PDA

Zobacz pełną wersję : Pinnacle Studio 20 Ultimate - obcina zakres tonalny MP4



siudym
31-01-2021, 16:40
Uzywam Pinnacle 20 Ultimate. Zauwazylem dziwny problem z mocno obcieta dynamika importowanych filmow. Filmy to pliki MP4 4K z Nikon A900. Glebokie czernie sa niesamowicie obciete i nie da sie nic z nich wyciagnac. Filmy odtworzone Media Player Classic dziala wszystko ok i widac nieco wiecej w czerniach, a nawet jak zrobilem print screena i w Photoshop rozjasnilem to wyciagalem z takiego printscreena wiecej, niz pinnacle suwakami u siebie.

Przykladowy film:

https://www.youtube.com/watch?v=rraENM48SGk

1. Plik oryginalny zaimportowany do Pinnacle bez korekt
2. Ten sam plik ale przekonwertowany do MOV darmowym Any Video Converter
3. Plik oryginalny + rozjasnienie globalne + suwak glebokie czernie rozjasnione
4. Plik MOV wczesniej przekonwertowany z MP4 + jak wyzej rozjanienie i suwak czerni tak samo ustawiony

Roznice kolosalne. A to fotka zwyklego print screena, wklejony do PS i rozjasniony:

System Windows 10, lapek DELL E5570. Dziwne, bo gdyby to kodeki to juz MPC by wyswietlal podobnie jak pinnacle. Aha i mam jeszcze darmowy Avidemux i w nim jest identycznie - oryginalny MP4 obciete czernie.

5770

A to oryginalny print screen:
5771

Kolekcjoner
31-01-2021, 19:37
Szczerze mówiąc to od czasu C-loga skończyły się moje męczarnie z g.... zakresem dynamicznym gotowca z kamery. Obrazek jest jak z gumy i można z niego wyciągnąć praktycznie co się chce.
Spróbuj może z innym oprogramowaniem ,bo w pinnacle bywają problemy nie tylko z tym o czym piszesz.

siudym
31-01-2021, 20:58
Tylko dlaczego problem jedynie z plikami Nikon A900 ?
Zerkam na info o kodeku i widze.... BT.709 - inne aparaty jakie mam nie maja go.

5772