PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie body do filmów na YouTuba - vlogi itp.



GarfiGROM
22-04-2021, 22:18
Witam,

potrzebuje pomocy przy zakupie sprzętu do filmów na YouTuba.
Chciałbym nagrywać filmy sprzedażowe, czyli ogranie produktu np. przyczep osobowych jak wyglądają jak działają itd.
Myślałem o zakupie pełnej klatki ze stabilizacją oraz 4K trafiłem na Canon EOS R ale nie wiem czy to dobry pomysł czy kupić coś innego?

Kiedyś używałem do fotografii 5D, mam różne obiektywy itd.

becekpl
22-04-2021, 23:33
lumix będzie ok, na yutubie jest mnóstwo materiału tym nakręconego

eos m10
23-04-2021, 11:27
Canon R jest ok. do filmów. Jeśli masz juz obiektywy na FF to dokup tylko adapter.



Witam,

potrzebuje pomocy przy zakupie sprzętu do filmów na YouTuba.
Chciałbym nagrywać filmy sprzedażowe, czyli ogranie produktu np. przyczep osobowych jak wyglądają jak działają itd.
Myślałem o zakupie pełnej klatki ze stabilizacją oraz 4K trafiłem na Canon EOS R ale nie wiem czy to dobry pomysł czy kupić coś innego?

Kiedyś używałem do fotografii 5D, mam różne obiektywy itd.

marfot
23-04-2021, 15:46
Myślałem o zakupie pełnej klatki ze stabilizacją oraz 4K trafiłem na Canon EOS R ale nie wiem czy to dobry pomysł czy kupić coś innego?
Kiedyś używałem do fotografii 5D, mam różne obiektywy itd.

R nadaje się oczywiście do filmowanie ale "przy okazji" to bardzo dobry korpus do focenia. Warto to brać pod uwagę.
Przy filmowaniu 4K występuje dość duży crop (ok. 1.7). Wynika to stąd, że rejestrowane są natywne pixele. Przy 1080p mamy pełną klatkę.
Aby to skompensować warto użyć UWA EF-S np C10-18. Obiektyw tani i dobry, z STM i IS. Wymaga adaptera ale jak masz inne szkła EF to adapter się i tak przyda.

K_f
23-04-2021, 20:57
Nagrywanie Eos R bez stabilizacji to jakaś porażka- trzeba mieć stabilizację w ręku :), chyba że podepniesz gimbala lub masz obiektyw ze stabilizacją.
Szukał bym czegoś na twoim miejscu ze stabilizacją, chyba że zamierzasz kręcić na statywie.

GarfiGROM
25-04-2021, 22:19
Co innego możecie mi polecić?
Najlepiej ze stabilizacja :)

marfot
26-04-2021, 08:59
Dużo filmików powstaje z użyciem Canon M6 mark II. To nie jest pełna klatka, no ale jest C-Log i inne filmowe dodatki.
Popularny do tego jest obiektyw M11-22 z dosyć skuteczną stabilizacją.

eos m10
26-04-2021, 17:04
Dużo filmików powstaje z użyciem Canon M6 mark II. To nie jest pełna klatka, no ale jest C-Log i inne filmowe dodatki.
Popularny do tego jest obiektyw M11-22 z dosyć skuteczną stabilizacją.

jesteś pewien że m6mk2 ma c-log?

--- Kolejny post ---

Wspomniany m6mk2 ma 5-osiową stabilizacje przy filmach i jest dość dobrze skomponowany pod ten typ zadań. Świetnie się sprawdzi przy ewentualnych foto. Generalnie godny polecenia. Obawiam się jednak, ze kolega przesadził z c-log. Natomiast Canon R ma i c-log i stabilizację dla video tez 5-osiową.

marfot
26-04-2021, 18:06
jesteś pewien że m6mk2 ma c-log?

W sumie już nie wiem? :roll:
Jak w czarny piątek pojawił się zestaw M6 II + EVF za 3K PLN to zacząłem szukać argumentów na upgrade mojego M50.
No i wpadł mi w oko ten wątek:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4447352
Utrwaliło mi się w głowie, że jest dostępny C-log i tak zostało.

eos m10
26-04-2021, 18:22
W sumie już nie wiem? :roll:
Jak w czarny piątek pojawił się zestaw M6 II + EVF za 3K PLN to zacząłem szukać argumentów na upgrade mojego M50.
No i wpadł mi w oko ten wątek:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4447352
Utrwaliło mi się w głowie, że jest dostępny C-log i tak zostało.

Bardzo ciekawe. Fajnie byłoby gdyby ktoś kto używa m6mk2 się odniósł, bo przy premierze korpusu wręcz recenzenci podkreślali, ze brak c-log, podobnie z resztą jak w 90d.