PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 400mm 2.8. Monopod



lynxxx
21-05-2021, 21:13
Witam Wszystkich.
Po kilkuletniej przygodzie z nikonem, stałem się szczęśliwym posiadaczem canona R6 wraz z obiektywem 400mm 2.8 L IS USM.
Mój stary monopod odmówił posłuszeństwa. Chciałbym zakupić nowy i tu pytanie. Obiektyw dosyć ciężki. Monopod 10 kg udźwigu ok tylko czy dalej przykręcać na śrubę czy na jakąś przejsciówke szybko złączkę.Nie znam się.Proszę o pomoc.

Leon007
24-05-2021, 11:17
Do podobnego zestawu używam:

monopod Benro - dość duży i gruby, już nie pamiętam symbolu, oraz
głowicę kulową Triopo B-3 - już jej nie kupisz, ale też jest dość duża, podaję symbol jako punkt odniesienia.

Głowica ma osobną gałkę do ustawienia oporu ruchu i drugą do blokady - tak mi wygodniej. Użycie głowicy kulowej do monopodu umożliwia znacznie wygodniejsze posługiwanie się niż sam monopod lub monopod + tzw. głowica monopodowa. Oczywiście po drodze płytka szybkiego mocowania przykręcona do stopy obiektywu.

marfot
24-05-2021, 15:21
Monopod 10 kg udźwigu ok tylko czy dalej przykręcać na śrubę czy na jakąś przejsciówke szybko złączkę.Nie znam się.Proszę o pomoc.

Do monopodu przydałaby się głowica dżojstikowa typu Manfrotto 324RC2 lub 327RC2.
Trzeba wypróbować w boju. :)
Mozolenie się tradycyjną głowicą przystoi na statywie: jest czas, nic się nie zmienia.