PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe gadżety foto na kickstarterze



Mohinder
02-03-2021, 02:31
Myślę, że to będzie bardzo fajny plecak

https://www.kickstarter.com/projects/thetopshelf/the-top-shelf-the-fastest-all-access-sling-camera-bag?ref=nav_search&result=project&term=the%20top%20shelf

I interesuje mnie taka głowica do statywu w wersji astro

https://www.kickstarter.com/projects/benropolaris/polaris-smart-electric-tripod-head?ref=5uc2q1&gclid=EAIaIQobChMI8Py9za2Q7wIVUvh3Ch16-QzEEAEYASAAEgJxuvD_BwE

jotka
02-03-2021, 07:26
będzie fajny ten plecak, o ile ten piprztyk (instant access button :) ) do otwierania tylnej części nie będzie się sam otwierał, powodując spektakularne wysypanie sprzętu na ziemię :)

Mohinder
02-03-2021, 08:45
To byłby niezły przypał i kosztowny. Myślę, że wiedzą jakiej wartości sprzęt będzie noszony w plecaku i wiedzą, czym grozi niedopracowanie.

robcio
02-03-2021, 10:04
Popatrzyłem na filmik jak to ma działać i w sumie w dobrym miejscu umieściłeś linka dla mnie ten dostęp w 1,1 sekundy na jakimś takim systemie opartym na przycisk jest właśnie gadżetem, co do dopracowania myśle, że gdyby producent był absolutnie pewny tego rozwiązania na klik nie montowały tradycyjnych zamków błyskawicznych prezentowanych jak na filmie „for extra safe” :)

Co do praktyczność tego szybkiego dostępu do aparatu to dyskusyjna kwestia bo zależy od stylu pracy ze sprzętem, ja jak robię zdjęcia to aparat mam w pogotowiu na pasku, na szyi, w ręku, a nie w torbie/plecaku. Natomiast gdy zdjęć nie robię nie ma w planie to w torbie i zupełnie mi nie zależy żeby na wyścigi aparat z niej wyjmować.

atsf
02-03-2021, 10:38
Ten plecak sam w sobie waży 1,9 kg :evil: Ja używam kabury Lowepro TopLoader 75AW, w której mam body z obiektywem 100-400 mm, a do niej mam przytroczoną torbę na obiektyw Camrock, w której mam C M2 lub C M5 z innym obiektywem, przykryte tylko klapami i niezapinane, ewentualnie zapięta jest klamra przy Lowepro i lekko zasunięty zamek przy Camrocku. Dwa aparaty gotowe do akcji z natychmiastowym dostępem. Wymiana obiektywu w terenie to zawracanie głowy; jak masz czas na wymianę obiektywu, to i plecak zdejmiesz. W kieszeniach przy Lowepro zmieszczę jeszcze ze dwa obiektywy do M, a przerobienie jej na plecak też nie stanowi problemu, bo wystarczy mieć drugi pasek z karabińczykami. Futerał na obiektyw Camrock, pomimo swego dość kiepskiego wykonania, jest obszerniejszy od analogicznego futerału Lowepro, i da radę w niego zmieścić np. C 550D + 55-250 STM

Bangi
02-03-2021, 11:26
Część pomysłów tam jest naprawdę kreatywnych ;)

https://www.optyczne.pl/16058-nowo%C5%9B%C4%87-Czy_kampania_crowdfundingowa_akumulator%C3%B3w_X-Tra_by%C5%82a_oszustwem_.html

jotka
02-03-2021, 16:01
używam kabury Lowepro TopLoader 75AW

nie masz obawy, że obiektyw włożony od góry, gdy cały ciężar szkła i body będzie się na nim opierał, się nie "rozklekocze"? Sam bym chciał coś poręcznego, ale jak widzę jakie luzy ma RF 24-105, to mam właśnie takie przemyślenia...

atsf
02-03-2021, 19:11
nie masz obawy, że obiektyw włożony od góry, gdy cały ciężar szkła i body będzie się na nim opierał, się nie "rozklekocze"? Sam bym chciał coś poręcznego, ale jak widzę jakie luzy ma RF 24-105, to mam właśnie takie przemyślenia...

Do takiego właśnie noszenia sprzętu zostały przewidziane kabury, i zresztą większość wszelkich toreb i plecaków. Kiedy sprzęt opiera się na przednim członie obiektywu, to on nie ma tendencji od podskakiwania w poprzek osi, co jest chyba gorszym wariantem, niż podskakiwanie wzdłuż osi, bo może prowadzić do luzów poprzecznych i rozjustowania układu optycznego. Ja to nie tylko tak noszę, ale nawet wożę w przednim koszu rowerowym po wszelkich wertepach, i nie zauważyłem, aby mi się jakiś obiektyw rozklekotał.