PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana 550d na inny



alex1964
20-02-2021, 11:09
dzień dobry
jestem posiadaczem zestawu : canon 550d , obiektyw 50 f 1,8 sigma 17-50 f 2,8, i canon 70-00 f4.Myślę o zmianie body i brałem pod uwagę d80 lub coś pełnoklatkowego , oczywiście wszystko używane, czy mógłby ktoś coś doradzić, czy to by było dobre rozwiązanie?, czy rzeczywiście po zmianie aparatu będzie odczuwalna różnica.
dziękuję za info i wszelkie porady

candar
20-02-2021, 11:34
dzień dobry
jestem posiadaczem zestawu : canon 550d , obiektyw 50 f 1,8 sigma 17-50 f 2,8, i canon 70-00 f4.Myślę o zmianie body i brałem pod uwagę d80 lub coś pełnoklatkowego , oczywiście wszystko używane, czy mógłby ktoś coś doradzić, czy to by było dobre rozwiązanie?, czy rzeczywiście po zmianie aparatu będzie odczuwalna różnica.
dziękuję za info i wszelkie porady

Zmiana na cokolwiek będzie odczuwalna, o ile znowu nie kupisz czegoś z tą samą matrycą 18 Mpix z 2009 roku :) Tak więc wszystko co będzie miało 24 Mpix i więcej będzie dobre.

Osobiście doradzałbym bezlusterkowce Canona bo DSLRY przestały być "modne" ;)

alex1964
20-02-2021, 13:38
a czy obiektywy , które posiadam będą się nadawać do bezlusterkowego, czy to inna bajka?

eos m10
20-02-2021, 13:44
dzień dobry
jestem posiadaczem zestawu : canon 550d , obiektyw 50 f 1,8 sigma 17-50 f 2,8, i canon 70-00 f4.Myślę o zmianie body i brałem pod uwagę d80 lub coś pełnoklatkowego , oczywiście wszystko używane, czy mógłby ktoś coś doradzić, czy to by było dobre rozwiązanie?, czy rzeczywiście po zmianie aparatu będzie odczuwalna różnica.
dziękuję za info i wszelkie porady

550d to staruszek, więc przejście prawie na wszystko będzie odczuwalne, oczywiście pod warunkiem że będzie później wydane. 80d to bardzo dobry aparat i tu róznica będzie moim zdaniem znaczna, bo jest znacznie nowszy i również o klasę wyżej od 550d. Jednak jak kolega wyzej pisze dziś raczej inwestuje się w bezlusterkowce. Nie wiem ile w sumie chcesz wydać? ale na poziomie 80d jest chyba wciąż dostępny Canon m6 ewentualnie jak koniecznie musisz mieć wbudowany wizjer to szukaj Canon m5. Obecnie popularnym modelem z takich tańszych Canona jest m50. Też przebije 550d mimo że to podobna klasa. Dostępny jeszcze jako nowy za ok. 2600-2700zł bez obiektywu, ale z adapterem na obiektywy lustrzankowe. Mógłbyś więc pozostać przy obecnie stosowanych szkłach.

alex1964
20-02-2021, 14:06
z tego co widzę to m5 jest już niedostępny, nie koniecznie muszę mieć wizjer , ale zależy mi na wykorzystaniu szkieł bo fajne i mi trochę szkoda

eos m10
20-02-2021, 14:14
z tego co widzę to m5 jest już niedostępny, nie koniecznie muszę mieć wizjer , ale zależy mi na wykorzystaniu szkieł bo fajne i mi trochę szkoda

m5 musiałbyś trochę poszukać i ewentualnie kupić jako używkę. Jak się pośpieszysz to jeszcze tej klasy kupisz nawet jako nowy korpus m6. On nie ma wbudowanego wizjera, ale można dokupić taki na gorącą stopkę, tyle że nowy jest za ok. 1000zł. Jednak ja używam m6 już 2-3 lat i jakoś nie brakuje mi tego wizjera. Przy bezlustrach kadrowanie przez wyświetlacz jest ok. Mozesz jak pisałam zainwestować w m50 z wizjerem, ale on jest trochę niżej jeśli chodzi o zaawansowanie. Plusem jest video 4k, którego w m6/m5 nie ma.

Którykolwiek nie wybierzesz musiałbyś dokupić adapter by móc korzytać z obecnych obiektywów od lustrzanki. Canon ma oryginalny za ok. 500zł. Popularny jest też viltrox M2 za ok. 700zł. Oba przenoszą elektronikę, więc nic nie tracisz.

atsf
21-02-2021, 01:28
z tego co widzę to m5 jest już niedostępny, nie koniecznie muszę mieć wizjer , ale zależy mi na wykorzystaniu szkieł bo fajne i mi trochę szkoda

Chyba nie do końca wiesz, co piszesz. Co to znaczy "niekoniecznie muszę mieć wizjer" w zestawieniu z oczekiwaniem zastosowania tej samej optyki, którą masz? Bezlusterkowiec bez wizjera nadaje się praktycznie tylko do obiektywów krótko- i średnioogniskowych, małych, lekkich i stabilizowanych. Ponadto jeżeli w ogóle do bezlusterkowca jest dedykowany EVF, to zawsze zostaje dylemat, czy korzystać z niego, czy z lampy w sankach, a ona często się przydaje. Canony serii R są przede wszystkim drogie i pełnoklatkowe, jednakże tak się składa, że formatu FF żadne APS-C nie zastąpi, ale do niego nie masz standardowego zooma, a to jest następny wydatek, i kawał kloca do noszenia, natomiast w formacie APS-C zastosujesz całą swoją optykę. Póki co jeszcze C 80D jest całkiem rozsądnym wyborem.

alex1964
21-02-2021, 19:57
dziękuję za informację, czyli właściwie wszystko jasne pozostaje 80d. W sumie tak trochę się do tego skłaniałem
dzieki

Mohinder
21-02-2021, 23:14
Byłem bardzo zadowolony z 80D. Sprzedałem w idealnym stanie i mam nadzieję, że taki Ci się trafi, chyba że nowy. Będziesz zadowolony. Ja sprzedałem bo zmieniłem na FF.

Veox
25-02-2021, 19:39
Jakaś pełna klatka była by fajna dla Ciebie. Np już jakieś 6D da dużą zmianę.

alex1964
28-02-2021, 19:36
dzięki, rozejrzę się za tym modelem, a czy obiektywy, które posiadam będą pasować?

Darkowal
28-02-2021, 20:34
Mam 90D skok jest ogromny ma lepszy balans i gęstość pikseli matrycy 32,5mpix z dual pixel, większa rozdziałka obrazu o ile budżet ci pozwoli kupić albo 80D

atsf
04-03-2021, 00:04
Dzisiaj C 80D po raz kolejny podniósł mi ciśnienie, więc skonkretyzowałem ostatecznie swoje zdanie na temat tego aparatu. To jest ścierwo, które może cię zaskoczyć w dowolnym przypadku brakiem chęci do współpracy z jakimś sprzętem, lub osprzętem, spod marki innej, niż Canon. Jeżeli chcesz go spokojnie używać, to używaj oryginalnych obiektywów, i innych szpejów Canona, oraz takich, których niezakłócona współpraca została potwierdzona przez innych użytkowników.

Parę miesięcy temu kupiłem sobie adapter do manualnych obiektywów Tamron w systemie Adaptall-2, który z powodzeniem, i bez żadnych problemów używałem z C 6D i C 550D. Dzisiaj mnie coś naszło, żeby spróbować go z C 80D. Potwierdzenie AF działa wyśmienicie, natomiast pomiar światła jest tak spartolony, że to się w pale nie mieści- aparat nie doświetla ponad 2EV poza 5-o stopniową skalę korekcji ekspozycji w trybie OVF, a bez takich hocków-klocków w LV, a z pozostałymi korpusami adapter dalej działa bezbłędnie. Na dodatek korpus melduje błędy w komunikacji z obiektywem, a czyszczenie styków nic nie daje, i nic nie zmienia na pozostałych korpusach. No więc ten dedykowany adapter muszę sobie odpuścić na 80D i korzystać z dwóch adapterów Adaptall- Olympus OM i OM-EF, z którym nigdy nie było problemów nawet na 80D. Chińczykom udało się zrobić coś, czego 80D nie akceptuje, ale inne aparaty Canona nie mają z tym problemów.

Drugi haczyk przy 80D i korzystaniu z osprzętu innych producentów to jest współpraca z telekonweterem Kenko Teleplus 1.4 DGX HD i obiektywem Tamron 100-400: ni z gruchy, ni z pietruchy, aparat prześwietla o ca 2 EV, a z gołym obiektywem nie ma takiego problemu. Ten problem (TC plus Tamron) nie występuje też na C 6D, co przećwiczyłem dzisiaj w warunkach polowych. O dziwo, o ile mnie pamięć nie myli, ale muszę powtórzyć test, na co nie miałem dzisiaj czasu, najprawdopodobniej problem ze złą ekspozycją nie występuje przy pracy z lampą błyskową, natomiast C 80D z każdą jedną lampą niezależnego producenta współpracuje inaczej, o czym się przekonałem mając 6 różnych lamp.

alex1964
04-03-2021, 19:58
tak, i bądź tu mądry i coś wybierz jak każda opinia inna, a już w miarę byłem zdecydowany
dzięki

candar
04-03-2021, 20:14
tak, i bądź tu mądry i coś wybierz jak każda opinia inna, a już w miarę byłem zdecydowany
dzięki

Ale to jest przecież wiadome od samego początku systemu, że z każdym nowym modelem będą utrudniać pracę z akcesoriami innych producentów. Jeśli do śmierci zamierzasz kupować wyłącznie szkła i akcesoria od Canona to dowolna puszka Canona będzie dobra ;)

mirror
04-03-2021, 21:08
po 550D wybierz dowolny ;) fullframe canona z obiektywami L i odczujesz zmianę - jak nie odczujesz zmiany to znaczy że problemy nie są związane ze sprzętem

candar
04-03-2021, 21:46
po 550D wybierz dowolny ;) fullframe canona z obiektywami L i odczujesz zmianę - jak nie odczujesz zmiany to znaczy że problemy nie są związane ze sprzętem

Dokładnie tak ;)

Oto dowody, że tanim aparatem też można zrobić świetne zdjęcia https://fotoblogia.pl/976,tanim-aparatem-tez-mozna-zrobic-dobre-zdjecia

mirror
05-03-2021, 09:34
Dokładnie tak ;)

Oto dowody, że tanim aparatem też można zrobić świetne zdjęcia https://fotoblogia.pl/976,tanim-aparatem-tez-mozna-zrobic-dobre-zdjecia

aż spojrzałem na te dowody ;) zdjęcia jak zdjęcia - niektóre ok, inne słabe z widocznymi błędami obróbkowymi, lub w dziwacznej estetyce

hasło że sprzęt jest bez znaczenia nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości - czasem jest bez znaczenia, a czasem ma podstawowe znaczenie, a lepsze (i droższe) i nowsze aparaty robią "lepsze" zdjęcia ;)

miałem kiedyś znajomka internetowego - miał świetne portfolio ze zdjęć zrobionych telefonem (w czasach kiedy telefony były znacznie słabsze) ale w jego zdjęciach sprzet nie pelnił kluczoej roli liczył sie pomysł i postproces - no właśnie postproces ;) to często pomijany w takich artykułach z chwytliwym tytułem temat