PDA

Zobacz pełną wersję : Fotorgaf a Fotografik???



ryhu
21-10-2004, 21:11
jak w temacie. nie rozumiem czym się jedno od drugiego roznie. na moje oko niczym ale chcialbym sie upewnic, bo nieraz ktos mowi o kims fotograf a za chwile o tej samej osobie fotografik

tpop
21-10-2004, 21:27
"Słownik języka polskiego pod red. M. Szymczaka określa „fotografa” jako osobę wykonującą zdjęcia, zwykle zawodowo, „fotografik” zaś to ‘artysta fotograf, wykonujący fotografie o walorach artystycznych’. Rozwój fotografii oraz wyodrębnienie się różnych jej działów doprowadziło do powstania nowych nazw, bo – jak notuje ten sam słownik – istnieje również fotografika, czyli ‘fotografia artystyczna w odróżnieniu od fotografii stosowanej’. Fakt, że nie istnieje analogiczna forma czasownika nie ma – jak widać – większego znaczenia, jeżeli trzeba nadać nazwę nowemu elementowi rzeczywistości."

Pszczola
21-10-2004, 21:45
Co robisz? Fotografikuje! :lol:

ryhu
21-10-2004, 22:16
dzieki. powiem ze podejrzewalem tez taka mozliwosc. ciekawe kiedy jeszcze bedziemy jeszcze kogod nazywac d-fotografem :D. milej nocy wszystkim zycze bo jutro trzeba do szkoly na 9 dotrzec :-(

Tomasz Golinski
21-10-2004, 23:45
hmm. niektórych można nazwac fotografem do d. ;)

Vitez
22-10-2004, 03:37
Co robisz? Fotografikuje! :lol:

I wlasnie dlatego ja nie kombinuje z podzialem fotografow na artystow i nieartystow - kazdy, kto fotografuje jest dla mnie fotografem, niezaleznie artysta czy pstrykacz - chodzi o nazwe czynnosci 8) (tak jak kazda dziewczyne pozujaca do zdjecia nazywam "modelka" ).

muflon
22-10-2004, 08:00
O, to mnie podbudowales. Jestem fotografem :)

JaW
22-10-2004, 08:53
FotoGrafik - jak sama nazwa wskazuje, dopieszcza mocno swoje fotki jakims PS-em czy inszym Corelem. Dodaje rozne szumy, zdejmuje kolor, jak mu przypadkiem wyjdzie ostra fotka to rozmywa... wtedy jest Artystą, a jego praca to Sztuka.

kekacz
22-10-2004, 12:55
Tego fotografika to wymyslili chyba tylko w Polsce, na swiecie czy artysta czy nie, okresla sie slowem fotograf. Nasi musieli sie dowartosciowac, w koncu artysta to brzmi dumnie ;-)

A juz mnie dobilo kiedy ta piekna z "Najslabszego ogniwa" Szczuka Kazimiera zadala pytanie z dziedziny "fotografika" a chodzilo o migawke :D

Triszer
22-10-2004, 20:57
A juz mnie dobilo kiedy ta piekna z "Najslabszego ogniwa" Szczuka Kazimiera zadala pytanie z dziedziny "fotografika" a chodzilo o migawke

He, a niby taka mondra :wink:

Przemek Białek
22-10-2004, 21:23
z reguly jest tak fotograf jest zawsze zabiegany za kasa i pieprzy jakosc swoich fotek bo czeka kiedy tylko nastepy klient przyjdzie!
a fotgrafik to ktos powolny co zastanawia sie 30 min nad kadrem i zawsze ma czas poczekac a dotego jest wyluzowany i sie nie denerwuje !

ryhu
23-10-2004, 09:24
mi przyjaciel kazal zostac fotografikiem bo to lepiej brzmi :shock:

ide pofotografikowac bo bede mial troche czasu zebi sie pozastanawiac nad kadrem, jak sie foty udadzato zeskanuje negatyw i rzuce pod publiczna ocene forumowiczow

Silent Planet
23-10-2004, 10:05
ide pofotografikowac bo bede mial troche czasu zebi sie pozastanawiac nad kadrem, jak sie foty udadzato zeskanuje negatyw i rzuce pod publiczna ocene forumowiczow
Powinno brzmieć: "idę pofotografikować bo będę miał trochę czasu, żeby się pozastanawiafikować nad kadrem, jak się foty udadzą to zeskanowifikuję negatyfik i rzucę pod publiczną ocenę forumowiczowików" :wink:

No, i to jest sztuka przez duże SZ. 8)