PDA

Zobacz pełną wersję : RawShooter - problem



Paweł Grabowski
02-06-2006, 20:38
Mam problem z RawShutter, mianowicie po otwarciu katalogu z RAwami rzez chwile wyswietla je prawidlowo , otwieram jeden plik i pojawia sie duzy gotowy do obrobki a po chwili wszystko zmienia kolory i ukazuja sie po cztery kopie w jednym pliku. Ponizej zdjecie jak to wyglada. Pomozcie


https://canon-board.info/imgimported/2006/06/a5be9d4ab32b53e9-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam Paweł

Rpoto
02-06-2006, 21:14
[QUOTE=Paweł Grabowski]Mam problem z RawShutter, mianowicie po otwarciu katalogu z RAwami rzez chwile wyswietla je prawidlowo , otwieram jeden plik i pojawia sie duzy gotowy do obrobki a po chwili wszystko zmienia kolory i ukazuja sie po cztery kopie w jednym pliku. Ponizej zdjecie jak to wyglada. Pomozcie


TU MASZ POMOC (http://www.pixmantec.com/)

mark_solo
02-06-2006, 23:00
Rawshooter Essentials nie wspiera plikow RAW z 30D. Musisz miec RS Premium wersja 1.0.3 z maja tego roku.

Paweł Grabowski
03-06-2006, 10:07
OK! dzwne tylko jest to ze jest to sztuczne ograniczenie. Bo na poczatku odczytuje pliki prawidlowo. Coz trudno co robic. Kupic i tak nie kupie bo sa inne programy. Np oryginalny Canona :-).

Pozdrowki
Paweł

Tomasz Golinski
03-06-2006, 12:22
Na początku prawdopodownie wyświetla zaszyte jpgi. A sztuczne ograniczenie to wina Canona.

Paweł Grabowski
03-06-2006, 15:15
A dlaczego wina Canona? Rawshutter to nie ich aplikacja. No chyba ze sobiekaza placic za protokoly zapisu Raw z 30D ktore sa inne niz w 20D co jest kretynizmem kompletnym bo przeciez to ten sam aparat od matrycy do pliku. Tak czy inaczej dlaczego RShutter lyka rawy z 20D a nie lyka z 30D tylko za te ostatnie trzeba placic za pelna wersje to jest dla mnie nie zrozumiale. Dziwna polityka firmy.


Pozdrowki
Paweł

akustyk
03-06-2006, 15:45
A dlaczego wina Canona? Rawshutter to nie ich aplikacja.
wina, nie wina, to tak szczerze mowiac, uzytkownika koncowego g... obchodzi to. fakt jest prosty: ta sama matryca i procesor obrazu, a z jednego korpusu sie otworzy pliki, a z drugiego sie nie da. tylko i wylacznie z powodu ograniczen wprowadzonych przez Canona. w dokladnie tym celu, zeby namieszac producentom trzecim, a osobom nawyklym do ich software'u rozwalic na jakis czas workflow :twisted:

oby takie postepowanie zaczelo sie odbijac czkawka na producentach sprzetu foto. bo na uzytkownikach odbija sie juz od jakiegos czasu.



No chyba ze sobiekaza placic za protokoly zapisu Raw z 30D ktore sa inne niz w 20D co jest kretynizmem kompletnym
z punktu widzenia firmy Canon kretynizmem nie jest, niestety...

mark_solo
03-06-2006, 23:56
Nie sądzę aby RSE na początku otwierał JPG jeżeli ich nie ma w pliku RAW. Na początku tworzy miniaturki na podstawie uproszczonych profili. Ja kupiłem RSP w zeszłym roku po promocyjnej cenie, gdyż odpowiada mi workflow i możliwości. Obiecnie dostaję update za darmo również do 30D. Jako użytkownik otrzymałem wersję beta w kwietniu. M. Tapes prosił wtedy o przesyłanie testowych zdjęć w celu weryfikacji profili. Prawdopodobnie profile do 30D nie są dokładnie takie same jak do 20D. Magne Nielsen do tej pory nie opracował profili do 30D i są obecnie w fazie alfa, co by świadczyło, że profile w 30D nie są tożsame z 20D.
Nie wyznawałbym takiej spiskowej teorii w stosunku do Canona. Ale oczywiście mogę się mylić.

Tomasz Golinski
04-06-2006, 00:37
Profile tu nic nie mają do rzeczy, gdyż nie chodzi o kolory, a o format pliku raw. I na 95% najpierw podczytywane są jpgi, bo niby po co byłby przeprowadzanie interpolacji, skoro chodzi tylko o thumby?

P_i_t_t
04-06-2006, 10:52
Mam to samo - tyle, że z 20D. W katalogu nie ma żadnych jpg-ów - tylko raw-y. Tak jak pisze Paweł przez chwilkę plik wygląda ok - wizualnie jak w Zoom Browserze, w tym czasie w LG rogu kręci się ikonka trybiku ;-) po czym całość się zmienia. Jakieś pomysły ?

Paweł Grabowski
04-06-2006, 14:06
A to zagwozdka bo podobno chodzilo o rawy z 30D a tu problem z 20D ? Moze mas zjakas stara wersje RSHootera ?

Pozdrowki
Paweł

mark_solo
04-06-2006, 14:15
Profile tu nic nie mają do rzeczy, gdyż nie chodzi o kolory, a o format pliku raw. I na 95% najpierw podczytywane są jpgi, bo niby po co byłby przeprowadzanie interpolacji, skoro chodzi tylko o thumby?

Jeżeli by tak było, że format plików jest inny w 20D i 30D to nie byłoby tak łatwo zrobic patch do ACR. Patch polegał na tym, że używano profili z 1, natomiat plugin nie brał pod uwagę, że nie ma na liście obsługiwanych aparatów 30D. Poza tym używałem IVIEW_MP w wersji przed pojawieniem się 30D i miniaturki tworzy poprawnie.

P_i_t_t
04-06-2006, 14:34
A to zagwozdka bo podobno chodzilo o rawy z 30D a tu problem z 20D ? Moze mas zjakas stara wersje RSHootera ?

Pozdrowki
Paweł

Nie - najnowsza ze stronki i też to samo.

Na forum pixmanteca jest sporo dot. "color issues" - będę musiał przejrzeć to w wolnym czasie - pytam tutaj bo może ktoś spotkał się z takim problemem, wszak wiele osób używa RSP.

mark_solo
04-06-2006, 22:54
Dokładanie taki problem występował dla 30D w wersji RSP 1.0.2, gdy RSP go nie obsługiwał. Dostałem wersję beta tzn. plik RawShooter.exe, który podmieniłem zamiast poprzedniego i wszystko zaczęło działać poprawnie. Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie. O ile tego nie zrobiłeś poprzednio.

P_i_t_t
05-06-2006, 13:59
Instalowałem wielokrotnie - bez zmian.

P_i_t_t
24-06-2006, 10:47
Ok - sam sobie odpowiem ;) - może kiedyś komuś się przyda

Poszukałem co nieco na forum Pixmanteca i znalazlem :


The first image is based on the camera settings, as represented in the embedded JPEG file in the RAW. That is what is viewed until the preview file is created in RSP. The defaults for RSP are "flat" so that you can make of them what you want. Just create a custom appearance, and you can apply it to all of the files (after the previews are made) and they will be as you like. The embedded JPEG that you are viewing first is meant to be "Technicolor" (high saturation and contrast and vivid colors, to appeal to the masses who also turn their bass and treble up on their car stereos and iPods. RawShooter lets you create any type of image look that you want, but by default, it is unprocessed, leaving the detail intact.

http://www.pixmantec.com/forums/showflat.php?Cat=0&Number=22760&an=0&page=4#22760

Program domyślnie ustawia wszystko na zero - "flat" - stąd spadek nasycenia i kontrastu.

Można sobie ustawić by proces (że tak powiem) "zerowania" był inny poprzez zmianę "processing parameters" wg. własnego gustu. Ustawienie to będzie później dotyczyć wszystkich otwieranych plików.

S.W.A.T
21-08-2007, 13:11
Tez mam 20D i mi koloruje zdjęcia na zolto.... pomozcie :)

pzdr.