PDA

Zobacz pełną wersję : zużycie prądu - ON/OFF



pejot
18-10-2004, 13:48
Witam.

Nachodzi mnie od czasu do czasu tak myśl: dajmy na to, że w ciągu godziny mam włączony aparat non stop, i zrobię np. 10 zdjęć (bez wyłączania, usypiania)
i:
Sytuacja podobna- ta sama godzina, te same 10 zdjęć, ale w przerwach pomiędzy nimi aparat jest wyłączany.

Pytanie zaś brzmi- w którym przypadku mam mniejsze zużycie prądu? Słyszałem, że same uruchomienie aparatu pobiera go dość dużo- więc lepiej jest nie wyłączać go w ogóle, gdy np. wiem, że będę miał zaraz serię zdjęć (wesela) czy też wyłączać po każdym zdjęciu? Czy ktoś to testował, bądź ma jakąś dokumentację na ten temat?

Auwo
18-10-2004, 21:06
jezeli moge cos powiedziec w tym temacie - to mam wrazenie, ze wlasnie bez wylaczania czyli bez ustawiania przelacznika w pozycje off aparat pobiera mniej pradu - tak jak zauwazyles chodzi o rozruch. Zreszta trzeba by bylo podlaczyc miernik zeby to zbadac :)

Vitez
19-10-2004, 03:34
Testowac nie testowalem dokladnie ale wrazenie z uzytkowania mam podobne - nawet bez uzywania przycisku off a samo usypianie (auto power off) i budzenie sie aparatu - tak jakby troche mniej wytrzymywal przy ciaglym budzeniu sie, jak i przy wlaczaniu/wylaczaniu niz przy stanie "always on" .

Magik
19-10-2004, 15:01
Trzeba byc zawsze ON - trzeba byc zawsze czujnym :D

Auwo
19-10-2004, 15:11
Trzeba byc zawsze ON - trzeba byc zawsze czujnym :D
hehe, licho nie spi :)
Był za komuny taki plakacik - moze ktos widzial - napis na nim " BADŻ CZUJNY"

Magik
19-10-2004, 15:15
a tak na powaznie mam ustawiony sleep na 1 min, nie wiem czy naprawde mniej zyzywa,

Auwo
19-10-2004, 15:37
to tak jak ja. dyskusja czy mniej czy wiecej chyba nie ma wiekszego sensu - jedno jest pewne - na pewno wygodniej :)