PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibrator nie wpływa na kolory monitora



DarekSzu
01-06-2006, 11:33
Oto i problem, mając kiedyś zainstalowany na laptopie + dodatkowy monitor Adobe Gamma - nie mogłem za jego pomocą nic ustawić - nie miało wpływu suwanie suwaczkami, niedawno zakupiłem kalibrator sprzętowy, owy programik usunąłem ale .... kalibrator niby wszystko robi ok i nadal nie mam różnicy w kolorach. Co moze blokować ustawianie kolorów i parametrów przez kalibrator ??? Mam kartę ati mobiliti 7000 moze jest jakiś programik, który nakłada blokadę ?? Niby w ustawieniach moge wskazać profil kolorów dla monitora - ale to nie ma wpływu na to co sięwyświetla.

maku
01-06-2006, 13:02
Wejdź może w msconfig odhacz na liście „uruchamianie” program który program który przejmuje sterowanie kolorami. Niestety nie potrafię podpowiedzieć który to jest. Pozostaje znaleźć go eksperymentalnie.

mirhon
01-06-2006, 14:52
Wywal Adobe Gamma z autostartu jeśli tego nie zrobiłeś.

bundy
01-06-2006, 15:01
Tu nie chodzi o obecność Adobe Gamma (która jedynie może skopać poprawność kalibracji), a o fakt podłączenia dodatkowego monitora do laptopa. Temat był już kiedyś wałkowany (wyszukiwarka) - chodzi o to, że to jest już konfiguracja dwumonitorowa a w Windowsie bez zainstalowania pewnego dinksa od MS, profil może być przypisany tylko do głównego ekranu (w przypadku laptopa jest nim jego własny LCD)

DarekSzu
01-06-2006, 15:25
Bundy szukałem .... i nic. W momencie podłączenia monitora ekran lcd jest wygaszony tak więc monitor jest tak naprawdę głównym monitorem - moze udało by Ci się odnaleźć wątek o tym problemie ???

maku
01-06-2006, 15:36
Ups. Niedoczytałem. To faktycznie usuwanie czegokolwiek nie pomoże.
A jeśli ustawisz ten dodatkowy monitor jako główny to też nie pomaga?
Ten dodatkowy dzinks też chyba nie rozwiązuje problemu do końca?
Windows i tak potrafi operować tylko jednym profilem na raz.

bundy
01-06-2006, 15:42
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=1E33DCA0-7721-43CA-9174-7F8D429FBB9E&displaylang=en

DarekSzu
01-06-2006, 19:27
Ściągnąłem - sam już nic nie weim :( Moge teraz osobno ustawiać przy pracy na obydwu monitorach oddzielne barwę dla jednego i drugiego monitora. Profil wskazany dla jednego z monitorów jest tym samym, który w ustawieniach kolorów wyskakuje i dla drugiego. Ale OK - uznaję, ze monitor wyswietla barwy prawidłowo ale w wypadku gdy .... no właśnie wówczas gdy skalibrowany niby na temperaturze 6500 K zostanie przestawiony pop skalibrowaniu na 9300 K - wówczas to co mam bez ingerencji laboranta z labu = temu co dokładnie mam na monitorze, przy 6500 K obraz jest zbyt podbity czerwienią. Juz jestem głupi. Pracuję Spyderem 2, przy kalibracji ręcznie doprowadzam parametry kolorów prawie do 6500 i dokonuję sprzetowej kalibracji, otrzymuję profil, wskazuję go w zarządzaniu kolorami jako aktualny, to samo pokazuje mi się w ProfileChoose - więc profil jest odpowiedni, jaskrawość, kontrast - próbowałem ale myślę, ze jest to w miarę poprawnie ustawione ..... niby wszystko chyba OK a celem prawidłowego pokazani kolorów monitor musze przełącvzyć na 9300 (świeci wówczas w granicach 8700). Acha oczywiście Adobe Gamma nawet nie mam w komputerze ...