PDA

Zobacz pełną wersję : Filmowanie przy pomocy DSLR



SebaSeba
25-03-2022, 19:36
Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
Stąd moje pytanie:
Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
Czekam na Wasze opinie

cohontes
25-03-2022, 23:25
Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
Stąd moje pytanie:
Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
Czekam na Wasze opinie

Jeśli jesteś nastawiony stricte na foto to np. warto zainteresować się Fuji X-T3. W tej cenie, szczególnie przy uwzględnieniu sprzętu używanego dostajesz 4k60fps, 10bit HLG co już naprawdę robi robotę.

Kolekcjoner
26-03-2022, 22:35
Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
Stąd moje pytanie:
Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
Czekam na Wasze opinie

Jak jesteś nastawiony na "kręcenie filmów" to kup kamerę.

atsf
27-03-2022, 03:30
Ostatni Canon, który nie kręcił żadnych filmów, to był bodajże 50D. Od tamtej pory Canon mógłby wystawiać swoje aparaty na wystawie sprzętu rolniczego, bo co jeden, to kumbajn (kapitalne urządzenie mechaniczno-bateryjne, a juści nowość), goli, strzyże, krawaty wiąże i usuwa ciążę, a ja bym chciał aparat, który nie ma żadnych opcji w menu do filmowania, mikrofonu i gniazdek do mikrofonu, i żadnych piprztyków do tego służących. Chociaż to ostatnie czasami się daje skonfigurować do jakiejś niefilmowej funkcji.

marfot
27-03-2022, 10:09
Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.

DSLR do kręcenia filmów warto uzupełnić o kilka użytecznych drobiagów.
Propozycja Canona :lol::
https://www.canon.co.uk/cameras/eos-5d-mark-iv/4k-video/

7779

Kolekcjoner
27-03-2022, 15:58
DSLR do kręcenia filmów warto uzupełnić o kilka użytecznych drobiagów.
Propozycja Canona :lol::
https://www.canon.co.uk/cameras/eos-5d-mark-iv/4k-video/

7779

:mrgreen::lol: