PDA

Zobacz pełną wersję : Canon RP wspomaganie af nie dziala



colinek333
31-10-2021, 23:07
Witam,
Mam problem z moim Canonem RP. Ostatnio zauwazylem ze nie dziala (nie wiem czy kiedykolwiek dzialalo) wspomaganie af w lampie youngnuo (taka czerwona kratka rzucana na powierzchnie). Dzieje sie tak z dwoma lampami ktore posiadam( yn600ex-rtII i yn568exII). Dodam ze po zapieciu tych samych lamp do 6d, wszystko dziala jak nalezy.
Spotkal sie ktos z takiem problemem?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

tombas
01-11-2021, 07:40
Tak jest i już, to nie kwestia lamp najwyraźniej Canon uznał ze to zbędny dodatek przy ml


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bangi
01-11-2021, 10:45
Z ML to nie działa. Wszystko jest ok.

bakulik
01-11-2021, 11:08
najwyraźniej Canon uznał ze to zbędny dodatek przy ml
Nie tylko Canon, w Sony też tak jest, pewnie tak samo w innych bezlusterkowcach.

colinek333
01-11-2021, 13:49
Dzieki za odpowiedzi. Nie fajnie. Jak ostatnio bylo ciemno rp sobie nie radzil. Dobrze ze mialem 6d ze soba.

candar
01-11-2021, 14:37
Z ML to nie działa. Wszystko jest ok.

Działa z ML. Jednak trochę na innych zasadach oraz z innymi lampami i sterownikami.

7023


Nie tylko Canon, w Sony też tak jest, pewnie tak samo w innych bezlusterkowcach.

Właśnie niekoniecznie. Najnowsze lampy reporterskie Sony mają wbudowane dodatkowe diody led pod palnikiem głównym do wspomagania AFa. Jeśli ktoś nie może żyć bez wspomagania AF a używa lamp zdjętych ze stopki aparatu to przykładowo sterownik Godoxa Quadralite Navigator X2 ma funkcję wspomagania AF-a (trzeba tylko w jego ustawieniach zmienić z DSLR na "MILC"). Vide https://www.youtube.com/watch?v=kvjUGnP7cuQ&ab_channel=QuadraliteTV Nawiasem pisząc przedwczoraj bez tego wspomagania w X2 bym niewiele zrobił w ciemnym klubie.

7021
7022

tombas
01-11-2021, 15:10
absolutnie nie chce się z Tobą wdawać w polemikę, to nie to :-) nie odważył bym sie i nie mam tyle czasu ;-) , ale tak nieśmiało chce tylko zauważyć, że nie tylko reklamowana (lub podana całkiem przypadkiem dla przykładu ;-) lampa Sony, ma diody led świecące stałym światłem (które tez może wspomagać AF i robić "klimat") mówię o EL-1 od Canona :-) i powiem że zupełnie niezle to działa, zwłaszcza ze mozna zmieniac barwę światła emitowanego przez lampe.
a tu jednak była mowa o zestawie body+ lampa na sankach, bez dodatków, to tylko tak, na marginesie... ;-)

candar
01-11-2021, 15:18
absolutnie nie chce się z Tobą wdawać w polemikę, to nie to :-) nie odważył bym sie i nie mam tyle czasu ;-) , ale tak nieśmiało chce tylko zauważyć, że nie tylko reklamowana (lub podana całkiem przypadkiem dla przykładu ;-) lampa Sony, ma diody led świecące stałym światłem (które tez może wspomagać AF i robić "klimat") mówię o EL-1 od Canona :-)
a tu jednak była mowa o zestawie body+ lampa na sankach, bez dodatków, to tylko tak, na marginesie... ;-)

Bazuję na tym czego używam i dlatego prostuję informacje, że "Z ML to nie działa", bo nie jest to prawda. Również dlatego właśnie napisałem o diodach LED wspomagających AF w lampach różnych producentów. Specyfikacji technicznej Canona Speedlite EL-1 akurat nie znam tak dokładnie, ale za cenę 5.600 zł faktycznie powinien również prasować, gotować i wyprowadzać pieska na spacer.

Jeśli znasz inne inne lampy Canona działające w podobny sposób - to proszę podziel się tym na forum, aby wszyscy skorzystali.

Pozdrawiam

tombas
01-11-2021, 15:26
Specyfikacji technicznej Canona EL-1 akurat nie znam tak dokładnie, ale za cenę 5.600 zł faktycznie powinien również prasować, gotować i wyprowadzać pieska na spacer.

a co ma do tego cena? zapłaciłem jestem zadowolony,spełnia moje oczekiwania mimo że nie wyprodzadza pieska na spacer, i tyle, jak cos jest drogie to od razu skreslasz? z podobnym "wstrętem" patrzysz na benntleya bentayge i lamborgini huracana?
(pamietaj, nie jestem Twoim wrogiem ) :-) PEACE

candar
01-11-2021, 15:39
a co ma do tego cena? zapłaciłem jestem zadowolony,spełnia moje oczekiwania mimo że nie wyprodzadza pieska na spacer, i tyle, jak cos jest drogie to od razu skreslasz? z podobnym "wstrętem" patrzysz na benntleya bentayge i lamborgini huracana?
(pamietaj, nie jestem Twoim wrogiem ) :-) PEACE

Pisze z punktu docelowego użytkownika u którego taka lampa nie stoi w gablocie za szybą. Zabiłem już trzy, albo i cztery lampy błyskowe. Kilka zaglebiło podczas zdjęć, jedna się utopiła. W przypadku lamp w cenach Passata (przyjmę Twoją nomenklaturę) nie mam stresu, że ktoś mi wyłamie lampę ze stopki na aparacie, wywróci statyw, czy też utopi lampę. Lampę za 5.600 zł już nieco trudniej wliczyć w koszty. Tyle ode mnie.

A podobno miało nie być polemiki :-) PEACE

tombas
01-11-2021, 15:52
Pisze z punktu docelowego użytkownika u którego taka lampa nie stoi w gablocie za szybą. Zabiłem już trzy, albo i cztery lampy błyskowe. Kilka zaglebiło podczas zdjęć, jedna się utopiła.
nie kupuje sprzetu zeby sie onanizowac patrząc na niego jak stoi w gablocie :-), nie licytujmy sie też , kto ile sprzetu "przerobił" utopił i przegrał w karty... nie o tym mowa, a tak na marginesie, to za pieniadze fotografuje ponad 20 lat i zrobionych blisko 500 slubów stawia mnie w rzędzie ludzi którzy cos tam wiedza i cos tam zrobili ;-) (inną sprawą jest to, ze zupełnie nie mam talentu, do tego co robie, a mimo to ludzie nadal chca mi płacaić, ale to opowieść na inna okazję );-)
PEACE ;-)

candar
01-11-2021, 16:01
nie kupuje sprzetu zeby sie onanizowac patrząc na niego jak stoi w gablocie :-), nie licytujmy sie też , kto ile sprzetu "przerobił" utopił i przegrał w karty... Nie o tym mowa, a tak na marginesie, to za pieniadze fotografuje ponad 20 lat i zrobionych blisko 500 slubów stawia mnie w rzędzie ludzi którzy cos tam wiedza i cos tam zrobili ;-) (inną sprawą jest to, ze zupełnie nie mam talentu, do tego co robie, a mimo to ludzie nadal chca mi płacaić, ale to opowieść na inna okazję );-)
peace ;-)

peace ;-)

bakulik
02-11-2021, 12:39
Najnowsze lampy reporterskie Sony mają wbudowane dodatkowe diody led pod palnikiem głównym do wspomagania AFa.
Lampy Canona mogą też wspomagać AF serią błysków, ale twórca wątku pytał o


taka czerwona kratka rzucana na powierzchnie
czyli emiter IR, a to niestety nie zadziała.