PDA

Zobacz pełną wersję : Converter szerokokątny, jaki polecacie?



jamto
26-02-2021, 18:09
Szukam czegoś bardziej szerszego niż 18 mm. gdyż CZASAMI brakuje mi. Odrzuciłem obiektyw bo to kolejny klamor w mojej kolekcji. Converter mi w zupełności powinien wystarczyć bo nie zajmuje dużo miejsca i potrzebny mi będzie raz na jakiś czas gdy jakiś budynek nie zmieszczę w kadrze. Polecono mi Canon WD58 (0,8x)ale praktycznie nie do znalezienia wśród używek (bo raczej chcę używkę) są natomiast 0.7 które PODOBNO są gorsze od 0,8. 0,7 podobno mają sporą dyfrakcję w porównaniu do 0,8. Podkreślam, że to opinia zasłyszana więc proszę mnie to nie zgilować. Pisze aby się utwierdzić w tym przekonaniu albo wręcz odwrotnie, zmienić zdanie, chyba że jeszcze coś innego jest godne polecenia za rozsądne pieniądze tzn 3-4 stówki.

Kolekcjoner
27-02-2021, 17:35
Żaden. To substytut, zabawka której szybko przestaniesz używać jak Cię zaczną wkurzać efekty - przede wszystkim zniekształcenia i jakość w rogach.

jamto
27-02-2021, 20:27
Żaden. To substytut, zabawka której szybko przestaniesz używać jak Cię zaczną wkurzać efekty - przede wszystkim zniekształcenia i jakość w rogach.

To samo zdanie masz o obiektywach ultra szerokokątnych?

Kolekcjoner
27-02-2021, 23:10
To samo zdanie masz o obiektywach ultra szerokokątnych?
Nie 8-).

atsf
04-03-2021, 00:30
Wkręcanie i wykręcanie konwertera może się okazać tak upierdliwe, że go znienawidzisz, i przestaniesz używać, więc lepiej nie trać na niego pieniędzy, i kup obiektyw.

Mohinder
04-03-2021, 00:38
Miałem kiedyś coś takiego, dostałem razem z aparatem jak kupowałem. Założyłem dwa razy, raz z ciekawości zaraz po zakupie i później kiedyś potrzebowałem szerzej. To był koniec jego żywota. Leżał gdzieś schowany i w końcu sprzedałem za parę euro. Odradzający Ci koledzy naprawdę wiedzą co mówią.

jotka
04-03-2021, 13:33
Samyang 14 :)