PDA

Zobacz pełną wersję : Czy opłaca się kupić canona?



Adriano95
05-03-2021, 02:09
Hej!
Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

jotka
05-03-2021, 07:40
jeśli pytasz, to znaczy, że warto. Kup i rób zdjęcia. Puszkę i tak prędzej czy później wymienisz na inną.

marfot
05-03-2021, 09:03
Potrzebujesz body klasy 800D (ewentualnie 200D).
Dobra matryca, bardzo dobry AF.

eos m10
05-03-2021, 10:23
Hej!
Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Przyznam, że nie rozumiem takich postów. Autor uważa Canona za badziewie a jednocześnie pyta się czy go kupić. To wygląda na jakieś skłonności masochistyczne.

marfot
05-03-2021, 11:07
Przyznam, że nie rozumiem takich postów. Autor uważa Canona za badziewie a jednocześnie pyta się czy go kupić. To wygląda na jakieś skłonności masochistyczne.

Wymienione przez autora wątku puszki są rzeczywiście skromne.
W przypadku 800D natomiast Canon się postarał i zaoferował porządne body chociaż też "trzycyfrowe".

candar
05-03-2021, 12:46
Budżet na aparat 1.000 zł ? :)

Aparat fotograficzny, a tym bardziej lustrzanka sama z siebie zdjęć nie zrobi. Potrzebna jest do tego jeszcze dobra optyka, czyli obiektywy i w miarę sprawny fotograf potrafiący ogarnąć całą resztę po naciśnięciu sputu migawki. Przy budżecie 1k zł proponuję zostać przy smartfonach z dobra optyką, które "zrobią" od razu foty z większą rozpiętością tonalną niż ww. Canony z półki entry - level.

Jeśli już kupować to radzę iść w ML, czyli np. M6 za 1.100 zł https://www.interfoto.eu/?page=subprodukty&cat=697510&id=277 + Canon 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM EF-M https://www.interfoto.eu/?page=subprodukty&cat=519584&id=255



https://www.youtube.com/watch?v=5tszjxehcjg


Rób jak uważasz ;) Ale warto się zastanowić nad tym, co piszą koledzy powyżej.

becekpl
05-03-2021, 14:15
ja bym kupił Nikona

candar
05-03-2021, 14:37
ja bym kupił Nikona

ja też :) nawet kupiłem ;) ale jemu podobają się bardziej Canony 8-) tak więc...
jego zdaniem canon bardziej przyszłościowy, korpusy skropione łzami jednorożca w blasku księżyca (to wyjaśnienie cen serii R i szkieł do nich), te sprawy...

Eberloth
05-03-2021, 23:45
ale jemu podobają się bardziej Canony 8-) tak więc...
jego zdaniem canon bardziej przyszłościowy, korpusy skropione łzami jednorożca w blasku księżyca (to wyjaśnienie cen serii R i szkieł do nich), te sprawy...

Wykapałeś już resztki z zębów jadowych na dziś czy jeszcze masz jakiś zapas?

Tom77
06-03-2021, 16:20
Hej!
Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Z takim budżetem nie będzie różnicy czy wybierzesz Canona czy Nikona. Skup się nad tym co chcesz fotografować, wybierz szkło i zobacz co zostanie na body.

Kolekcjoner
07-03-2021, 23:03
ja bym kupił Nikona

No dokładnie. Po co się tak umartwiać ;)....