PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno używanego body?



Petrelos
05-06-2006, 20:42
Witam, jestem tu nowy i mam nadzieje, że taki temat nie jest już gdzieś stworzony na forum, a jeżeli tak to przepraszam (nie zdążyłem jeszcze całego przejżeć).

Moje pytanie jest proste:
Czy waszym zdaniem lepiej kupić nowe, a droższe body (w moim przypadku to będzie na 90% 10D) czy zaoszczędzić te kilka stów i np. wykożysatc na lepsze szkło?
A jeżeli kupowac używane to na co zwracać uwage? Czy da się na Zytniej sprawdzić ogólny stan aparatu, szczególnie stan zjechania migawki (wystawiają wtedy jakąś gwar czy co?)?

Z góry dzieki za odpowiedź:-)

ms714033
05-06-2006, 20:48
Przeczytaj:

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11397&highlight=10d

może jeszcze zmienisz zdanie?

mattnick
05-06-2006, 20:48
co nowe to nowe...lepiej imo kupić używane szkło (kasę niezaoszczędzoną na body zaoszczędzić na szkle)

towersivy
05-06-2006, 20:49
10D nie kupisz juz nowego to tak na wstepie :smile:
Mozesz sie udac na Zytnia ocenia Ci licznik migawki ale gwaranji Ci nie daja bo niby na co i z jakiej racji??

Pozdro.

alx_80
05-06-2006, 20:51
10D nowego chyba juz nie kupisz .... co do pytania nowy czy uzywany to jak zwykle bywa nie mozna dac jednoznaczej odpowiedzi wiele zalezy od Twoich oczekiwan
...wolisz np gwarancje czy ergonomie (20d uzywany czy 350d nowy) <- w tym wypadku nowy 350d bedzie tanszy
... ja osobiscie zamiast 10d to bralbym nowy 350d (lepsza martyca gwarancja itp) i zbieral na szkla a pozniej z czasem jak potanieja korpusy to FF (a 350d i jej rozmiary beda wtedy na plus jako rezerwowe body)
ale np Tobie moze przeszkadzac "ergonomia" 350d ( a raczej jej brak :)

a co do kupowania uzywanego sprzetu to uwazac by nie kupowac od Profi.. :) bo moze byc mocno zjechany :)) (ewentualnie sprawdzic na zytniej przebieg licznika)

JaroKacz
06-06-2006, 13:42
Jestem podobnego zdania: aparat nowy, a szkło może być używane.
Jeśli chodzi o kupno nowego aparatu, to dobrze jest mieć możliwość potestować przed zakupem, zobaczyć co faktycznie jest w komplecie, czy aparat ma oryginalne pudełko itp. Ja kupiłem 20D na Allegro.
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watek&group=pl.rec.foto&tid=8466292
Teraz gdybym kupował aparat to tylko w sklepie z oryginalną gwarancją.

Petrelos
06-06-2006, 17:35
He, po przejżeniu kilku wątków musze stwierdzic że większość opowiada się za 350D. Szczeże mówiąc od kiedy zdecydowałem się na kupno lustrzanki cyfrowej przemieliłem tony lektury na temat canonów i najbardziej przypadł mi do gustu 10D, ale z drugiej strony 350D tez jest dobry. w kazdym bądź razie wiem że jak zainwestuje w jeden albo drugi model to będzie zawsze canon (10D jeszce można kupić nową, tylko trzeba poszukać). No ale mysle że trzeba będzie kupić 350D, czyba że trafi sie jakiś niezajechany 10D.
pozdr i dzięki za odpwiedź

filip71
06-06-2006, 22:23
Ja też polecam 350D plus lepsze szkła.