PDA

Zobacz pełną wersję : Most nad DK, gęsta mgła.



K_f
03-01-2021, 21:41
Postanowiłem wrzucić coś od siebie, chociaż to nie moja tematyka.
Foto Eos R + EF24-105 L. W sumie to pierwsze użycie tego zestawu. Na 24mm duże winietowanie, ale Lighroom wyciągnął cienie. Mam nadzieję że zdjęcie przypadnie do gustu.

5585

Eberloth
04-01-2021, 00:14
Jeśli to jest Twoje pierwsze zdjęcie w życiu, to jest zaje...
A jeśli trzecie, albo czwarte, i coś już w sieci widziałeś...to co wnosi do kompozycji ta kupa gruzu zajmująca 1/4 kadru?

K_f
04-01-2021, 09:26
Jest jeszcze inne ujęcie tego mostu.
Użyto EosR + Sigma 35 1.4A

5588

trothlik
05-01-2021, 20:47
Jeśli to jest Twoje pierwsze zdjęcie w życiu, to jest zaje...


Czy je wiem. Pstryk jak pstryk. A o ostatnim ciężko mi cokolwiek napisać. Jak dla mnie nijakie

bans
06-01-2021, 00:06
Eos R, EF24-105 L, Sigma 35 1.4A - żeby strzelać knoty niepotrzebny ci taki sprzęt.

Moja rada - zanim coś opublikujesz odczekaj pół roku. Po tym czasie emocje związane z tym zdjęciem opadną, sam zauważysz że nie ma tu ani ciekawej kompozycji, ani ciekawego tematu, jakoś techniczna też kuleje i... skasujesz je bez litości.

bzdura1979
06-01-2021, 08:13
Zdjęcia jak zdjęcia, do Magnum brakuje. ale te połajanki są po diabła. Widziałem tu gorsze gnioty tzw. uznanych forumowiczow, które, nie niepokojone przez nikogo, spokojnie prężą swoje kulturalne muskuły.

marfot
06-01-2021, 11:58
Druga fotka daje możliwości uzyskania fajniejszego obrazka.
Spróbuj ciaśniej skadrować usuwając trochę z prawej i z dołu.
Popracuj nad bardziej wyrazistym mostem - za bardzo wtapia się w niebo.
Kilka ruchów suwaczkami i powinno być lepiej.

K_f
06-01-2021, 12:28
Druga fotka daje możliwości uzyskania fajniejszego obrazka.
Spróbuj ciaśniej skadrować usuwając trochę z prawej i z dołu.
Popracuj nad bardziej wyrazistym mostem - za bardzo wtapia się w niebo.
Kilka ruchów suwaczkami i powinno być lepiej.

Dzięki za odpowiedź, w sumie na takie liczyłem. Nie liczyłem na ochy achy, ale widzę że mentalność niektórym pozwala tylko na słowa krytyki. Widziałem gorsze zdjęcia na tym forum gdzie były ochy achy, ale nikomu nie pisałem że to gniot. Raczej wole napisać co można poprawić.
Takie zdjęcie zrobisz telefonem i obrobisz w LR, więc sprzęt nie jest najważniejszy.
Odnośnie
Eos R, EF24-105 L, Sigma 35 1.4A - żeby strzelać knoty niepotrzebny ci taki sprzęt. Strzelałem tym co miałem pod ręką.