PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A95 - Kids&Pets - Dzieci i Zwierzęta



r--x
20-10-2004, 22:31
Ponieważ polska instrukcja jest tak trudno dostępna, że jej nie mam, mam pytanie.
Jak działa tryb "Kids&Pets" - "Dzieci i Zwierzęta"? Bo jak się go włączy to aparat zachowuje się jakoś dziwnie i szczerze mówiąc nie da się tym robić zdjęć tych dzieci czy zwierząt, obraz na LCD się jakoś zamraża, w międzyczasie te dzieci czy zwierzęta już się tak przemieszczą, że foto wychodzi bez sensu, o co tu chodzi???

Vitez
21-10-2004, 02:21
Strzelam: wlacza sie tryb ostrosci ciaglej czyli "sledzenia celu" ?

r--x
21-10-2004, 10:29
Strzelam: wlacza sie tryb ostrosci ciaglej czyli "sledzenia celu" ?
eee, a95 chyba nie ma trybu śledzenia ostrości... tak sobie myślę, czy to może ma związek z położeniem aparatu nisko przy podłożu.... ale nie wiem...

Tequil
21-10-2004, 11:43
mi sie tez wydaje ze ni ma

JaW
21-10-2004, 16:09
Ponieważ polska instrukcja jest tak trudno dostępna, że jej nie mam, mam pytanie.
Jak działa tryb "Kids&Pets" - "Dzieci i Zwierzęta"? Bo jak się go włączy to aparat zachowuje się jakoś dziwnie i szczerze mówiąc nie da się tym robić zdjęć tych dzieci czy zwierząt, obraz na LCD się jakoś zamraża, w międzyczasie te dzieci czy zwierzęta już się tak przemieszczą, że foto wychodzi bez sensu, o co tu chodzi???

Wg instrukcji to program ten jest przystosowany do robienia zdjec obiektom poruszajacym sie:
1. Program Kids&Pets jest przygotowany do odległosci: od 1 do 4 m (gdy zoom jest nastawiony na telefoto) lub od ok. 1 m do nieskonczonosci - dla pozostalych pozycji zoom.
2. W tym trybie aparat dobiera wysokie ISO

Nie bardzo kumam w czym masz problem - probowalem przed chwilka tego trybu, aparat łapie ostrosc, nastepuje półsekundowe zamrozenie obrazu, po czym pstryk - i jest fotka. Działa to średnio... ale działa.

r--x
21-10-2004, 17:49
Nie bardzo kumam w czym masz problem - probowalem przed chwilka tego trybu, aparat łapie ostrosc, nastepuje półsekundowe zamrozenie obrazu, po czym pstryk - i jest fotka.

Ależ nie! Aparat najpierw zamraża nie wiadomo po co obraz na pół sekundy,
a potem łapie ostrość jak to zwierzodziecię już jest kilometr dalej....


Działa to średnio... ale działa.

Właśnie z tym mam problrm, że to utrudnia focenie ww elementów i myślałem,
że czegoś nie wiem, albo trzymam aparat nie tą ręką, albo co innego... :-)

Ale dzięki za cytat z instrukcji!