PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie lampami Yongnuo z poziomu Canon R6



pawela77
20-04-2021, 06:18
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie współpracy R6 z chińskimi lampami Yongnuo. Jestem posiadaczem dwóch modeli YN600EX-RT pierwszej generacji. Z racji wygody użytkowania tego body bez odrywania oka od wizjera zauważyłem, że w opcjach sterowania zewnętrzną lampą błyskową w trybie ETTL kompensacja mocy błysku jest niedostępna (wygaszone pole zmiany) . Jest to bardzo szybki i praktyczny sposób zmiany mocy lampy bez odrywania oka od aparatu. W trybie manualnym natomiast wszystko działa prawidłowo. Jak zacząłem ten sposób pracy testować parę dni temu zaciekawiło mnie, że na jednej z lamp mogę zmieniać te ustawienia w body a w drugiej nie. Natomiast dzisiaj już żadna z lamp nie daje mi tej możliwości. Z ciekawości podłączyłem obie lampy do Canona 6D i ten sam problem (nigdy wcześniej nie sprawdzałem tego rozwiązania w tym aparacie). Na koniec podłączyłem do obu aparatów starą poczciwą 580EX II i wszystko działa prawidłowo, czyli w menu obu aparatów mogę zmieniać wszystkie nastawy (ETTL i manualny). Przekopałem menu aparatów i lamp nie znalazłem żadnej opcji, która w jakiś sposób zasugerowała by mi, że jest odpowiedzialna za ten stan. Najdziwniejsze jest to, że jedna z nich działała wcześniej prawidłowo. Nie robiłem żadnej aktualizacji ustawień. Dlatego mam pytanie... czy ktoś z was się już spotkał z podobną sytuacją?.., albo wie jak ją naprawić?
Czy to jest jakieś ograniczenie współpracy aparatów cyfrowych canona z chińskimi podróbkami?... Dziękuję z góry za cenne wskazówki i porady.

zdebik
20-04-2021, 11:33
Jest ograniczenie, kup canony i wszystko bedzie działać. Waruneki są dwa, najlepiej nowe i z górnej półki.

marfot
20-04-2021, 17:53
Lekarstwem na większość problemów jest upgrade firmware. Obawiam się, że Yongnuo już nie wspiera wersji pierwszej. Wersja II ma nowe firmware polepszające współpracę z R5.