecze sie jeszcze dzis wieczorem - moze poskutkuje :roll: .. jak nie to chyba bede reklamowac - a szkoda bo filtr na wyjezdzie by sie przydal :evil:

Kubak82
13-06-2006, 20:17
no i sprawa rozwiazana - jak zwykle niezastopione okazaly sie google (http://onephoto.net/phorum/read.php?f=2&i=14520&t=14520 ) a w nastepnym etapie - vodeczka ;-) :mrgreen:

filterek lsni i wszystko jest ok.. swoja droga - kolejna Hoya SHMC z takim problemem :-? .. to chyba nie najlepiej swiadczy o kontroli jakosci tego producenta :evil: .. z marumi nie mialem takich "klockow" :evil:

Robson01
13-06-2006, 23:50
no i sprawa rozwiazana - jak zwykle niezastopione okazaly sie google (http://onephoto.net/phorum/read.php?f=2&i=14520&t=14520 ) a w nastepnym etapie - vodeczka ;-) :mrgreen:

filterek lsni i wszystko jest ok.. swoja droga - kolejna Hoya SHMC z takim problemem :-? .. to chyba nie najlepiej swiadczy o kontroli jakosci tego producenta :evil: .. z marumi nie mialem takich "klockow" :evil:
:-) dlatego ja Hoye zamieniłem na Marumi i skończyły się problemy z czyszczeniem (chodzi o polary).

Kubak82
14-06-2006, 08:33
:-) dlatego ja Hoye zamieniłem na Marumi i skończyły się problemy z czyszczeniem (chodzi o polary).

tez mam 2 marumi i nie wiem co mnie podkusilo z ta Hoy'ą .. no ale na bledach/filtrach sie czlowiek uczy ;-) .. mam nadzieje, ze teraz nie bedzie juz problemow :mrgreen:

pozdrawiam

JSK
14-06-2006, 08:43
witajcie..

dotarł do mnie wlasnie filtr uv Hoya SMHC ale na jego powierzchni, pod swiatlo widac 2 fioletowe, dlugie na 1,5 cm smugi..

Że fioletowe to dobrze, że widać to źle. Choć prawdopodobnie nigdy nie zauważysz efektu tej drobnej wady. Seria SMHC dopuszcz pewne "niedoskonałości" powłok i może to mieścić się w dopuszczalnej tolerancji, ale podejmij prób reklamacji. Uczciwy sprzedawca nie powinien robić kłopotów z wymianą filtra (zadbaj, aby na powierzchni nie było śladów po zbyt intensywnym czyszczeniu!)