PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa do EOS'a 300



Najduch
11-06-2006, 15:43
Wiam!

Zanim zaczne to się przywitam. jestem w koncu tutaj nowy :D

Wiem,ze podobne pytania przewijaja się tutaj co rusz, ale akurat na to nie znalazłem odpowiedzi (to znaczy takiej, która by mnie satysfakcjonowała).

Mam możliwość nabycia (200 zł to IMHO bardzo tanio) lampy do mojej 300. Mam tylko problem, która wybrać. A oto alternatywy:

SUNPAK Power Zoom 4000AF i Sigma EF-500ST

Możecie doradzić, którą wybrać. A może lepiej sobie obie darować??

Licze na opomoc, za którą z góry dziękuję

Silent Planet
11-06-2006, 16:27
Sunpaka sam mam.
W sumie jedyne co w niej może brakować to dwóch osi regulacji palnika ( jest jedna ).
Ma zoom ( 28-80 mm ), podświetlany wyświetlacz ( to detal, a ważny! ), szybko się ładuje, ma nawet sensowne wspomaganie autofokusa ( kod paskowy ).
Moc na full lub 1/16.
Możliwość wyboru pracy na drugą lamelkę.
Należy tylko pamiętać, że to lampa TTL, nie E-TTL.

Najduch
11-06-2006, 16:55
Dzięki za opinię. W sumie fakt, że tej jednej osi jakby brakuje :/ Ale to chyba nie bedzie taki problem.

A co do tego, ze to TTL to chyba tez nie będzie taki wielki problem.

Ale jeszcze się zasatanwaim i czekam na opinię :D

KuchateK
11-06-2006, 23:28
Liczac sie z opcja przyszlosciowa na sigmie wyjdziesz lepiej. Chyba ze jeszcze dluuuugo nie planujesz zadnej cyfry. Ale nawet wtedy bedzie Ci latwiej opchnac lampe wspolpracujaca z cyframi.

lucki
12-07-2006, 23:21
Znajomy miał tę sigmę w analogowej minolcie, jest bardzo mocna, jak go spotkam to zapytam czy chodzi z jego nową 7D.

danveld
13-07-2006, 01:26
a nie lepiej dołożyć 200zł więcej i kupić 420EX?
wyświetlacza moze nie ma, ale ma 2 osie, afa wspiera jak trzeba.
ja bym sie zastanowił.

gwozdzt
13-07-2006, 15:01
Wg mnie Sigma ST oraz 420EX to nie jest dobry wybór do EOS 300, ponieważ obie te lampy to takie automaciki nie posiadające zadnej możliwości wpływu na ich pracę (poza on/off HSS w 420EX oraz 1/1 + 1/16 w Sigmie).
Rzeczony EOS 300 też nie posiada żadnych mozliwości sterowania lampą, więc nie będzie nawet możliwa jakże ważna korekcja ekspozycji dla błysku, nie wspominając o synchronizacji na zamknięcie migawki czy innych ficzerach.
Sunpaka niestety nie znam, ale jesli posiada on chociażby korekcje błysku (FEC) to może być lepszym wyborem, niz dwie powyższe. Jeśli współpraca z cyfrówkami nie jest wymagana, to zwykły TTL wystarczy (a czasami może być nawet lepszy niż E-TTL).
Ponadto mogę dodać, że za podobne pieniadze (250-300zł) najlepiej poszukać 430EZ. Z cyfrówkami nie współpracuje, ale z kliszakiem EOS 300 będzie współpracować wspaniale.