PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy RF marek trzecich



ArtGekoStudio
23-06-2022, 15:03
Cześć, czy są jakieś obiektywy marek trzecich które warto kupić?
Niestety na chwilę obecną ceny obiektywów RF są kosmiczne. Zastanawiam się też czy warto czekać na to, że pojawią się obiektywy Sigma z tym mocowanie, czy lepiej kupować EF?

Tom77
23-06-2022, 16:19
Cześć, czy są jakieś obiektywy marek trzecich które warto kupić?
Niestety na chwilę obecną ceny obiektywów RF są kosmiczne. Zastanawiam się też czy warto czekać na to, że pojawią się obiektywy Sigma z tym mocowanie, czy lepiej kupować EF?

Jakie obiektywy cię interesują ?

cauchy
23-06-2022, 16:28
niestety na dzisiejszą chwilę jest to wątpliwe :( ale kto wie może sytuacja ich zmusi

robertskc7
23-06-2022, 17:14
Cześć, czy są jakieś obiektywy marek trzecich które warto kupić?
Niestety na chwilę obecną ceny obiektywów RF są kosmiczne. Zastanawiam się też czy warto czekać na to, że pojawią się obiektywy Sigma z tym mocowanie, czy lepiej kupować EF?

A czego potrzebujesz? Obawiam się że w każdym systemie będzie cenowy kosmos.

candar
23-06-2022, 21:24
ale kto wie może sytuacja ich zmusi

A coś bliżej?

Co takiego może "zmusić" Sigmę do wypuszczenia szkieł z bagnetem RF Canona w chwili, gdy produkują swoje szkła w dziesięciu różnych mocowaniach i nie wyrabiają się na zakrętach?
Do każdej nowej premiery Sigmy w mocowaniach nw. do bezlusterkowców są od razu zakładane komitety kolejkowe :)

8262

--- Kolejny post ---


Obawiam się że w każdym systemie będzie cenowy kosmos.

Serio w każdym?

Systemy bezlusterkowe: Fuji X, Nikon Z, Sony FE mają wsparcie firm niezależnych: Sigmy, Tamrona, Viltroxa , Samyanga, Tokiny i ceny nie zabijają. Ostatnio nawet Nikon w serii Z produkuje obiektyw na licencji Tamrona za bardzo dobrą cenę. Tak więc zaręczam, że gdzie indziej można znaleźć tzw. cud, miód i orzeszki bez rzekomego "cenowego kosmosu"

ps.
Doczekam czasów, gdy piszący na forum wyjdą poza ogródek canona i raczą dojrzeć, że w realnym świecie z powodzeniem funkcjonują całkiem dobrze inne systemy niż canon?

--- Kolejny post ---


Cześć, czy są jakieś obiektywy marek trzecich które warto kupić?
Niestety na chwilę obecną ceny obiektywów RF są kosmiczne. Zastanawiam się też czy warto czekać na to, że pojawią się obiektywy Sigma z tym mocowanie, czy lepiej kupować EF?

Prosta odpowiedź. Jeśli masz parcie na canona RF musisz pogodzić się z cenami obiektywów RF (na tym właśnie zarabiają). System RF został uszyty tak, aby napychał kabzę producentowi i blokował szkła niezależnych producentów (co, jak i dlaczego pisano już tysiąc razy na forum).

Co do dobrych szkieł w cenie poniżej 5k zł, czyli np. Sigmy - warto zapoznać się z ich ofertą pod inne systemy: https://www.sigma-sklep.pl/produkty/obiektywy/mocowanie=sony-e/obiektywy-do-aparatow-bezlusterkowych,2,4649

WinSho
23-06-2022, 21:30
Wartym uwagi jest moim zdaniem Vitrox RF 85/1.8 fajnie działa, jest ostry, bokeh przyjemny jedynie nieco wolny af ale mogę polecić.

candar
23-06-2022, 21:43
Wartym uwagi jest moim zdaniem Vitrox RF 85/1.8 fajnie działa, jest ostry, bokeh przyjemny jedynie nieco wolny af ale mogę polecić.

Biorąc pod uwagę fakt, że canon nie udostępnia nikomu protokołów komunikacji bagnetu RF zapewne celnie strzelam iż Vitroxa RF 85/1.8 rozpracowywali tzw. inżynierią wsteczną popularną wśród Chińskich i koreańskich niezależnych producentów (Samyang/Viltox) i później efekty są jakie są: https://www.fotopolis.pl/testy/obiektywy/35848-viltrox-af-85-mm-f-1-8-stm-ed-if-canon-rf-test-obiektywu/strona/9-podsumowanie

Swoją drogą fajnie jest kupić świetny aparat canona z mocowaniem RF i zadusić jego możliwości pracy AF oraz obrazowania tanim koreańskim obiektywem. Co kto lubi.

robertskc7
23-06-2022, 22:01
Admin możesz sprawdzić IP autora wątku czy się nie dubluje. Coś mi mówi, że to trolo prowokacje kogoś od nas... albo się mylę i to tylko Candaro cruciata ;)

g69
23-06-2022, 23:06
proponuje nie karmic trolla... :) tam lekarz potrzebny :(

WinSho
23-06-2022, 23:51
Biorąc pod uwagę fakt, że canon nie udostępnia nikomu protokołów komunikacji bagnetu RF zapewne celnie strzelam iż Vitroxa RF 85/1.8 rozpracowywali tzw. inżynierią wsteczną popularną wśród Chińskich i koreańskich niezależnych producentów (Samyang/Viltox) i później efekty są jakie są: https://www.fotopolis.pl/testy/obiektywy/35848-viltrox-af-85-mm-f-1-8-stm-ed-if-canon-rf-test-obiektywu/strona/9-podsumowanie

Swoją drogą fajnie jest kupić świetny aparat canona z mocowaniem RF i zadusić jego możliwości pracy AF oraz obrazowania tanim koreańskim obiektywem. Co kto lubi.

Wiesz poza wolniejszym af to na prawdę dobry obiektyw i nie ma na co narzekać, ja dostałem na testy i byłem zadowolony. Czy kupiłem no nie bo wole stare dobre L

ArtGekoStudio
24-06-2022, 01:53
50 i 24-70

--- Kolejny post ---

Muszę poszukać takiego wątku, chętnie poczytam o tym temacie.

--- Kolejny post ---


Admin możesz sprawdzić IP autora wątku czy się nie dubluje. Coś mi mówi, że to trolo prowokacje kogoś od nas... albo się mylę i to tylko Candaro cruciata ;)

Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?

robertskc7
24-06-2022, 08:46
50 i 24-70

--- Kolejny post ---

Muszę poszukać takiego wątku, chętnie poczytam o tym temacie.

--- Kolejny post ---



Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?


Co do 50tki to tanie RF 50 1.8 (osobiści nie polecam, chyba że przymykasz to wtedy OK jest ) lub duże i drogie RF 501.2. Jest jeszcze sigma Art ale to krowa jak RF i pod EF. Ja osobiście używam EF 50L
Co do 24-70 2.8 to zamienniki RF kosztują 5-6 tyś i tyle podobnie kosztują w każdym innym systemie. Oryginały do C N S kosztują podobnie czyli okolice 10k. No ale zaraz wyleci troll i zacznie wykazywać gigantyczne różnice i wychwalać inne systemy mieszając Canona z błotem. Tylko ty masz Canona i chcesz szkło do Canona...
Także ja bym proponował do prac komercyjnych Art 50 i używanego EF 24-70 2.8 II a do zabaw amatorskich szukaj tanich zamienników lub tego rf 50 1.8
Jak chcesz pogadać to dawaj priv.

ArtGekoStudio
24-06-2022, 10:24
Mnie najbardziej odstrasza w tych tanich stałkach rf wysuwający się tubus i wizja zaciąganego brudu. Chociaż zastanawiałem się nad 85 rf, niby sporo dobrych opinii, ale też sporo takich recenzji na youtube, że poszedł zwrot i viltrox lepszy. Obecnie mam starą 85 USM, ale jak dla mnie to jest on dla mnie mocno przeciętny.

robertskc7
24-06-2022, 10:39
Mnie najbardziej odstrasza w tych tanich stałkach rf wysuwający się tubus i wizja zaciąganego brudu. Chociaż zastanawiałem się nad 85 rf, niby sporo dobrych opinii, ale też sporo takich recenzji na youtube, że poszedł zwrot i viltrox lepszy. Obecnie mam starą 85 USM, ale jak dla mnie to jest on dla mnie mocno przeciętny.

Wszytko zależy do czego te szkła i jak intensywnie ich będziesz używał. Mi np 50L zassał piach a jest uszczelniony. RF 85 2.0 mam. Co prawda dopiero jeden ślub. Mega makro i ostra od 2.2 jak żadne inne moje szkło, więc dla mnie viltrox nie lepszy - bo nie ma macro. No i leciutkie jest :) Co do RF 50 1.8 to okolice pełnej dziury bez szału. Małe plastikowe, ale ujdzie od biedy. Szkoda że odstaje od 35 i 85, bo już bym je dawno miał.

candar
24-06-2022, 11:48
Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?

Po prostu zostałeś napiętnowany przez "tubylców" - tzw. użytkowników jedynego słusznego systemu bo już w pierwszym zapytaniu raczyłeś użyć w odniesieniu do produktów canona zwrotu "ceny obiektywów RF są kosmiczne" oraz zapytałeś o obiektywy niezależnych producentów. Teraz będą śledzić Twoje IP https://www.canon-board.info/threads/118172-Obiektywy-RF-marek-trzecich?p=1434539&viewfull=1#post1434539

Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB ;)

ps.
witam na forum , przywykniesz ;)

ArtGekoStudio
24-06-2022, 12:22
Dobrze wiedzieć :D

--- Kolejny post ---


Wszytko zależy do czego te szkła i jak intensywnie ich będziesz używał. Mi np 50L zassał piach a jest uszczelniony. RF 85 2.0 mam. Co prawda dopiero jeden ślub. Mega makro i ostra od 2.2 jak żadne inne moje szkło, więc dla mnie viltrox nie lepszy - bo nie ma macro. No i leciutkie jest :) Co do RF 50 1.8 to okolice pełnej dziury bez szału. Małe plastikowe, ale ujdzie od biedy. Szkoda że odstaje od 35 i 85, bo już bym je dawno miał.

No właśnie nawet byłem bliski zakupy tej 85 rf przez te promki 10-20-30, ale jako trzeci produkt wziąłem jednak adapter z control ringiem i zastanawiałem się czy nie brać tego zwykłego, ale w sumie to nie żałuję, bo ten ring to mega fajna sprawa do szybkiej zmiany ISO.

robertskc7
24-06-2022, 12:43
Po prostu zostałeś napiętnowany przez "tubylców" - tzw. użytkowników jedynego słusznego systemu bo już w pierwszym zapytaniu raczyłeś użyć w odniesieniu do produktów canona zwrotu "ceny obiektywów RF są kosmiczne" oraz zapytałeś o obiektywy niezależnych producentów. Teraz będą śledzić Twoje IP https://www.canon-board.info/threads/118172-Obiektywy-RF-marek-trzecich?p=1434539&viewfull=1#post1434539

Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB ;)

ps.
witam na forum , przywykniesz ;)

A może po prostu chłopak ma APARAT firmy CANON i ma w nosie inne systemy? Nie musi słuchać o protokołach i o tym ile to jest zmieników w innych systemach. Pytał o to, po co mu ta informacja ?
Zastanów się trochę nad swoimi tekstami.

" Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB ;)
serio ? :(

candar
24-06-2022, 13:12
Serio będziesz sprawdzał IP każdego https://www.canon-board.info/threads/118172-Obiektywy-RF-marek-trzecich?p=1434539&viewfull=1#post1434539, kto zapyta się na forum o coś innego niż canon?

Faktycznie: "Zastanów się trochę nad swoimi tekstami."

Kolekcjoner
24-06-2022, 17:05
Admin możesz sprawdzić IP autora wątku czy się nie dubluje. Coś mi mówi, że to trolo prowokacje kogoś od nas... albo się mylę i to tylko Candaro cruciata ;)
To pytanie nie jest trollowaniem, jest całkiem na miejscu. Nie na miejscu są niektóre odpowiedzi.




Serio w każdym?

Systemy bezlusterkowe: Fuji X, Nikon Z, Sony FE mają wsparcie firm niezależnych: Sigmy, Tamrona, Viltroxa , Samyanga, Tokiny i ceny nie zabijają. Ostatnio nawet Nikon w serii Z produkuje obiektyw na licencji Tamrona za bardzo dobrą cenę. Tak więc zaręczam, że gdzie indziej można znaleźć tzw. cud, miód i orzeszki bez rzekomego "cenowego kosmosu"

ps.
Doczekam czasów, gdy piszący na forum wyjdą poza ogródek canona i raczą dojrzeć, że w realnym świecie z powodzeniem funkcjonują całkiem dobrze inne systemy niż canon?


Ciekawe czy my się doczekamy, że stąd odpłyniesz i przestaniesz uświadamiać ludzi na forum jaki to zrobili straszny błąd wybierająca Canona.
Naprawdę nie mogę się nadziwić, że dorosły człowiek może poświęcać swój czas na takie infantylne krucjaty.

becekpl
24-06-2022, 17:42
ale zgodzę się z Candarem ze kupowanie R a potem szukanie tanich zamienników to absurd
kup sobie 5D/6D/7D i do tego masz masę tanich szkieł

zdebik
24-06-2022, 17:43
Niestety pchając się w jeden system bez sprawdzania szklarni to pomyłka.

Sam długo się biłem z myślami ale w końcu kupiłem RF85 1.2 DS ^^.

candar
24-06-2022, 19:21
Ciekawe czy my się doczekamy, że stąd odpłyniesz i przestaniesz uświadamiać ludzi na forum jaki to zrobili straszny błąd wybierająca Canona.
Naprawdę nie mogę się nadziwić, że dorosły człowiek może poświęcać swój czas na takie infantylne krucjaty.

Jako obywatel tego forum uprzejmie informuję iż czuję się szykanowany za swoje poglądy niezależnego systemowca.

Wracając do tematu wątku (bo widzę wycieczki osobiste pod swoim adresem) nadmieniam, że z wejściem w system FOTO jest podobnie jak z pracą "za miskę ryżu". Na miskę wystarczy, ale na ryż już niekoniecznie. Lepiej wybrać dobry ryż (domyślnie obiektyw) niż pozostać z pustą miską w ręku (domyślnie aparat foto).

Kolekcjoner
24-06-2022, 23:22
Jako obywatel tego forum uprzejmie informuję iż czuję się szykanowany za swoje poglądy niezależnego systemowca.


:lol:

cauchy
25-06-2022, 14:46
Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.

candar
25-06-2022, 20:13
Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.

?????????

Rozwiń bardzo proszę swoją myśl: "sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom" Plizzzzzzz!

Jakaż to sytuacja zmusi canona do takiego kroku? Azaliż zamkną swoje fabryki produkujące OBIEKTYWY, które zaprojektowali pod ML i oddadzą zarobek "innym producentom"?

Wytłumacz mi przy okazji dlaczego Nikon w najnowszej serii Z zamiast "udostępniać patent" na szkła z mocowaniem "Z" innym producentom kupuje licencję od Tamrona i produkuje pod swoim już szyldem szkło 28-75 f/2.8?

zdebik
25-06-2022, 20:17
Canon niczego nie musi udostępniać. Jak ktoś chce Sigmy/Tamrony niech kupi Sony.

marfot
25-06-2022, 21:06
Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.

Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.

candar
25-06-2022, 23:00
Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.

:lol:

ROTFL!

Takie rzeczy to tylko na tym forum :) Jak mocno trzeba być zaślepionym logo, aby (za przeproszeniem) pisać takie kocopoły o Tamronie i Sigmie!

1/Sony ma tzw. otwarty bagnet i każdy producent obiektywów ma dostęp do protokołów między puszką a szkłem.

2/Tamron to spółka akcyjna. Sony jest głównym akcjonariuszem Tamrona i posiada 14,80% akcji https://www.tamron.com/ir/stockbond/stockbond_04.html Sony jako największy akcjonariusz rządzi. Reszta mniejszych inwestorów to banki i firmy ubezpieczeniowe, czyli inwestorzy pasywni, którzy o obiektywach fot. nie mają zielonego pojęcia. Rządzi ten kto ma większościowy pakiet. To chyba wyjaśnia, czemu Tamron nie robi szkieł dla N i C oraz dlaczego Tamron sprzedaje Nikonowi licencję np. na obiektyw 28-75 ;)

8273

3/Sigma produkuje obiektywy na bagnet Sony FE od 2018 r.

8274

Zapewne gdy niezależni producenci będą mieli taką możliwość, zaczną oferować obiektywy także do canona RF o ile ten się na to zgodzi ;)

Kolekcjoner
25-06-2022, 23:35
Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.

Ciężko powiedzieć. Myślę że doskonale są zorientowani w sytuacji, jednak cały rynek foto się kurczy, sytuacja na świecie wiadomo jaka jest - podejmowanie decyzji o inwestycjach to ruletka.

Przemek_PC
26-06-2022, 10:41
Tak z ciekawości, co to za chory układ z S?

marfot
26-06-2022, 11:07
Tak z ciekawości, co to za chory układ z S?

Produkowanie szkieł FF dla ML tylko pod jeden bagnet.