PDA

Zobacz pełną wersję : 10D za 600 euro? i pytanie o Western Union.



krwisty
20-10-2004, 14:37
Witam,
Pisze na forum, aby od Was otrzymac opinie - czy to troche nie smierdzi - 10D za 600 euro? Podobnowoz, nowy, nieuzywany, z gwarancja europejska (wysylka z Londynu). Sprzedawca zyczy sobie przelew poprzez Western Union, na jego adres, z innym niz jego nazwiskiem - podobno wtedy pieniedzy nie moze wybrac (musi okazac dowod tozsamosci), nastepnie paczka przychodzi do mnie i jak uznam, ze wszystko jest ok - zmieniam nazwisko na jego, tak zeby mogl wybrac pieniadze.
Co o tym sadzicie? Czy to aby nie szwindel? Przyznam, ze cena jest atrakcyjna...

Pszczola
20-10-2004, 14:41
Ja bym raczej nie ryzykowal. jak pod tym adresem mieszka osoba o tym innym nazwisku, to mozliwy jest taki scenariusz, ze osoba ta jednak odbierze kase, a Ty aparatu nigdy nie zobaczysz. Zrobisz jak uwazasz, ale ja bym na takie rozwiazanie nie poszedl.

tpop
20-10-2004, 14:49
Rowniez nie radze takich interesow. Najtanszy jaki znalazlem w sieci na brytyjskich stronach kosztuje prawie 800 FUNTOW.
A tu niby za 500 EURO. I to jeszcze jakas mocno kombinowana forma transakcji Sadze ze wyslesz kase i .... i tyle! Aparatu nie zobaczysz.

A moze jeszcze dodasz, iz sprzedajacym jest nasz rodak?

Jurek Plieth
20-10-2004, 14:53
Najtanszy jaki znalazlem w sieci na brytyjskich stronach kosztuje prawie 800 FUNTOW.

Potwierdzam, Anglia jest dla nas potwornie droga jeśli idzie o sprzęt foto i w praktyce każdą rzecz u nas na Allegro można kupić taniej.

Pszczola
20-10-2004, 15:00
Droga, niedroga... to juz inna sprawa. Dla mnie propozycja jest za bardzo szemrana.

krwisty
20-10-2004, 15:02
Wysłany: 20-10-2004
Ja bym raczej nie ryzykowal. jak pod tym adresem mieszka osoba o tym innym nazwisku, to mozliwy jest taki scenariusz, ze osoba ta jednak odbierze kase, a Ty aparatu nigdy nie zobaczysz.
Tzn nazwisko to mam napisac ja, tzn moze byc dowolne nawet Grzegorz Brzęczyszkiewicz :lol:
ale widze, ze jednak odradzacie, wiec jak tylko sprzedam G3, to bede kierowal sie raczej w D60 + na poczatek 50mm 1.8

Pszczola
20-10-2004, 15:07
A moze warto rozgladnac sie wsrod znajomych obeznanych w sprzecie czy ktos do Londynu w najblizszym czasie nie jedzie i sprawe moznaby sfinalizowac na miejscu?

DariuszM
20-10-2004, 16:18
z tego co pamietam z mojej wysylki WU to najwazniejszy jest numer na przekazie - to ten numer ma głownie pamietac odbiorca, ew mozna dac tyez haslo - nie pamietam jak to bylo z nazwiskiem i czy mozna sobie jakos tak w locie zmienic - na formularzu nic takiego nie bylo...jak juz placic przez WU to najlepiej komus z ebaya, co ma setki dobrych komentarzy - wtedy ryzyko jest malutkie....

Jurek Plieth
20-10-2004, 16:21
Droga, niedroga... to juz inna sprawa.
Wcale nie inna, bo taka niska cena może nie być żadną okazją np. w Emiratach Arabskich, gdzie jest wyjątkowo tanio!

tpop
20-10-2004, 16:21
Czy ja mam zwidy czy na poczatku twierdziles iz ten Canon jest za 500 EURO? I nawet w tytule bylo chyba 500.

Pszczola
20-10-2004, 18:07
U mnie tez zwidy wystapily...

krwisty
20-10-2004, 19:08
Przepraszam, faktycznie bylo napisane 500 Euro, jednak, to byla pomylka - faktyczna cena 600 euro.

[ Dodano: 20-10-2004 ]
wlasnie przyszedl do mnie kolejny mail...


Dear customer,
I am an Allegro member with a 100% possitive feedback and I saw you'r interested in buying a CANON 10D and I would like to make you a special offert:I will sell you the same unit without the auction for a lower price than the other Allegro sellers.I can afford this because we buy the products in big quantityes and the producers offer us big discounts.
If you want to buy more than one product I will offer you a discount of 20% to the entire amount.About the transaction:I will use UPS for shipping and Money Order wire transfer.
About the shipment:I offer you shippment inssurance - INTERNATIONALY/INSIDE COUNTRY shipped.
If you are interested please advice me how many units you want to buy
I am looking forward to hear from you.
Thank you for your time and have a nice day!!!
Kindly Regards,

To ja juz tego calkiem nie rozumiem, co prawda uzytkownik tak naprawde ma "kopertke" i 0 komentarzy, wiec to pewnie wciaz lipa.

tpop
20-10-2004, 19:17
Daj sobie spokój bo śmierdzi to z daleka

krwisty
20-10-2004, 19:21
Wielkie dzieki za rade... tak tez myslalem, to by zwyczajnie bylo zbyt proste i zbyt piekne :) teraz wobec tego czeka mnie poszukiwanie jakiegos ladnego D60 - ktos z forumowiczow ma do sprzedania?:)
Pozdrawiam i dziekuje za rady

Tomasz Golinski
20-10-2004, 19:36
radzę jeszcze zgłosić kolesia do administracji allegro. za takie rzeczy się tam należą bany.

DariuszM
20-10-2004, 20:03
podaj jego nazwe uzytkownika :)
pobawimy sie z nim jak to oszust...:) z checia bym z nim ponegocjowal kupno kontenera 10D...:)

Vitez
20-10-2004, 21:33
Typowe szukanie naiwniaka, a gdy pieniazki by poszly to mialbys zero kontaktu.

Algier
20-10-2004, 21:56
Przepraszam, faktycznie bylo napisane 500 Euro, jednak, to byla pomylka - faktyczna cena 600 euro.

[ Dodano: 20-10-2004 ]
wlasnie przyszedl do mnie kolejny mail...


Dear customer,
I am an Allegro member with a 100% possitive feedback and I saw you'r interested in buying a CANON 10D and I would like to make you a special offert:I will sell you the same unit without the auction for a lower price than the other Allegro sellers.I can afford this because we buy the products in big quantityes and the producers offer us big discounts.
If you want to buy more than one product I will offer you a discount of 20% to the entire amount.About the transaction:I will use UPS for shipping and Money Order wire transfer.
About the shipment:I offer you shippment inssurance - INTERNATIONALY/INSIDE COUNTRY shipped.
If you are interested please advice me how many units you want to buy
I am looking forward to hear from you.
Thank you for your time and have a nice day!!!
Kindly Regards,

To ja juz tego calkiem nie rozumiem, co prawda uzytkownik tak naprawde ma "kopertke" i 0 komentarzy, wiec to pewnie wciaz lipa.

Dziś dostałem identycznego maila!!!

krwisty
20-10-2004, 21:58
No to krotko mowiac - podziekujemy...

MichalP
20-10-2004, 23:34
ewentualnie napisz jego dane.. moi znajomi sa w Londynie na 2 tygodniowym urlopie... moge sprawdzic czy sprzet faktycznie istnieje ... pewnie przy tej cenie jesli sprawny sami by kupili pare hehe :)

ryhu
21-10-2004, 21:29
moj baraciak dzis wyjechal do Londynu.....daj namiar to mi moze 10d przysle i niebede musial z usa sciagac ;-)