PDA

Zobacz pełną wersję : [battle] Kubaman vs. czornyj vs. vinc3



Kubaman
12-06-2006, 21:13
Hej,
dzisiaj birez zapodał mi ciekawy tematę. Może ktoś się skusi na bitwę ze mną na konkretnym spektaklu tańca współczesnego?

Warunki sa następujące:
- ten sam spektakl, czyli w Krakowie. Najbliższy 23.06 (piątek) o godzinie 19.00 w NCK. Bilety po 5PLN.
- bez flesh'a :)
- fotka ze spoktaklu, pani zapowiadająca odpada ;)

birez oczywiście zrejterował :lol: , mimo, że ma teraz szkło lepsze ode mnie.
Czy znajdzie się chętny? A najlepiej cała masa chętnych?

pozdrawiam
Kuba

vinc3
18-06-2006, 10:24
Hej,
dzisiaj birez zapodał mi ciekawy tematę. Może ktoś się skusi na bitwę ze mną na konkretnym spektaklu tańca współczesnego?


jesli 'bijesz sie' z nowicjuszami - to ja jestem chetny :D

birez
18-06-2006, 12:39
Nie zrejterowal ale o tej porze bede posrodku wyjazdu sluzbowego hen za Krakowem !

A w ogole, to z tego co widze, to te koncerty zawsze sa w jakichs taki terminach ze albo mnie w krakowie nie ma, albo co, bo to juz ktorys raz taki nieprzystajacy termin :-/

Kamila
18-06-2006, 13:25
Fajna walka sie zapowiada :)

SenK
18-06-2006, 14:15
Jezuu.. w ten piątek nie moge bo ide na wernisarz do kumple.. a z Tobą Kubaman bym powalczył.. toż to posiadam 20d + sigma 70-200 f/2.8 :] Byloby dośc wyrównanie ;) (Oprócz tego, że Ty masz ogromne doświadczenie a ja malutkie w tego typu fotach)

Kubaman
22-06-2006, 20:40
Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany to podaję małą korektę:

koncert odbędzie się jutro o 18.00 w NCK

zachęcam choćby rekonesansowo, może się okazać, że się wam spodoba.

czornyj
29-06-2006, 10:26
Ponieważ widzę że ostatnia battle nie wypaliła, chciałbym odświeżyć temat i zaproponować Pierwszą Bitwę Intersystemową w Niesprzyjających Warunkach Oświetleniowych :lol:(niestety, w zeszłym tygodniu miałem szkło w serwisie)

W sobotę o 19:00 znowu pląsają w NCK-u - termin jest wprawdzie ze wszech miar beznadziejny, lecz Kubaman, jeśli tylko masz czas i ochotę - en garde! ;) Ja i mój gazeciarski aparat jesteśmy do dyspozycji :D

Kubaman
30-06-2006, 09:40
Tak jak pisaliśmy na PM będziemy się bić jutro ;)

Wszystkich zainteresowanych zapraszam, może to być wojna wielofrontowa.
Jutro w NCK występuje profesjonalny zespół zagraniczny City Dance Ensemble
BalletMet. Jeśli chcecie robić zdjęcia powinniście się z nimi skontaktować i zapytać o pozwolenie na focenie bez lampy (Czornyj dostał bez problemu). Telefon dostępny na stronie WWW.

P.S> mała prośba z mojej strony - wyłączcie beepery AF

vinc3
30-06-2006, 09:44
Ponieważ widzę że ostatnia battle nie wypaliła, chciałbym odświeżyć temat i zaproponować Pierwszą Bitwę Intersystemową w Niesprzyjających Warunkach Oświetleniowych :lol:(niestety, w zeszłym tygodniu miałem szkło w serwisie)

W sobotę o 19:00 znowu pląsają w NCK-u - termin jest wprawdzie ze wszech miar beznadziejny, lecz Kubaman, jeśli tylko masz czas i ochotę - en garde! ;) Ja i mój gazeciarski aparat jesteśmy do dyspozycji :D

hm. w sobote o 19 - to ja się piszę.

o, przy okazji: 1 lipca, czyli też w sobotę - od 12tej do 15tej będzie II Turniej Rycerski - w planie są pojedynki ma miecze, topory i cepy bojowe, i pląsy dam dworu przy muzyce z epoki :-)

battle, anyone?

gdyby ktos chcial sie mowic dokladniej, gg: 2135894

Jac
02-07-2006, 23:22
no i jak Panowie, dowiemy sie jak poszlo? ;-) chyba nie bedziecie teraz przez tydzien robic selekcji zdjec :mrgreen:

vinc3
03-07-2006, 08:15
no i jak Panowie, dowiemy sie jak poszlo? ;-) chyba nie bedziecie teraz przez tydzien robic selekcji zdjec :mrgreen:
wywołać trzeba... zeskanować.... :rolleyes:

Jac
03-07-2006, 09:36
wywołać trzeba... zeskanować.... :rolleyes:
upss... no fakt ;-)

Kubaman
03-07-2006, 10:57
no spotkaliśmy się wszyscy trzej (choć vinc3 gdzieś uciekł na końcu :-( )
Spektakl był bardzo dobry, zawodowe zespoły baletowe z USA, najwyższy poziom jaki można sobie wymarzyć. Do tego bardzo dużo układów i spora różnorodność - tematyczna, oświetleniowa, choreograficzna. Myślę, że bitwa może być ciekawa 8)

Proponuję dać sobie czas do piątku-soboty, bo takie zdjęcia z definicji wymagają spokojnej selekcji i starannej i żmudnej obróbki (ciemno, strasznie ciemno).

Zastanawialiśmy się z czornym nad ilością zdięć, myślę, że 2 lub trzy od każdego to niezły pomysł, da lepsze pojęcie o wydarzeniu :roll:

vinc3
03-07-2006, 11:24
no spotkaliśmy się wszyscy trzej (choć vinc3 gdzieś uciekł na końcu :-( )
trzeba bylo od razu moic ze po spektaklu idziemy na piwo ;-)



Proponuję dać sobie czas do piątku-soboty, bo takie zdjęcia z definicji wymagają spokojnej selekcji i starannej i żmudnej obróbki (ciemno, strasznie ciemno).

oj, ciemno, faktycznie. a tancerze jakos nie chcieli statycznie pozowac ;-)
zrobic cokolwiek było pewną sztuką, tym ciekawiej sie calosc zapowiada, moim zdaniem.



Zastanawialiśmy się z czornym nad ilością zdięć, myślę, że 2 lub trzy od każdego to niezły pomysł, da lepsze pojęcie o wydarzeniu :roll:
ok, po 3 zdiecia od kazdego. zakladamy dowolna seleckje, czy np. umawiamy sie ze dajemy kazde zdiecie z innego wystepu? zeby potem sie nie okazalo ze glosowanie jest nad 9ma portretami smutnego mopa ;-)

czornyj
03-07-2006, 13:18
Na wstępie pragnę podziękować za sympatyczne i ciekawe spotkanie! Co do prezentacji - jest nas trzech, więc optymalne wydają mi się dwuzdjęciowe serie, aby ułatwić ogarnięcie całości, lub ew. serie trójkowe, ale ze zdjęciami mniejszych rozmiarów. Sugeruję zachowanie takich samych rozmiarów zdjęć, aby prezentacja była schludna. Co do taktyki selekcji zdjęć - zachowujemy dowolność, oczywistym jest, że każdy będzie się starał dobrać zestaw tak, by był możliwie atrakcyjny

Kubaman
03-07-2006, 13:49
proponuję rozmiar 600x400, 400x600 lub dla kwadratu 600x600. Dwa zdjęcia, czy trzy?

czornyj
03-07-2006, 14:16
Ok. Co do ilości zdjęć w serii, to sam nie wiem - może niech vinc3 się wypowie ;)

Jac
03-07-2006, 14:49
dobra panowie zeby bylo jasne poprawilem tytul watku a wy ustalcie ostateczna date publikacji no i czekamy ;-)


ps. tylko nie kwadraty ;-)

Kubaman
03-07-2006, 17:28
ps. tylko nie kwadraty ;-)
jac, to nie jest kwestia maniery, tylko po prostu czasami nie da się inaczej sensownie skadrować :)

vinc3
03-07-2006, 18:01
Ok. Co do ilości zdjęć w serii, to sam nie wiem - może niech vinc3 się wypowie ;)
hmmm... 600x400/400x600/600x600 brzmi ok, proponuje przyjac ze dajemy 1, 2 lub 3 zdiecia o tych wymiarach.
wiem ze Wy te zdiecia juz macie... przepraszam, ja potrzebuje wiecej czasu - chocby na zeskanowanie.
to... jaki termin publikacji ? moze sobota, g. 18:00 ?

pozdrawiam

vinc

czornyj
04-07-2006, 11:24
Vinc, dobrze byłoby jednak zaprezentować zunifikowane zestawy, by nie wprowadzać zamętu. Mnie jest zasadniczo wszystko jedno - wybrałem już 3 zdjęcia, ale bez problemu mogę jakieś wyeliminować. Jeślibyś miał problem z dostępem do skanera, daj znać.

vinc3
08-07-2006, 10:35
i co i co? juz sam sie nie moge doczekac Waszych zdiec :)

Jac
08-07-2006, 11:08
No i czekamy na Kubaman'a ;-) :mrgreen:

EDIT: troche sie publikacja przesunie pewnie kolo 23 bo tak wraca Kubaman, wyslal mi te zdjecia kolo 17 na dwa rozne @ ale na zadna wiadomosc jeszcze nie doszla :-(
jak dojedzie @ zanim wroci Kubaman to wrzuce sonde... wot technika :-(

rysiaczek
09-07-2006, 01:35
zestaw pierwszy (a wlasciwie pierwsze dwa zdjecia) - zdecydowanie poleczka wyzej od reszty.:)

Tomasz1972
09-07-2006, 09:36
Zdjęcia na bardzo wysokim poziomie :) , sam nie wiem który zestaw wybrać :(

Jednak po dłuższym zastanowieniu zestaw nr dwa :)

Paszczak
09-07-2006, 09:38
dzień dobry :)

do rysiaczek: a potrafisz powiedzieć dlaczego? moim skromnym zdaneim jest inaczej i ja potrafię to wytłumaczyć. Chciałabym w ogóle usłyszeć opinie pozostałych głosujących, bo wynik jest nieco zaskakujący jak dla mnie.

Jac
09-07-2006, 10:23
Wogole ocenianie zestawow jest bardziej klopotliwe niz pojedynczych zdjec ;-), tak wiec pokrotce o moim wyborze... w kategorii najlepsze pojedyncze zdjecia wybral by nr 3 z 2 zestawu tam widac taniec, jest radosc, i "ciekawa figura" plus przestrzen... no poprostu mi sie podoba naj... pozostale dwa zdjecia z tego zestawu maja krzywe kadry :-( szkoda ze to nie zostalo poprawione na etapie postprocesu, calosc prezentowala by sie znacznie lepiej... zestaw pierwszy niestety kuleje pod wzgledem jakosci, dosc mocno zaszumione - rowniez mozna to bylo poprawic na etapie postrprocecu plus chyba troche zbyt ciasno kadrowane malo powietrza, najlepsze zdjecie pierwszego zestawu to w/g mnie 3, no i zestaw 3 ... najlepszy jakosciowo, kadry rowniez ciasne ale nie az tak i ogolne wrazenie najlepsze, jako jedno zdjecie wybral bym z niego 2

Gratulacje dla wszytkich, mam nadzieje ze beda rewanze :-)

Paszczak
09-07-2006, 10:36
Jac, taniec to nie tylko radość. Taniec to ekspresja i doskonałość ruchowa. Dla mnie zdjęcie, które wymieniłeś jako najlepsze jest po pierwsze nieczytelne. Postacie są jedna na drugiej, bez zbliżenia robi się wieloczłonkowa klucha na scenie :). Do tego jest poruszone, a tanecznie nie przedstawia żadnej imponującej pozy. I jeszcze w serii odpada, bo jest czarno białe i nie pasuje do reszty.

Zgadzam się z tobą co do zestawu pierwszego - najlepsze jest ostatnie, choć cała lewa połowa jest nieczytelna, bałagan.

Jac
09-07-2006, 11:02
Jac, taniec to nie tylko radość.
wiem ;-)


Taniec to ekspresja i doskonałość ruchowa.
no wiem ;-)


Dla mnie zdjęcie, które wymieniłeś jako najlepsze jest po pierwsze nieczytelne. Postacie są jedna na drugiej, bez zbliżenia robi się wieloczłonkowa klucha na scenie :). Do tego jest poruszone, a tanecznie nie przedstawia żadnej imponującej pozy. I jeszcze w serii odpada, bo jest czarno białe i nie pasuje do reszty.
no widzisz :-) a mi sie ciagle najbardziej podoba, masz troche racji ze jakosc kuleje i ze do serii nie pasuje, ale jako jedno wybral bym wlasnie to za ta "kluche" :lol: podoba mi sie poprostu, ot co ;-)

Paszczak
09-07-2006, 12:49
no dobrze, ale czy są jakieś wyznaczniki podobania się? :)
przekaz oddający atmosferę? kompozycja? balans (ale nie jakiejś bieli :smile: ) - w sensie równowaga na zdjęciu lub jej świadome łamanie?

Tomasz1972
09-07-2006, 12:54
Moim zdaniem . Każdemu może podobać się coś innego . Osobiście oglądając fotki nie zwracam uwagi na poszczególne elementy , tylko na zdjęcie jako całość . Zdjęcie podoba mi się lub nie . Jeżeli brałbym pod uwagę fragmenty , elementy , itd to doszedłbym np do wniosku że tancerka mogła mieć inny ubiór i wtedy fotka byłaby lepsza ;)

Paszczak
09-07-2006, 13:10
W taki sposób to ja moge oceniać spódnice w supermarkecie, a nie zdjęcia na konkursie. Estetyka i dobry smak powinna decydować o podobaniu się, i trzeba to mieć. Hamburgery sa popularne, ale nie estetyczne.

Tomasz1972
09-07-2006, 13:14
W sumie to się nie znam na ocenianiu , jednak oceniając stojak ze spódnicami w supermarkecie , oceniam całość a nie pojedyncze spódnice .
Tak samo oceniając fotkę patrzę na całość , a nie na fragmenty , gdyż każdy fragment może być doskonały , a razem dawać obraz nie do przyjęcia.

Jac
09-07-2006, 13:24
i dlatego o gustach sie nie dyskutuje ;-)

Paszczak
09-07-2006, 13:24
nie chodziło mi przecież o rozbijanie całości i analizę jak w laboratorium :)
Pisałam o tym, że "bo mi się spodobało jak pierwszy raz rzuciłem okiem" jest metodą godną kultury masowej, a nie znawców tematu, od których się na tym forum roi ;)

Czekałam na jakieś konkretne uwagi dlaczego tak oceniacie, bo patrząc z boku, nijak nie mogę się z waszymi decyzjami zgodzić - i mnie to intryguje. A tu proszę, chłopcy piszą, że "oni tak mają". Rozczarowałam się.

Jac
09-07-2006, 13:28
Czekałam na jakieś konkretne uwagi dlaczego tak oceniacie, bo patrząc z boku, nijak nie mogę się z waszymi decyzjami zgodzić - i mnie to intryguje. A tu proszę, chłopcy piszą, że "oni tak mają". Rozczarowałam się.
no ja przeciez napisalem, ze podoba mi sie kompozycja czyli proporcje wielkosci tancerzy do pozostawionego 'powietrza' oraz figura tancerzy i ich radosc w tym momencie, calosc dla mnie poprostu gra.

Paszczak
09-07-2006, 13:50
OK, to daje pewien pogląd na Twoje poczucie estetyki :)

Jac
09-07-2006, 14:08
OK, to daje pewien pogląd na Twoje poczucie estetyki :)
jasne :mrgreen: nawet wiele sie mozna dowiedziec ;-)

Tomasz1972
09-07-2006, 14:16
Paszczak : może sam napiszesz na który zestaw głosowałeś i dlaczego ?

Paszczak
09-07-2006, 14:48
akurat teraz nie mogę napisać, kwestia dobrych manier :)

Tomasz1972
09-07-2006, 14:56
akurat teraz nie mogę napisać, kwestia dobrych manier :)
Dobrą manierą byłoby głosowanie i krytyka fotek , a nie krytykanctwo innych wypowiedzi.

Paszczak
09-07-2006, 15:01
głosowałam!
krytykanctwo jest wtedy kiedy uważam, że nie masz gustu?
Przepraszam, ale ja to rozumiem inaczej. Jak się skończy, to napiszę co i jak, ale teraz nie wypada, już mówiłam.

MMM
09-07-2006, 15:10
głosowałam!
krytykanctwo jest wtedy kiedy uważam, że nie masz gustu?
Przepraszam, ale ja to rozumiem inaczej. Jak się skończy, to napiszę co i jak, ale teraz nie wypada, już mówiłam.
Dokładnie mam taki sam punkt widzenia, proponowałem jakiś czas temu żeby zabronić komentowania w czasie kiedy trwa jeszcze głosowanie.
Widzę jednak pewien minus takiego rozwiązania. Po głosowaniu zainteresowanie komentowaniem będzie znacznie mniejsze.

Paszczak
09-07-2006, 15:16
hmm, to znaczy ja myślałam o sobie tylko - bo mam taką sytuację, a nie o komentowaniu w ogóle.

Komentowanie jest dobre i za mało go w tym dziale. Wygrywają dziwolągi, zainetersowanie wzbudzają bitwy gdzie wszystkie zdjęcia są poniżej krytyki, a te ciekawe bitwy nie zbierają wartościowych komentarzy. Nie piszę konkretnie o tej bitwie ale ogólnie. Czyżby faktycznie syndrom forum dla maniaków sprzętu :confused:

Jac
09-07-2006, 15:25
hmm, to znaczy ja myślałam o sobie tylko - bo mam taką sytuację, a nie o komentowaniu w ogóle.

Komentowanie jest dobre i za mało go w tym dziale. Wygrywają dziwolągi, zainetersowanie wzbudzają bitwy gdzie wszystkie zdjęcia są poniżej krytyki, a te ciekawe bitwy nie zbierają wartościowych komentarzy. Nie piszę konkretnie o tej bitwie ale ogólnie. Czyżby faktycznie syndrom forum dla maniaków sprzętu :confused:

Troche w tym jest racji bo polaczyla nas wlasciwie nie tyle fotografia co sprzet, jednakze czesc ludzi to juz ma zasoba i mysla teraz o lepszych zdjeciach czesciej niz o lepszym sprzecie ;-) wiec sie powoli zmienia na plus... ale to wymaga czasu

z drugiej strony twoje podejscie do mnie jest nie fair, oceniam to zdjecie wedlug wlasnych kryteriow, pewnie mam inne podejscie do tanca, pewnie tez i wiedze na jego temat, nie znam sie na figurach precyzji ruchu itp...

Moze sie myle i nie bede nigdy w Jury konkursow tanca - ale jako "publicznosc" oceniam te trzy zestawy - tak jak widze.

Z drugiej strony, czy sadzisz ze ktos teraz odwarzy sie skomentowac zdjecia nie narazajac sie na krytyke z twojej strony? ;-)

Paszczak
09-07-2006, 15:37
nie wiem :) ale co to ja jestem jakaś Bardzo Ważna Osoba? Nikt się pewnie mną nie będzie przejmował.

Nie uważam, zebym była niasprawiedliwa. Staram się zrozumieć, i takiej odpowiedzi oczekiwałam, co tak naprawdę sprawia, że decydujecie się na takie, a nie inne oceny. Oczywiście nie intrygowało by mnie to, gdybyście zagłosowali na najlepsze zdjęcia, ale jeśli głosujecie na te gorsze (przede wszystkim według mojej oceny fotograficznie gorsze) to jestem ciekawa dlaczego? Na razie moim typem jest brak dobrego gustu, ale to przecież żadna obelga, ja nie czytam poezji, bo nie mam gustu do poezji :)

MMM
09-07-2006, 18:22
Wahałem się miedzy 1 a 3. Oba zestawy nieźle pokazują dynamikę, a to mi się akurat w tego typu zdjęciach najbardziej podoba.
Ostatecznie przeważyła.... jakość i trochę lepsza kolorystyka zestawu 3 :mrgreen:. Po prostu moje poczucie estetyki cierpi kiedy widzę zdjęcie szerokości kilkuset pikseli z takimi szumami i bandingiem :mrgreen:

P.S Tak wiem, jestem o....

Cichy
09-07-2006, 23:01
O ja, pierwszy zestaw to na bank Nikon ! :)

Paszczak
10-07-2006, 13:42
Wahałem się miedzy 1 a 3. Oba zestawy nieźle pokazują dynamikę, a to mi się akurat w tego typu zdjęciach najbardziej podoba.
Ostatecznie przeważyła.... jakość i trochę lepsza kolorystyka zestawu 3 :mrgreen:. Po prostu moje poczucie estetyki cierpi kiedy widzę zdjęcie szerokości kilkuset pikseli z takimi szumami i bandingiem :mrgreen:

P.S Tak wiem, jestem o....
o dziękuję :)
a co myślisz o zdjęciu nr 2 z pierwszego zestawu? Gdyby nie ono, dla mnie faktycznie walka byłaby na poziomie niuansów w kolorach i czystości zdjęć pomiędzy 1 i 3.

MMM
10-07-2006, 21:05
a co myślisz o zdjęciu nr 2 z pierwszego zestawu?
Niezła. Ciekawy, statyczny moment równowagi.
W ocenie choreografii dobry nie jestem. Chcesz mi uświadomoć że się nie znam? ;)

Paszczak
10-07-2006, 21:11
no tego nie musze akurat udowadniać :)
dziękuję bardzo za opinię, znów kolejny kroczek w wyrabianiu sobie zdania o gustach i poczuciu estetyki :)

MMM
10-07-2006, 21:30
no tego nie musze akurat udowadniać :)
dziękuję bardzo za opinię, znów kolejny kroczek w wyrabianiu sobie zdania o gustach i poczuciu estetyki :)
Chyba oczekujesz zbyt wiele od użytkowników tego forum. To nie jest portal fotografii artystycznej, choć niektórzy na pewno mają takie ambicje. Uświadom proszę nas wszystkich i przedstaw swój punkt widzenia, teraz już wypada :)

czornyj
10-07-2006, 22:27
Wypada od samego początku. Wg mnie nie wypada snuć niejasnych aluzji, gry półsłówek i niedopowiedzeń, znacznie bardziej deprecjonujących daną pracę niż otwarta krytyka oparta na jasnych i logicznych argumentach.

snowboarder
10-07-2006, 23:11
czornyj ma absolutna racje. Takie za przeproszeniem pieprzenie
niczemu nie sluzy, nie jest zadnym komentarzem do zdjec
tylko belkotem o estetyce i pewna forma wywyzszania sie.
Komentarze moim zdaniem sa potrzebne, bo to czesc zabawy
i rzeczywiscie po ptokach to nikomu sie nie bedzie chcialo.
Trudno jednak komentowac bez konkretow i z tego bedzie
zawsze wynikalo na co sie glosowalo... I chyba nie jest w tym nic
zlego.
Konkretnie jesli chodzi o wasze zdjecia, to szczerze po prostu
nie wiem, na ktory zestaw zaglosowac. I tu moze a propos
zestawow. Uwazam, ze to kompletnie chybiony pomysl.
Skupmy sie na jednym zdjeciu. Jesli zle wybrales - twoj problem.
Ale rozcienczanie sie na drobne tutaj powoli tworzy jakies
wodniste pseudo turnieje z kilkoma osobami pokazujacymi po
trzy zdjecia. Nie ma to zadnego sensu.
W waszym przypadku podoba mi sie np 2-gie i 3-cie zdjecie
trzeciego kompletu, ale pierwsze jest tak okropne, ze odrzuca
mnie od calego zestawu.
Pierwszy zestaw odstaje technicznie niestety, na co trudno
przymknac oko...

Naprawde skupmy sie na jednym dobrym zdjeciu i nie rozmieniajmy
dobrego pomyslu bc na drobne.

Wini
10-07-2006, 23:44
Tak sobie czytam ten wątek/temat i dzięki niektórym wypowiedziom chyba rozumiem tego pilkarza Zidanea :x

Kubaman
11-07-2006, 18:44
chodzi ci o wypowiedź Cichego :rolleyes:
Komentarz jest dobry jeśli jest dobry, a jeśli jest kiepski, to jest kiepski.
Nie wiem do której kategorii zaliczysz swój.

EDIT: Dobra, może skończymy ten konkurs, widać kto wygrał, nic się nie zmieni i pora może oddać zwyciezcy honory. Będzie się za to można swobodniej wypowiedzieć, a nie zaprzeczam, ze i ja mam sporo do powiedzenia.

czornyj
11-07-2006, 22:21
Kubaman, ja też ;)

Snowboarder ma rację - pomysł z zestawami był do luftu. Ludzi przytłoczyła ta ilość zdjęć i dla świętego spokoju głosowali na zestaw pierwszy.

Paszczak - zdjęcie drugie z zestawu pierwszego istotnie jest beznadziejne. Ale za to jest niebieskie, a to jego olbrzymi atut :D.

Cichy, a to niby dlaczego? Nikon na 1600 ISO nie szumi ni cholery, tu masz dowód:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/nonojs.jpg)

MMM
11-07-2006, 22:34
Nikon na 1600 ISO nie szumi ni cholery, tu masz dowód
Kupuję Nikona. D200? ;)

Kubaman
12-07-2006, 10:41
czornyj, gratuluję!
generalnie wartało by, żebyśmy sobie sami z vincem pogadali o tych zdjęciach, bo ja nie ukrywam, że przeżyłem pewną frustrację. Może niekonieczenie na forum, ale z chęcią odbyłbym sesję psychoterapeutyczną ;)
I jeśli nikt się nie boi, to powiem co myślę, szczerze.

Generalnie chłopaki - pomijając moje zdanie odnośnie konkretnych fotek, jestem pełen podziwu, że dobrze sobie poradziliście z warunkami. No może jeszcze nie perfekcyjnie ;) ale naprawdę duże uznanie.

czornyj
12-07-2006, 11:08
Kubaman, wielkie dzięki ;)
Niestety, moim fotkom cholernie wiele brakowało, ale sam ukręciłem bicz na własną d...ę - z tchórzostwa praktycznie wszystko pojechałem na 3200 ISO. Mogłem wprawdzie, jak słusznie zauważył Jac, załatwić sprawę Ninją czy inną francą, ale uznałem, że byłoby to trochę nie fair.

Słowa wielkiego uznania należą się vinc3 - obaj z Kubamanem mieliśmy cyfrowe profi-korpusy i jasną teleoptykę, a mimo tego dzielnie stawił nam czoła ze zwykłym analogiem... no, gwoli ścisłości troszeńkę "powered by Nikon" :lol:

I jeszcze jedno - pozwolę sobie tutaj na małą obronę mojego sposobu kadrowania. Uważam, że ciasne kadry bardzo sprzyjają zdynamizowaniu przedstawień. I nie jestem tu raczej jakimś wyjątkiem ;) :

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.artnieuws.nl/oudemeesters/edgar_degas/Degas.etoile%5B1%5D_tm.jpg)

vinc3
12-07-2006, 12:25
czornyj, gratuluję!
generalnie wartało by, żebyśmy sobie sami z vincem pogadali o tych zdjęciach, bo ja nie ukrywam, że przeżyłem pewną frustrację. Może niekonieczenie na forum, ale z chęcią odbyłbym sesję psychoterapeutyczną ;)
I jeśli nikt się nie boi, to powiem co myślę, szczerze.

Generalnie chłopaki - pomijając moje zdanie odnośnie konkretnych fotek, jestem pełen podziwu, że dobrze sobie poradziliście z warunkami. No może jeszcze nie perfekcyjnie ;) ale naprawdę duże uznanie.

masz na mysli sesje na PM, czy psychoterapie przy browarze?
glosuje na zestaw - tfu! - pomysl 2 :-)

czornyj: gratulacje :)

z w ogole to... kiedy rewanz?

vinc3
12-07-2006, 12:28
a w ogole, to... najchetniej to bym sie spotkal i obejzal wiecej tych zdiec, i poromzawial o nich. temat imho byl przeciekawy.
to bylo moje pierwsze starcie z baletem, miejsce na wszystkie mozliwe bledy....
a z porownania wynika jasno ze jest sie od kogo uczyc. i nie ma co zwalac winy na body sprzed 1001 nocy i amatorskie szklo.

vinc

Kubaman
12-07-2006, 12:44
z w ogole to... kiedy rewanz?
odpada, więcej nie popełnię tego błędu.

z chęcią się spotkam i pokażę odbitki :)

Cichy
12-07-2006, 12:59
Cichy, a to niby dlaczego? Nikon na 1600 ISO nie szumi ni cholery

No ale jednak na tamtych zdjeciach jest wyraźnie widoczny Nikonowy szum, po tym je poznałem..

czornyj
12-07-2006, 13:03
Cichy, bo tamte - jak już wspomniałem - były na 3200 :D

Kubaman, też się chętnie spotkam pogadać!

Cichy
12-07-2006, 13:25
Cichy, bo tamte - jak już wspomniałem - były na 3200 :D

Kubaman, też się chętnie spotkam pogadać!

No proszę Cię. Mam ci pokazać 3200 z 5d ? :)

Na razie takie, jak znajde ciekawsze to wrzuce..


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img225.imageshack.us/my.php?image=iso32001hq.jpg)

czornyj
12-07-2006, 14:13
Cichy, chodzi mi o to, że po prostu popełniłem błąd robiąc na 3200, bo niestety w Nikonie przy tej czułości nagle cholernie spada jakość, o czym wcześniej doskonale wiedziałem. Należało nie wychodzić pow. 1600 i byłoby ok.
To, że 5D da się pracować na 3200 nie ma tu nic do rzeczy.

MMM
12-07-2006, 15:07
I jeszcze jedno - pozwolę sobie tutaj na małą obronę mojego sposobu kadrowania. Uważam, że ciasne kadry bardzo sprzyjają zdynamizowaniu przedstawień.
Z dynamiką można też trochę szerzej.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/2/9482_487975.jpg)

vinc3
12-07-2006, 15:39
odpada, więcej nie popełnię tego błędu.
nie gadaj, ja dostalem po nosie bardziej :-)


z chęcią się spotkam i pokażę odbitki :)
:) weekend?