PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać białe tło?



Baal
08-06-2006, 17:54
Witam,

Jak uzyskać białe tło? Może to być np. prześcieradło grube i w Photoshopie za pomocą "Krzywych" zretuszowane?

sico
08-06-2006, 18:55
Raczej lepsze będzie papierowe, mozna kupić w rolce, ale to zależy co chcesz fotografować...

Baal
08-06-2006, 18:59
Portret. Tzn. bardziej takie zdjęcia, że modelka stoi na białym tle. A typowo fotograficzne tło tego typu jest bardzo drogie. I zastanawiam się czy jest szansa ominąć chwilowo takie koszta. Bo mam białe tło ale długości 4 metrów, ale to za krótkie będzie.

sico
08-06-2006, 19:43
Możesz spróbować poszukać odpowiedniego materiału w "resztkach" są jeszcze takie sklepy z resztkami materiału, bo zszywać kilka prześcieradeł to dosyć karkołomna prowizorka :/

totus
08-06-2006, 21:52
cos bialego, przescieradlo, brystol, cokolwiek, bez zadnych zmarszczek i spalic to porzadnie mocnymi swiatlami

Baal
09-06-2006, 12:43
A czy jedno prześcieradło nie będzie prześwitywać?:) Sico ale obecnie nie dam rady kupić profesjonalnego tła.

totus
09-06-2006, 15:12
no jak powiesisz je na pomaranczowej scianie to bedzie

Baal
09-06-2006, 15:14
Słuszna uwaga :) (joke) Bardziej chodziło mi oto że będę wieszał to albo na typowo drabinkach (takich jak na w-fie się ćwiczy) albo na dwóch prętach (zalezy jak sobie wykombinuje). Ale dziękuje spróbuje i tego :)

totus
09-06-2006, 16:23
no to plachta styropianu pod spod

Baal
09-06-2006, 19:20
Całkiem niezły pomysł :) A masz jeszcze jakieś inne pomysły jak uzyskać białe tło? Na wypadek gdyby ten zawiódł :)

Zakk Wylde
09-06-2006, 19:59
Hmmmm..... ostatnio robiłęm zdjęcia na białym tle... ja do tego użyłem prześcieradła (oczywisćie musiałem uruchomić żelazko :D) i było git :D

Możesz jeszcze uzyć silnego światła na nie aby zniwelowac zmarszczki :D

Baal
09-06-2006, 20:26
Zakk Wylde - a móglbyś pokazać zdjęcia jakie zrobiłes?

Zakk Wylde
09-06-2006, 20:31
Nie mam ich ze soba bo od tego czasu na partycji co były moje wszystkie zdjęcia "przez przypadek" stał sie format....

ale jak uda mi się przywrocic zdjęcie to ci pokaże jakie sa efekty.

Jarek Kubicki
11-06-2006, 15:09
Chyba nikt nie wspomniał o podświetleniu (na przykład) prześcieradła od tyłu.
Efekt daje to taki (http://www.photo.net/photodb/photo?photo_id=4299757), oczywiście nie musi byc to tak sylwetkowe, wystarczy się inaczej pobawić swiatłem.

alpi
27-08-2006, 21:23
No fajnie. A ja mam pytanie.

Z czego (dla amatora o skromnych możliwościach finansowych) można zrobić czarne tło?

... wspomniałem o bardzo skromnych możliwościach finansowych na coś profi?
... BARDZO SKROMNYCH

aptur
27-08-2006, 21:28
No fajnie. A ja mam pytanie.

Z czego (dla amatora o skromnych możliwościach finansowych) można zrobić czarne tło?

... wspomniałem o bardzo skromnych możliwościach finansowych na coś profi?
... BARDZO SKROMNYCH


Weź to białe prześcieradło o którym była mowa wcześniej i zafarbuj :)

Gregklukowski
26-11-2006, 23:56
Chętnie sie dowiem co to jest profesjonalne tło...

SimOn!
27-11-2006, 00:04
No fajnie. A ja mam pytanie.

Z czego (dla amatora o skromnych możliwościach finansowych) można zrobić czarne tło?

... wspomniałem o bardzo skromnych możliwościach finansowych na coś profi?
... BARDZO SKROMNYCH

No analogicznie do bialego.. czarny material: zaslony, nazuty czy inne koce itp. Wazne aby nie byly splowiale lub zakurzone. Sprawdza sie tez material o lekko pluszowej powierzchni, nie odbija swiatla i nie robia sie przez to jasniejsze "plamy" na tle. Do tego oczywiscie trzeba dobrze swiatlem zagrac.

Routlaw
27-11-2006, 00:04
Proponuje przestudiować ten wątek (http://canon-board.info/showthread.php?t=16143&highlight=agrow%B3%F3knina). Dzisiaj własnie kupiłem 6m agrowłókniny o szerokości 1,6m zapłaciłem 25zł w Castoramie. Jutro pewnie ją przetestuje...

MaciekH
27-11-2006, 00:09
Chętnie sie dowiem co to jest profesjonalne tło...
Domyślam sie że takie które nazywało sie tłem fotograficznym od kiedy tylko go wyprodukowano i tylko do tego służy...

Ja osobiście kiedyś sie zaopatrzyłem w spory kawał białej agrowłókniny... Nie mam odpowiedniego oswietlenia by je dobrze oswietlic (tak zeby bylo zupelnie biale, baz "zmarszczek" i faktury materiału) więc gdy robie w RAWach konwertuje jedno zdjecie z prawidłowym naświetleniem, a drugie z kompletnie przepalonym/rozjaśnionym tłem. Później chwilka (ktrótsza albo dłuższa;) ) zabawy z warstwami w PS i jest zupełnie białe tło;)

Przykład:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://i42.photobucket.com/albums/e319/MaciekH/tlo.jpg)

Routlaw
27-11-2006, 00:44
No tak, ale miedzy włosami na dole widać ciemne tło :/

towersivy
27-11-2006, 08:40
Ale swiatło dalej pozostaje do bani :)
Agro.....jak na poczatek jest oki tylko nalezy kupic albo w wysokiej gramaturze albo robic kilka warstw aby była w miare gruba i nie przeswitywała.

Pzdr.

Routlaw
27-11-2006, 09:37
dzisiaj po pracy spróbuje tej mojej, kupiłem tak jak radzili Ci co już kupowali wczesniej tą grubszą.. :)

CASE
27-11-2006, 10:51
Nie mam odpowiedniego oswietlenia by je dobrze oswietlic (tak zeby bylo zupelnie biale, baz "zmarszczek" i faktury materiału)

E tam nie masz. Wystarczy zwykły halogen z czymś dla rozproszenia światła, i co najwazniejsze: nie świecić na tło pod kątem, żadnym, bo naturalne, że wszystkie fałdki rzucą cień i staną się uwypuklone. Ogólna zasada fotografowania materiału w fotografii reklamowej brzmi, żeby fotografować go oświetlając pod kątem 45 stopni, wtedy najlepiej widać fakturę. Czyli tu trzeba dokładnie odwrotnie.... I oczywiście lepiej, kiedy tło jest duuuże i możesz fotografowany "obiekt" odsunąć od tego tła jak najdalej. A jeśli chodzi o zrobienie czarnego z białego, to proponuję przetestować co się stanie, kiedy między obiektem a tłem będzie ponad 4 EV różnicy ;)