PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka na FF, co wybrać



Pezet85
05-01-2021, 10:55
Hej,

posiadam C70d i coraz częściej chodzi mi po głowie przejście na pełną klatkę. Zdjęcia jakie mnie interesuja to portrety i chciałbym Was zapytać co można brać pod uwagę.
W moim 70d drażni mnie to że nie ma detekcji oka i myślę że ta opcja jest jako główne kryterium w wyborze.
Myślałem nad Canonem RP ale myślę też nad Sony np. Alfa 7 II.
Budżet nie jest za wysoki, nowe RP widzialem za 4900.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

K_f
05-01-2021, 11:43
Znasz system Canona, na YT możesz zobaczyć wiele pozytywnych testów RP. np w porównaniu z 6dmkII. Zależy też jakie masz obiektywy. Chociaż do Sonego też możesz podłączyć obiektywy FE.
Wg mnie RP to dobry wybór.

porcupine3
05-01-2021, 11:46
Canon RP to był dobry wybór jakiś miesiąc temu jak kosztował w promocji 3800zł.
W budżecie ok. 5 tys. mocno rozważył bym Nikona Z5 tylko tutaj niestety dochodzi koszt nowych szkieł. Ewentualnie za dopłatą Canona R (np. część gotówka, część w ratach).

Ale to już autor wątku musi ocenić na ile może sobie pozwolić.

robcio
05-01-2021, 11:51
Teraz ceny zawróciły w górę co widać na popularnych wyszukiwarkach/porównywarkach dlatego jeśli nie potrzebujesz już natychmiast obserwowałbym sytuacje.
Powiedz jakie masz obiektywy bo to może być główny koszt przejścia na pełna klatkę w sytuacji gdy obecnie używane nie będą w pełni kompatybilne.

K_f
05-01-2021, 11:59
Faktycznie ceny poszybowały. Na cyfrowe Eos RP + Adapter 5 749 zł

Pezet85
05-01-2021, 12:47
Teraz ceny zawróciły w górę co widać na popularnych wyszukiwarkach/porównywarkach dlatego jeśli nie potrzebujesz już natychmiast obserwowałbym sytuacje.
Powiedz jakie masz obiektywy bo to może być główny koszt przejścia na pełna klatkę w sytuacji gdy obecnie używane nie będą w pełni kompatybilne.Dwa obiektywy są typowo pod apsc to 55-250 oraz 10-18 , ale mam stalkę 50 mm 1.4 której praktycznie nie zdejmuje z body.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
05-01-2021, 13:00
Hej,

posiadam C70d i coraz częściej chodzi mi po głowie przejście na pełną klatkę. Zdjęcia jakie mnie interesuja to portrety i chciałbym Was zapytać co można brać pod uwagę.
W moim 70d drażni mnie to że nie ma detekcji oka i myślę że ta opcja jest jako główne kryterium w wyborze.
Myślałem nad Canonem RP ale myślę też nad Sony np. Alfa 7 II.
Budżet nie jest za wysoki, nowe RP widzialem za 4900.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Zamiast o RP pomyśl lepiej o Nikonie Z6 - to znakomity aparat z doskonałą matrycą z IBIS i Eye AF za doskonałą cenę. Swojego używanego Z6 kupiłem za 5k zł a obecnie używki spadły do 4,5k zł - https://www.facebook.com/groups/nikonzpl/permalink/670998616933690

Do tego w miarę tanie szkła systemowe z f/1.8 oraz wsparcie Viltroxa, który też zaczyna wypuszczać tanie i dobre szkła pod mocowanie Nikon Z https://www.optyczne.pl/15842-news-Viltrox__85_mm_f_1.8_z_bagnetem_Nikon_Z_(Aktualiza cja).html

https://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/mirrorless/enthusiast/z-6-camera-body


https://www.youtube.com/watch?v=RPJHDSOFD5c&feature=emb_title&ab_channel=Digitutor


Zawsze można też skorzystać z adaptera na szkła Canona EF i EF-s:

Viltrox adapter bagnetowy EF-Z - Canon EF do Nikon Z https://www.fotoplus.pl/obiektywy/Adaptery/Viltrox-adapter-bagnetowy-EF-Z-Canon-EF-do-Nikon-Z

Albo Techart TZC-01 Canon EF/Nikon Z https://allegro.pl/oferta/adapter-bagnetowy-techart-tzc-01-canon-ef-nikon-z-9553153850?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Fotografia&ev_adgr=Akcesoria+fotograficzne&gclid=CjwKCAiAudD_BRBXEiwAudakX0A2Ob2iBX9xxodgBWy3 6zOAx4mGWcE9HyckODwyYga6dmgVYT6gTBoCfY8QAvD_BwE

Lepszego i tańszego FF niż Nikon Z6 nie kupisz.

becekpl
05-01-2021, 13:59
sorki za offtop ale w jednym temacie

To jakby nie ten adres, bo to forum canona.
a w drugim polecasz Nikona:mrgreen:

Pezet85
05-01-2021, 14:07
Zamiast o RP pomyśl lepiej o Nikonie Z6 - to znakomity aparat z doskonałą matrycą z IBIS i Eye AF za doskonałą cenę. Swojego używanego Z6 kupiłem za 5k zł a obecnie używki spadły do 4,5k zł -

Lepszego i tańszego FF niż Nikon Z6 nie kupisz.

No spoko tylko cena za zestaw body + gadzety wyjdzie ponad 6k za używany sprzęt [emoji57]... Widzę również że tam inna karta pamięci wchodzi[emoji848], tanio chyba jednak nie będzie.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

K_f
05-01-2021, 14:24
Jeżeli budować system od nowa to jest duży wybór bezlusterkowców. Są zwolennicy Sonego, Nikona, Canona, niektórzy mają Sonego i Nikona i obiektywy Canona i to też jest fajna opcja. Dzisiaj adaptery dają naprawdę wielką wszechstronność, tylko później trzeba pamiętać o adapterze i o dekielkach ;).
W Twoim wypadku masz Canona 50 1.4 pod pełną klatkę to możesz iść w Canona. Wg mnie pod Sony masz duży wybór tanich obiektyw. Obiektywy Canon RF- trochę kosztują. Pod Nikona będzie podobnie ale lepiej sprawdzić.

candar
05-01-2021, 14:44
sorki za offtop ale w jednym temacie

a w drugim polecasz Nikona:mrgreen:

Tam było zapytanie konkretne o określone modele Soniaczy. Tak więc pytanie w ogóle nie tutaj.

W tym wątku jest zapytanie ogólne o różne FF. Tak więc nie tylko Canon.

--- Kolejny post ---


No spoko tylko cena za zestaw body + gadzety wyjdzie ponad 6k za używany sprzęt [emoji57]... Widzę również że tam inna karta pamięci wchodzi[emoji848], tanio chyba jednak nie będzie.


A właśnie , że będzie ;)

Ja kupiłem Z6 za 5k zł w komplecie z bateriami, ładowarką i kartą pamięci XQD, czyli wszystko w cenie aparatu. Dlatego warto szukać używek, bo masz wszystko już w cenie aparatu.

Pezet85
05-01-2021, 14:54
A właśnie , że będzie ;)

Ja kupiłem Z6 za 5k zł w komplecie z bateriami, ładowarką i kartą pamięci XQD, czyli wszystko w cenie aparatu. Dlatego warto szukać używek, bo masz wszystko już w cenie aparatu.

No popatrze na olx może rzeczywiście się coś znajdzie z gwarancją.
Wrócę jeszcze do RP, w tej cenie co jest aktualnie nie warto się nim interesować?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
05-01-2021, 16:19
No popatrze na olx może rzeczywiście się coś znajdzie z gwarancją.
Wrócę jeszcze do RP, w tej cenie co jest aktualnie nie warto się nim interesować?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie masz u siebie GOOGLE ? :roll:

https://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1643&add1=2202

Pezet85
05-01-2021, 16:36
Nie masz u siebie GOOGLE ? :roll:

https://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1643&add1=2202Oczywiście że mam... nawet czytałem ten artykuł.
Mi bardziej zależy na opiniach osób które mają sprzęt i mogą cokolwiek powiedzieć i polecić.
Tak wiem , polecałeś mi Nikona Z6 [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Bangi
05-01-2021, 17:01
A detekcja twarzy przez LV w 70d słabo działa?
W portretach takich pozowanych zazwyczaj jest czas w miarę i można tego używać jako substytut detekcji oka.
Wiem, bo używałem w 6d ;)
Bez względu na to, IMHO pełna klatka to dobry kierunek dla Ciebie :)

Pezet85
05-01-2021, 17:11
A detekcja twarzy przez LV w 70d słabo działa?
W portretach takich pozowanych zazwyczaj jest czas w miarę i można tego używać jako substytut detekcji oka.
Wiem, bo używałem w 6d ;)
Bez względu na to, IMHO pełna klatka to dobry kierunek dla Ciebie :)Próbowałem nie raz detekcji twarzy ale dużo lepiej łapie ostrość jak mu się wskaże miejsce manualnie a najlepiej na dodatkowym przybliżeniu.
Głównym motywem jest jednak pełna klatka, która podobno będzie kolejnym krokiem naprzód [emoji846].

Btw co sÄ…dzicie o Sony a7R2?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
05-01-2021, 17:42
Btw co sÄ…dzicie o Sony a7R2?



nie to forum ;)

Odpowiedzi szukaj na KKM o Sony
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=54549
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=64274
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=61988

Po to jest właśnie GOOGLE :)

robertskc7
05-01-2021, 17:58
Cześć,
U Ciebie wybór, choć wydaje się trudny jest dosyć łatwy. Masz jedynie 50 1.4 który jest jaki jest, ale to moja ukochana ogniskowa, więc bym go zostawił, a w przyszłości wymienił na używanego sigma 50 art.
Decydując się na system patrz na szkła do porteru. Do tej 50tki musisz dokupić 85 (jako must have dla ciebie) a w niedalekiej przyszłości (jak chcesz poczuć pewien rodzaj magii FF) sięgniesz po 135mm i tu najlepiej/bezpieczniej sięgnąć po 135L. Kupujesz używkę sprzedajesz z minimalną stratą.
Sony a7R będzie miał fajną matrycę. W studio się sprawdzi i w plenerze też. Możesz zakupić przejściówkę sigma mc-11 i bawić się w podpinanie szkieł canona. Będzie Ci się to podobać w zależności od portfela. Prędzej czy później kupisz dedykowane szkła do sony.
W Canonie polecał bym używany R lub 5dIV. 5dII/5dIII/Rp/6d/6dII też, ale już nie tak bardzo, bo tam siedzi jednak kapke słabsza matryca. IMHO na niskich ISO te różnice będą marginalne i na pewno będą wystarczające do Twoich portretowych potrzeb. Nikona nie znam, więc się nie wypowiem.

Tak czy siak to szkła (ogniskowe) grają największą rolę w wyborze. Na Twoim miejscu kupił bym ef 85 1.8 za 900zł i używkę 135L (ok 3K) do tego 50 1.4 masz i jest git. Także kasa kasa kasa :)

becekpl
05-01-2021, 18:18
Głównym motywem jest jednak pełna klatka, która podobno będzie kolejnym krokiem naprzód [emoji846].


nie, nie bedzie
z kiepskimi szkłami będzie dalej to samo
masz dobry aparat , zainwestuj w szkła

Pezet85
05-01-2021, 18:29
nie, nie bedzie
z kiepskimi szkłami będzie dalej to samo
masz dobry aparat , zainwestuj w szkłaProponujesz wymienić 50ke canona na tą samą ogniskową z innej firmy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

becekpl
05-01-2021, 18:50
nie,zainwestuj w L

szandor
05-01-2021, 18:53
......
W Twoim wypadku masz Canona 50 1.4 pod pełną klatkę to możesz iść w Canona. Wg mnie pod Sony masz duży wybór tanich obiektyw. Obiektywy Canon RF- trochę kosztują. Pod Nikona będzie podobnie ale lepiej sprawdzić.


Byłem rok w sony, wróciłem do canona, ale nawet na ułamek promila posiadanie C50/f1.4 nie przyczyniło się do tej decyzji. Dla mnie to napuszona stara panna i mieszka w najdalszym kącie szuflady.

Pezet85
05-01-2021, 19:15
Wiem jak bardzo jest kapryśna 50ka ... Inwestując w L powiedzmy 135 a nawet kupując tą 85, na moim body zamknę sobie możliwość robienia zdjęć wewnątrz mieszkania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

robertskc7
05-01-2021, 19:49
Wiem jak bardzo jest kapryśna 50ka ... Inwestując w L powiedzmy 135 a nawet kupując tą 85, na moim body zamknę sobie możliwość robienia zdjęć wewnątrz mieszkania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To jest właśnie "wąskie gardło" cropa. Nie można się w pełni cieszyć fajnymi stalkami.
imho w Twoim przypadku zmiana 50 1.4 na arta nie wiele da. Ostrzej będzie, ale z ostrością Twoje zdjęcia nie mają problemu.
Zacznij od body. Kasa na kolejne szkło moment się znajdzie.

Pezet85
05-01-2021, 20:03
robertskc7 dzięki za podpowiedzi... Kolega ma nowego RP, ma mi go dać na jeden dzień do wypróbowania, biorę rowniez pod uwagę 6d M2 i jakby się znalazł w kwocie do 5 tys. Z6 to Nikona [emoji846].

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Pezet85
05-01-2021, 23:22
Jest prawie nowy RP z września 2020 za 3900 z adapterem, z papierami, z gwarancją. Patrząc na obecną cenę to chyba warto, co myślicie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
05-01-2021, 23:50
Jest prawie nowy RP z września 2020 za 3900 z adapterem, z papierami, z gwarancją. Patrząc na obecną cenę to chyba warto, co myślicie?



Tia...
Kupiony 30.09.2020 za 5.538 zł i przez trzy miesiące właściciel zrobił nim tylko 30 zdjęć i sprzedaje go teraz za 3.900 zł.
"źle doradzili w salonie miał to być prezent dla żony aparat do vlogow Ale do nagrywania z ręki z obiektywem był za ciezki a jak kupiłem w salonie to nie mogłem oddać" Dobre ;)

Pezet85
05-01-2021, 23:54
Tia...
Kupiony 30.09.2020 za 5.538 zł i przez trzy miesiące właściciel zrobił nim tylko 30 zdjęć i sprzedaje go teraz za 3.900 zł. Dobre ;)Najtańsza opcja za samo body to 4100 zł. Na olx 2 nowe RP z adapterem od 4700 do 4900. Widzę że przeglądałeś ogłoszenie...czemu nie wierzyć sprzedawcy?
Pisałem z nim na priv i twierdzi że rzeczywiście nie był używany.
Czy są jakieś przesłanki że to może być mina?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

robertskc7
06-01-2021, 00:01
Najtańsza opcja za samo body to 4100 zł. Widzę że przeglądałeś ogłoszenie...czemu nie wierzyć sprzedawcy?
Pisałem z nim na priv i twierdzi że rzeczywiście nie był używany.
Czy są jakieś przesłanki że to może być mina?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie widziałem ogłoszenia, ale zawsze możesz jechać osobiście odebrać sprzęt. Najwyżej stracisz czas i parę zł na paliwo.

Pezet85
06-01-2021, 00:05
Nie widziałem ogłoszenia, ale zawsze możesz jechać osobiście odebrać sprzęt. Najwyżej stracisz czas i parę zł na paliwo.Niestety drugi koniec Polski...

https://m.facebook.com/groups/gieldacanon/permalink/3681781498567434/

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
06-01-2021, 00:13
Najtańsza opcja za samo body to 4100 zł. Na olx 2 nowe RP z adapterem od 4700 do 4900. Widzę że przeglądałeś ogłoszenie...czemu nie wierzyć sprzedawcy?
Pisałem z nim na priv i twierdzi że rzeczywiście nie był używany.
Czy są jakieś przesłanki że to może być mina?



Od trzech miesięcy ten gość próbuje go sprzedać. Brak dokładnych zdjęć, brak numeru seryjnego. Dokładnie tak sfotografowany jak cegła z góry, z przodu i z tyłu :)
Powinien być podany numer seryjny oraz licznik, na żadnym zdjęciu nie ma tego co powinno być w zestawie fabrycznym (kable, ładowarka, instrukcje , itp) i lakoniczna informacja "w środku wszystko co powinno być ". Gość ma ukryty profil i kupuje terenowe 4x4

Chcesz, to bierz, tylko nie płacz, że dostaniesz cegłę, która nie działa. Z późniejszym zerowym kontaktem ze sprzedającym ;)

Szukaj raczej czegoÅ› takiego: https://allegro.pl/oferta/aparat-canon-eos-rp-body-korpus-full-frame-9922373067

Pezet85
06-01-2021, 00:29
candar za moment ma mi wysłać numer seryjny... Okaże się czy jest taki sam jak na karcie sprzedaży.
5602
5603
5604
Nie było żadnego problemu z podeslaniem numeru seryjnego.🙂
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
06-01-2021, 00:38
candar za moment ma mi wysłać numer seryjny... Okaże się czy jest taki sam jak na karcie sprzedaży.
5602

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Spoko, Twoja kasa. Pewnie płatne od razu przelewem przed wysyłką ;) Jak widać na załączonym obrazku, posiadacze RP chodzą boso ;)

Pezet85
06-01-2021, 00:42
Nie, wysyłka za pobraniem [emoji6]
candar czemu wszystkich uważasz za oszustów i wrzucasz do jednego wora?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
06-01-2021, 00:50
Nie, wysyłka za pobraniem [emoji6]
candar czemu wszystkich uważasz za oszustów i wrzucasz do jednego wora?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ufam wszystkim, ale wyłącznie po wcześniejszej weryfikacji :)

Numer seryjny:
5605

Pezet85
06-01-2021, 00:51
Ufam wszystkim, ale wyłącznie po wcześniejszej weryfikacji :)

Numer seryjny:
5605Jest ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

candar
06-01-2021, 00:59
Jest ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Tak wygląda ;) Za wysłaną zawartość paczki nie odpowiadam.

W Pocztexie jest opcja sprawdzenia zawartości paczki (sprawdzenie , czy aparat działa) przed zapłatą kurierowi. I tego bym się trzymał.

Przykładowo ostatnio odrzuciłem dwie "okazje" gdzie gość sprzedający obiektyw żądał wcześniej przedpłaty na jego konto :roll:

Pezet85
06-01-2021, 01:05
Tak wygląda ;) Za wysłaną zawartość paczki nie odpowiadam.

W Pocztexie jest opcja sprawdzenia zawartości paczki (sprawdzenie , czy aparat działa) przed zapłatą kurierowi. I tego bym się trzymał.

Przykładowo ostatnio odrzuciłem dwie "okazje" gdzie gość sprzedający obiektyw żądał wcześniej przedpłaty na jego konto :roll:Juz zostało umówione że paczka będzie otwarta przy kurierze a ja będę mógł sprawdzic zawartość i czy wszystko działa.

Dzięki za podpowiedź z tym numerem seryjnym [emoji6].


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

mirror
06-01-2021, 01:08
Tak wygląda ;) Za wysłaną zawartość paczki nie odpowiadam.

W Pocztexie jest opcja sprawdzenia zawartości paczki (sprawdzenie , czy aparat działa) przed zapłatą kurierowi. I tego bym się trzymał.

Przykładowo ostatnio odrzuciłem dwie "okazje" gdzie gość sprzedający obiektyw żądał wcześniej przedpłaty na jego konto :roll:

dziwne bo ja zawsze żądam kasy przed wysyłka, i zawsze płacę przed wysyłką jak coś kupuję (sprzedałem i kupiłem sporo sprzętu) - i to chyba standard jeśli chodzi o płacenie np. na allegro

candar
06-01-2021, 01:26
dziwne bo ja zawsze żądam kasy przed wysyłka, i zawsze płacę przed wysyłką jak coś kupuję (sprzedałem i kupiłem sporo sprzętu) - i to chyba standard jeśli chodzi o płacenie np. na allegro

Według mnie jedyna rozsądna wersja to przesyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. Jeśli sprzedający ma z tym problem, to należy odstąpić od zakupu.

Jacek_Z
06-01-2021, 03:59
mam stalkę 50 mm 1.4 której praktycznie nie zdejmuje z body.
Ona ma kąt widzenia 50x1,6 czyli ekwiwalent 80mm. Na FF ona ci będzie szeroka. Obiektywem którego nie będziesz odpinał od FF będzie więc szkło o ogniskowej 85 mm. No chyba, że zmienisz upodobania ;)

Pezet85
06-01-2021, 05:50
Ona ma kąt widzenia 50x1,6 czyli ekwiwalent 80mm. Na FF ona ci będzie szeroka. Obiektywem którego nie będziesz odpinał od FF będzie więc szkło o ogniskowej 85 mm. No chyba, że zmienisz upodobania ;)Wszystko się zgadza [emoji846]... obecnie 50mm na cropie jest dla mnie bardzo wąskie w mieszkaniu i często wspominałem o braku miejsca.
Rano będę miał RP'ka do testów...ciekawe czy mnie urzeknie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

robertskc7
06-01-2021, 10:56
Całe szczęście nie każdy polak to oszust i złodziej, po prostu marża allegro od kwoty 3900 to ok 150zł więc nie dziwię się, że ludzie omijają tą instytucję szerokim łukiem.


Daj znać jak wrażenia.

Pezet85
06-01-2021, 11:18
Właśnie testuje RP kumpla...moja 50 na 1.4 jest ostra jak żyleta, jestem pod wrażeniem ostrości zdjęć [emoji16]. Trochę inne sterowanie punktami af ale do tego będzie trzeba się przyzwyczaić. Detekcja oka nie wykrywa go w 100%, ale podobno jest jakiś firmware w którym to ostało poprawione.
Na ten moment jestem.zdecydowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

RobertoM
06-01-2021, 20:52
Skorzystaj z wysyłki pobraniowej olx z płatnością w paczkomacie inpost

Pezet85
06-01-2021, 21:19
Hej, aparat zakupiony... Jutro będzie wysłany kurierem z możliwością otwarcia paczki i sprawdzenia czy wszytsko jest sprawne.
W piątek dam znać czy zostałem nabity w butelkę czy jednak udana transakcja [emoji16].

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

don
07-01-2021, 10:22
Nie ma co przeżywać że ktoś kupił i zaraz sprzedaje, oczywiście każdy ma różne doświadczenia, ja też kiedyś sprzedawałem body od razu po zakupie bo byłem niezadowolony i cene też mocno obniżyłem żeby sprzedać. Wiadomo jak cena za nówke jest taka sama od kogos jak i w sklepie to wiadomo ze lepiej kupić w sklepie, a jeżeli jest taniej od kogoś to czemu nie. pozdro.

aptur
07-01-2021, 19:51
Hej, aparat zakupiony... Jutro będzie wysłany kurierem z możliwością otwarcia paczki i sprawdzenia czy wszytsko jest sprawne.


Jak chcesz sprawdzić przy kurierze czy wszystko jest sprawne? Przecież to jest nierealne. Możliwość otwarcia paczki przy kurierze daje tobie możliwość sprawdzenia czy nie odbierasz ziemniaków. Nic więcej.
Według mnie najlepsza opcja na nowy aparat FF za ok. 5 tys. to obecnie Z5 od Nikona.
Natomiast jeżeli chodzi o używany sprzęt FF ML to temat rzeka. Zależy czy masz jakieś obiektywy pod dany system czy też nie. Po taniości to RP może być bo nic tańszego FF chyba nie ma. R pewnie ok. 6 tys.

Bangi
07-01-2021, 21:21
Jak już dotrze do Ciebie ten RP to IMHO kup używkę Canona 85/1.8 i będzie super śmigać z ML. 135 L super szkło ale w mieszkaniu rzeczywiście będzie za długo.
Ja mam 135 L i kocham to szkło, uważam, że jest to królowa eLek, ale ostatnio wróciłem do 85/1.8 trochę bardziej z kaprysu niż potrzeby i z R działa po prostu rewelacyjnie. Miałem kiedyś dużo wcześniej to szkło z cropem i tam niestety było średnio.

Pezet85
07-01-2021, 21:46
Jak już dotrze do Ciebie ten RP to IMHO kup używkę Canona 85/1.8 i będzie super śmigać z ML. 135 L super szkło ale w mieszkaniu rzeczywiście będzie za długo.
Ja mam 135 L i kocham to szkło, uważam, że jest to królowa eLek, ale ostatnio wróciłem do 85/1.8 trochę bardziej z kaprysu niż potrzeby i z R działa po prostu rewelacyjnie. Miałem kiedyś dużo wcześniej to szkło z cropem i tam niestety było średnio.Spoko, będę myślał [emoji4]. Ta 135l jak i 105 są narazie poza moim zasięgiem ale kiedyś ktoś wie.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Bangi
07-01-2021, 22:11
Spoko, będę myślał [emoji4]. Ta 135l jak i 105 są narazie poza moim zasięgiem ale kiedyś ktoś wie.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

85-tkÄ™ spokojnie za jakieÅ› 800 PLN wyrwiesz ;)
Ja bym też sugerował zmienić Canona 50/1,4 na RF 50/1.8 lub jakieś inne 50/1.4 ;)

Pezet85
07-01-2021, 22:18
Pomyślę coś, ale narazie muszę odczekać z budżetem.
Jak wystawie na sprzedaż 55-250 oraz tą 50'ke to i tak mi braknie ze 2 tysiaki na lepsza 50ke.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

krzych.g
07-01-2021, 23:28
Pomyślę coś, ale narazie muszę odczekać z budżetem.
Jak wystawie na sprzedaż 55-250 oraz tą 50'ke to i tak mi braknie ze 2 tysiaki na lepsza 50ke.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Pomyśl może o sigmie 50 f1,4 art: https://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=1374830&page=90

Pezet85
07-01-2021, 23:31
Pomyśl może o sigmie 50 f1,4 art: https://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=1374830&page=90Kumpel który mi użyczył body ma właśnie ta sigmę, może uda mi się ja pożyczyć [emoji846].

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

robertskc7
08-01-2021, 11:10
Rożnica między canon 50 1.4 a Sigmą art50 jest mniej więcej taka jak byś miał wadę wzroku i patrzył na świat w okularach korekcyjnych i bez. Po artach cieżko znaleźć ostre szkło w stajni canona.

Pezet85
08-01-2021, 12:01
Odebrałem aparat...wszystko sie zgadza i wszystko działa [emoji4]. Chciałem go podpiąć do EOS digital info v1.4 w celu sprawdzenia migawki i niestety program nie odnajduje aprartu. Z C70d nie mam problemu. Macie może jakiś pomysł gdzie mogę sprawdzić przebieg za free?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka