PDA

Zobacz pełną wersję : canon eos r vs sony a7iii



goo5
25-06-2021, 00:50
Hej! Od dłuższego czasu planuje zakup nowego sprzętu fotograficznego. Obecnie fotografuję nikonem D5100 z obiektywem 35 mm 1.8. Mieszkam na Islandii gdzie pięknych widoków nie brakuje, często też podróżuję i zabieram sprzęt ze sobą. Często korzystam z statywu, żeby zrobić zdjęcia wspólne z mężem. Zastanawiam się nad tymi dwoma bezlustrami czyli Canonem eos r lub sony a7iii, im dłużej o nich czytam tym bardziej się w tym wszystkim gubię i mam coraz większy mętlik. Lubię robić zdjęcia portretowe, krajobrazów i zdjęcia reportażowe. Czy ktoś mógłby mi doradzić lub podpowiedzieć jaki aparat warto kupić? Jaki obiektyw byłby najlepszy? Myślę nad sigmą art 35 mm 1.4 i nad zoomem ale kompletnie nie wiem jaki wybrać. Oraz jaki sklep online jest godny zaufania? Wiem, że jest tu mnóstwo doświadczonych osób, które mają dużą wiedzę i będę wdzięczna jeśli, ktoś zechce się nią podzielić! Pozdrawiam!

becekpl
25-06-2021, 06:25
nie wiedziałem ze podkarpacie leży na Islandii

candar
25-06-2021, 07:40
Hej! Od dłuższego czasu planuje zakup nowego sprzętu fotograficznego. Obecnie fotografuję nikonem D5100 z obiektywem 35 mm 1.8. Mieszkam na Islandii gdzie pięknych widoków nie brakuje, często też podróżuję i zabieram sprzęt ze sobą. Często korzystam z statywu, żeby zrobić zdjęcia wspólne z mężem. Zastanawiam się nad tymi dwoma bezlustrami czyli Canonem eos r lub sony a7iii, im dłużej o nich czytam tym bardziej się w tym wszystkim gubię i mam coraz większy mętlik. Lubię robić zdjęcia portretowe, krajobrazów i zdjęcia reportażowe. Czy ktoś mógłby mi doradzić lub podpowiedzieć jaki aparat warto kupić? Jaki obiektyw byłby najlepszy? Myślę nad sigmą art 35 mm 1.4 i nad zoomem ale kompletnie nie wiem jaki wybrać. Oraz jaki sklep online jest godny zaufania? Wiem, że jest tu mnóstwo doświadczonych osób, które mają dużą wiedzę i będę wdzięczna jeśli, ktoś zechce się nią podzielić! Pozdrawiam!

Jeśli fotografujesz Nikonem i jesteś w tym systemie z różnymi obiektywami to naturalnym jest pozostanie w nim kupując nowego Nikona pełnoklatkowego: Z6 II, Z7 II , lub poprzednków Z6, Z7 + adapter FTZ. Możesz też kupić APS-C, czyli Nikona Z50.

Zmiana systemu na inny, którego w ogóle nie znasz oraz kolejne kompletowanie bardzo drogich obiektywów to dość słaby pomysł.


https://www.youtube.com/watch?v=Wd1VpotchKk&ab_channel=NikonEurope

Obiektywy w systemie Nikon Z https://www.nikonusa.com/en/nikon-products/camera-lenses/mirrorless-lenses/index.page


6409

Jacek_Z
25-06-2021, 11:38
Ma jeden obiektyw, tani APS-C, 35 mm. Gdyby miała 5 szkieł FF to co innego. A tak może wybrać system dowolny. Tym bardziej, że do Nikonów FF by nie miała żadnego szkła kryjącego cały kadr.

Ja nie mówię, że Nikon to zły wybór, Z6 (pierwszy) z 24-70/4 do krajobrazu jak znalazł. Lepszy by był Z7 (45 Mpx). 35 mm (piszesz o Arcie Sigmy) na pełnej klatce to nie jest zbyt szeroko.
Canon R - też dobrze, ma 30 Mpx, sporo detalu, więcej niż Sony A7 III (24 Mpx). Z Sony bym celował w A7 R (II - 42 Mpx).
O Mpx piszę dlatego, że krajobrazowcy lubią mieć full detalu.

candar
25-06-2021, 16:47
Mierzyłbym siły na zamiary. Matryca D5100 to 16 Mpix i pliki RAW ważą 12 MB. Natomiast RAWy z matrycy 42 Mpx w A7 R II ważą bez kompresji 82 MB, czyli prawie SIEDEM razy więcej. To siedem razy przekłada na możliwości sprzętu i przestrzeń dyskową, w którą trzeba będzie od razu zainwestować. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem 24 Mpix (A7 III, Nikon Z6).

goo5
25-06-2021, 22:19
Nie rozumiem, To, że mam napisane podkarpackie to oznacza, że nie mogę mieszkać na Islandii? Zresztą nie muszę się tłumaczyć i nie o tym jest wątek.

Kredek23
26-06-2021, 09:09
Wybrałbym Canon R + obiektyw RF 24-105 f4 IS USM. Do tego RF 35 mm f 1.8 IS STM. Sigma ART 35 mm f 1.4 daje ładny obrazek ale jest ciężka i do niej musisz mieć adapter z EF na RF.

robertskc7
26-06-2021, 09:35
EOSa R już nie kupisz w sklepach, więc jak chcesz nowy aparat, to pozostaje sony. Ze szkłem - jak wyżej. 24-105 plus 35 wystarczy na 100%

robcio
26-06-2021, 12:00
Nie wiem skąd mijająca się z prawdą informacja, że Eosa R już nie kupi w sklepach…