PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Caprure One PRO



djpete
12-06-2006, 18:41
Witam wszystkich serdecznie
wykonałem kilka zdjęć w formacie RAW (posiadam Canona 350D) zgrałem grzecznie zdjęcia na komputer i otworzyłem w C1. Kiedy przekonwertowałem je do JPG moim oczom ukazał się psychodeliczny obraz złożony z różnych kolorów nie przypominający wogóle zdjęcia które zrobiłem. Na komputerze też zainstalowany jest standardowy ZoomBrowser - on tez daje ten sam psychodeliczny efekt przy próbie przekonwertowania pliku RAW do JPG. Zastanawiam się jaki jest tego powód czyżby obydwa programy kłóciły się ze sobą a może powinienem zmienić coś w ustawieniach?
PROSZĘ O POMOC!:(

bundy
12-06-2006, 18:43
Witam wszystkich serdecznie
wykonałem kilka zdjęć w formacie RAW (posiadam Canona 350D) zgrałem grzecznie zdjęcia na komputer i otworzyłem w C1. Kiedy przekonwertowałem je

Jaka wersja Capture One? Może to jakiś staroć bez suportu dla rawa z 350D?
Z drugiej strony ZoomBrowser'a masz chyba z kompletu z aparatem, prawda? I jeśli on robi taki sam numer, to coś jest nie tak.

djpete
12-06-2006, 18:48
Jeśli chodzi o wersję C1 to mam 3.7.3 a ZoomBrowser faktycznie robi ten sam psychodel, a to że jest coś nie tak to wiem tylko co? Spróbuję jeszcze raz zainstalować i jedno i drugie. Ale mimo wszystko

bundy
12-06-2006, 18:50
Jeśli chodzi o wersję C1 to mam 3.7.3 a ZoomBrowser faktycznie robi ten sam psychodel, a to że jest coś nie tak to wiem tylko co? Spróbuję jeszcze raz zainstalować i jedno i drugie. Ale mimo wszystko

Ja bym jeszcze spróbował podmienić kartę CF, bo może jest trafiona i pliki są uszkodzone (to że poprawnie się generują podglądy z rawa, jeszcze nic nie znaczy). Zgrywasz kablem z aparatu czy przez czytnik?

djpete
12-06-2006, 18:56
zgrałem kablem z aparatu ale dla odmiany mam te zdjęcia na laptopie i tam konwertują mi się do jpg prawidłowo więc coś musi być w sofcie, wczesniej konwersja w Zoomie nie była problemem. Sformatowałem komputer i wszystko zainstalowałem na czystym kompie i teraz to się zaczęło dziać

bundy
12-06-2006, 18:58
W tym psychodelu rozpoznaję jakby fotki z wesela (chyba panna młoda sobie tam gdzieś siedzi). Mam nadzieję, że to nie foty z komercyjnej roboty robią takie jaja :-) ;-)

Może spróbuj zgrać czytnikiem foty na ten komputer, albo przerzuć rawy z laptopa - mam wrażenie, że coś się u ciebie kopie na etapie zgrywania zdjęć z aparatu. Ale to tylko takie moje domysły - Winda jest generalnie nieprzewidywalne, więc przyczyna może być zupełnie inna .

djpete
12-06-2006, 18:59
to nie istotne jakie to foty bardziej zastanawia mnie problem;)

bundy
12-06-2006, 19:02
to nie istotne jakie to foty bardziej zastanawia mnie problem;)

Jeśli te foty zrzucone na laptopa są ok, to problem z kartą CF i samym aparatem możesz wykluczyć. Tak więc albo coś się dzieje podczas kopiowania (sterownik aparatu w Windzie) albo...sam już nie wiem co :-(

djpete
12-06-2006, 19:22
skopiowałem zdjęcia z aparatu na laptopa i na nim wszystko jest ok -mogę z rawami robić wszystko. Ale na laptopie przecierz djęć przerabiac nie będę więc te same pliki z laptopa skopiowałem na pc-ta. Ni tam dopiero pojawiły się efekty jak na zamieszczonym zdjęciu. Odinstalowałem C1 i Zooma. Jeszcze raz zainstalowałem C1 i dalej to samo. Może ktoś pomoże?

djpete
12-06-2006, 21:01
Przeinstalowałem nawet cały system. I też nic a na laptopiej wszystko działało tak działa. Widzę ze nikt mi chyba nie pomoże:(

gietrzy
12-06-2006, 21:34
Przeinstalowałem nawet cały system. I też nic a na laptopiej wszystko działało tak działa. Widzę ze nikt mi chyba nie pomoże:(
Zepsuta karta CF, źle (za szybko) nagrana płyta DVD lub uszkodzony dysk.

djpete
13-06-2006, 12:13
Jesli ktoś z forumowiczów zna szię na Capture One uzywa go od dłuższego czasu to prosze o podanie nr gg. Mam kilka drobnych pytań i będę wdzięczny za pomoc.

bundy
13-06-2006, 12:15
Jesli ktoś z forumowiczów zna szię na Capture One uzywa go od dłuższego czasu to prosze o podanie nr gg. Mam kilka drobnych pytań i będę wdzięczny za pomoc.

1997965 - używam C1 od 4 lat, może być? ;-)

bartosz108
13-06-2006, 22:13
Czasami rozwiązania są proste.
Podłącz inny czytnik i uzyj innej karty to zobaczysz gdzie problem.
Możesz sprawdzić także inny program np. www.irfanview.com
Nie jest to program do obsługi RAW ale je otwiera.
Jeśli nadal bedzie problem to znaczy że masz konflikt sprzętowy albo programowy w kompie.